Zľava Valtteri Bottas, Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel.
Zľava Valtteri Bottas, Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. máj 2017 o 15:47

Ferrari ovládlo kvalifikáciu, Räikkönen navyše stanovil nový rekordný čas okruhu.

MONTE CARLO. Fín Kimi Räikkönen získal pole position v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Monaka motoristickej F1.

Tridsaťsedemročný pilot stajne Ferrari stanovil pri ideálnom slnečnom počasí nový rekordný čas legendárneho okruhu v Monte Carle, ktorý má hodnotu 1:12,178 minúty.

Iba o 43 tisícin sekundy ním zdolal svojho tímového kolegu a lídra seriálu majstrovstiev sveta Nemca Sebastiana Vettela. Räikkönen dosiahol prvú pole position od Veľkej ceny Francúzska v roku 2008.

Z tretej pozície odštartuje do nedeľňajších hlavných pretekov Fín Valtteri Bottas (Mercedes) a zo štvrtej Holanďan Max Verstappen na Red Bulle, ktorých od seba delili len dve tisíciny sekundy.

Až zo štrnástej pozície bude atakovať popredné priečky druhý muž celkovej klasifikácie Lewis Hamilton na Mercedese, ktorý na Vettela v priebežne stráca šesť bodov.

Jenson Button, náhradník Fernanda Alonsa, ktorý sa jednorazovo vrátil do diania F1 pre účasť Alonsa na nedeľňajších zámorských pretekoch 500 míľ Indianapolis, obsadil deviatu priečku, ale po penalizácii za výmenu motora odštartuje z posledného 24. miesta.

9.Jenson ButtonV. BritániaMcLaren+ 1,435 s

Domov»Formula 1»Kvalifikáciu na Veľkú cenu Monaka vyhral Räikkönen, Hamilton skončil až štrnásty