Šramková triumfovala v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros

Rebecca Šramková počas Fed Cupového zápasu.
Rebecca Šramková počas Fed Cupového zápasu. (Autor: SITA)
SITA|23. máj 2017 o 16:52

Súperkou Šramkovej v 2. kole kvalifikácie bude víťazka súboja Arina Rodionovová - Miju Katová.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Rebecca Šramková uspela v 1. kole trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži.

Šramková nasadená ako devätnásta pri svojom debute na parížskej antuke zdolala Austrálčanku Destanee Aiavovú za 68 minút 7:6 (5), 6:1. Súperkou Šramkovej v 2. kole kvalifikácie bude víťazka súboja Arina Rodionovová (Aus.) - Miju Katová (Jap.).

Dvadsaťročná Šramková (126. v rebríčku WTA) víťazným tajbrejkom prvého setu /7:5/ zlomila odpor iba 17-ročnej Aiavovej (156.) v ich prvom vzájomnom zápase.

Dvojhra žien - kvalifikácia - 1. kolo:

Rebecca Šramková (SR-19) - Destanee Aiavová (Aus.)

7:6 (5), 6:1 /za 68 minút/

V druhom sete Slovenka viedla už 4:0, keď odovzdala súperke servis. Potom však bez problémov dovŕšila svoj triumf na 6:1.

Zverenka trénera Borisa Sedláčka so zázemím v TC Empire Trnava Šramková tento rok na Australian Open v Melbourne absolvovala debut v hlavnej súťaži na turnaji "veľkej štvorky".

V parížskej kvalifikácii sa predstaví ešte Viktória Kužmová. Jej súboj proti Ruske Alle Kudriavcevovej príde na rad až v stredu.

V kvalifikácii parížskeho singla mužov v utorok uspeli Norbert Gombos a Jozef Kovalík, deň predtým sa už v 1. kole rozlúčili Andrej Martin a Lukáš Lacko.

Právo štartu priamo v hlavnej singlovej súťaži na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2017 majú zo SR Dominika Cibulková, Jana Čepelová, Kristína Kučová a Magdaléna Rybáriková, z mužov iba Martin Kližan.

Bez slovenského zastúpenia bude štvorhra žien na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny. Štvrtá pod čiarou je Jana Čepelová, ktorá sa prihlásila s Američankou Juliou Boserupovou.

Dávnejšie je známe, že v debli mužov sa zo SR predstaví Martin Kližan s Portugalčanom Joaom Sousom.

Domov»Tenis»Roland Garros»Šramková triumfovala v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros