Bero po svojom krásnom góle: Nepredviedol som najlepší výkon

SITA|28. máj 2017 o 19:00

Do duelu medzi Trabzonsporom a Fenerbahce zasiahli až štyria Slováci.

ANKARA. Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero najskôr po necelej polhodine hry dostal žltú kartu, ale potom presným zásahom pomohol Trabzonsporu k remíze 1:1 na pôde Fenerbahce Istanbul v sobotňajšom dueli predposledného 33. kola najvyššej tureckej súťaže Süper Lig.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar reagoval na vedúci gól z 23. minúty od domáceho Moussu Sowa a po zmene strán v 54. minúte umiestnenou strelou spoza šestnástky, ktorá sa odrazila od ľavej žrde, prekonal ňou Volkana Demirela.

Najlepší výkon to nebol

Skúsený turecký reprezentant bol po pokuse bývalého hráča AS Trenčín bez nároku na úspešný zákrok.

Na začiatku akcie spoluhráči slovenského gólového hrdinu rýchlo rozohrali priamy kop, Bero si nabehol ku hranici šestnástky Fenerbahce a skvelo trafil.

"Som šťastný za gól, ale výkon mohol byť aj lepší. V prvom polčase som sa málo dostával do šancí," uviedol Bero pre turecké médiá, jeho slová cituje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu.

"Druhý polčas už bol lepší, ale všeobecne nemôžem povedať, že to bol môj najlepší výkon v sezóne. Bod z Fenerbahce je však dobrý. Čaká nás ešte jeden zápas (4. júna doma proti Bursasporu, pozn.) a verím, že ho zvládneme čo najlepšie,"dodal.

Hrali až štyria Slováci

Pre futbalového univerzála je to druhý gól v tejto ligovej sezóne, ten premiérový od Bera prišiel 5. decembra 2016 na pôde Kayserisporu a znamenal víťazstvo 1:0 v 13. kole najvyššej tureckej súťaže.

V spomenutom sobotňajšom zápase Fenerbahce - Trabzonspor sa na trávniku predstavili až štyria slovenskí futbalisti. Okrem Bera, ktorý odohral celé stretnutie, prišiel v druhom polčase na ihrisko za hostí aj Ján Ďurica.

Ďalší stopér slovenskej reprezentácie Martin Škrtel odohral za Fenerbahce celý duel a v 55. minúte videl žltú kartu, jeho klubový spoluhráč Miroslav Stoch sa dostal na hraciu plochu v 87. minúte.

Fenerbahce Istanbul figuruje pred záverečným 34. kolom Süper Lig na bronzovej priečke so 61 bodmi, v derniére 4. júna nastúpi na trávniku Adanasporu. Trabzonspor je v súčasnosti šiesty v ligovej klasifikácii s 51 bodmi.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Bero po svojom krásnom góle: Nepredviedol som najlepší výkon