Do finále na 500 metrov postúpili v Szegede oba slovenské štvorkajaky

Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka sa už začali pripravovať na 500-metrovú trať. (Autor: TASR)
SITA|27. máj 2017 o 21:19

Medzi finalistky postúpila v disciplíne na 200 metrov kajakárka Ivana Mládková.

SZEGED. Obe slovenské lode v K4 na 500 metrov v sobotu podvečer uspeli vo svojich semifinálových jazdách a postúpili do nedeľňajšieho A-finále na druhých pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Renomovanejší štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka po triumfe v rozjazde skončil v prvom semifinále na druhej priečke za víťazným Českom (1:20,082).

Kvarteto Peter Gelle, Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo a Martin Jankovec obsadilo v druhom semifinále tretie miesto za Španielmi (1:20,412) a Portugalčanmi. Nedeľňajšie A-finále príde na rad o 12.04 h.

Slovensko bude mať v nedeľu zastúpenie aj v A-finále K1 žien na 200 metrov vďaka Ivane Mládkovej. Vo svojej semifinálovej jazde Mládková obsadila síce až tretie miesto, ale spomedzi všetkých štyroch semifinále dosiahla najlepší čas 41,008 s. Finále sa uskutoční o 10.57 h.

3.MládkováSR41,008 s

Domov»Ďalšie športy»Do finále na 500 metrov postúpili v Szegede oba slovenské štvorkajaky