Hviezdou domácich nebol LeBron. Ale Kyrie Irving (vľavo).
Hviezdou domácich nebol LeBron. Ale Kyrie Irving (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|24. máj 2017 o 06:54

Cleveland porazil Boston a je jeden zápas od finále.

NEW YORK. Kyrie Irving s podvrtnutým členkom nastrieľal 42 bodov, LeBron James na pokraji vyfaulovania ďalších 34 a Cleveland sa silnou druhou časťou zápasu prepracoval k možnosti rozhodnúť finálovú sériu play-off Východnej konferencie basketbalovej NBA s Bostonom.

Nie som si istý, či sme volili správne rozhodnutia. Keď sa Kyrie dostane do takéhoto rytmu, je ťažké ho zastaviť.

Brad Stevens, tréner Bostonu

V druhom domácom súboji už obhajcovia titulu nezaváhali a zvíťazili 112:99, hoci v druhej štvrtine zaostávali aj o 16 bodov.

„Do druhého polčasu som chcel vybehnúť agresívnejšie, aby som strhol aj ostatných a nechal na palubovke všetko,“ povedal Irving po tom, ako si od Jamesa požičal úlohu lídra tímu.

Ten mal po druhej štvrtine na konte už štyri fauly. Domáci rozohrávač si v snahe obrátiť skóre podvrtol členok na ľavej nohe, ale pokračoval a za necelých 5 minút dokázal zaťažiť konto Bostonu 19 bodmi.

„Vzal všetko na svoje plecia a priviedol nás k víťazstvu,“ vyzdvihol Irvingov výkon tréner Tyronn Lue.

Jeho zverenci po veľkej prestávke strieľali z hry s úspešnosťou 71 percent.

Získať štvrté víťazstvo a postúpiť do ďalšieho veľkého finále proti Golden State nebude pre Cleveland jednoduché. Celtics sa nevzdávajú ani bez svojho lídra Isaiaha Thomasa, ktorý pravdepodobne bude musieť podstúpiť operáciu bedra.

V utorok ich o lepší výsledok obralo zlé bránenie Irvinga v kľúčových fázach zápasu.

„Nie som si istý, či sme volili správne rozhodnutia. Keď sa Kyrie dostane do takéhoto rytmu, je ťažké ho zastaviť. Musíme si prebrať situácie, keď sa dostával až k nášmu košu,“ poznamenal nespokojný tréner hostí Brad Stevens.

Piaty zápas je na programe vo štvrtok v Bostone.

Finále play-off konferencií NBA - utorok (hrá sa na štyri víťazstvá)