Hamšík: Môžeme byť na seba hrdí, prekonali sme viacero rekordov

Futbalisti SSC Neapol majú stále šancu na priamu miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. máj 2017 o 08:45

SSC Neapol skončil na tretej priečke najvyššej talianskej súťaže a zahrá si v predkole Ligy majstrov.

RÍM. Futbalistom SSC Neapol nestačilo nedeľné víťazstvo 4:2 na pôde Sampdorie Janov v záverečnom 38. kole najvyššej talianskej súťaže na priamy postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018.

V tabuľke sa pred nimi udržal AS Rím, ktorý pri rozlúčke s Francescom Tottim doma zdolal FC Janov 3:2 zásluhou gólu Diega Perottiho v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Predkolo Ligy majstrov

Slovenský reprezentant a kapitán Neapola Marek Hamšík hral do 84. minúty, pred polčasovou prestávkou prihral na gól Lorenzovi Insignemu a krátko po zmene strán strelil sám tretí a napokon víťazný gól svojho mužstva.

Za Sampdoriu absolvoval plnú minutáž jeho krajan Milan Škriniar, ktorý videl aj žltú kartu.

SSC ukončil sezónu Serie A so ziskom 86 bodov, AS nazbieral o jediný viac a poslal Neapolčanov do predkola LM.

Hamšík zaznamenal v drese Neapola už 113. presný zásah a len dva ho delia od legendárneho Argentínčana Diega Maradonu.

Hamšík: Máme za sebou skvelú sezónu

"Aj dnes sme ukázali skvelý výkon. Dali sme štyri góly, naše víťazstvo bolo zaslúžené," uviedol pre svoju oficiálnu internetovú stránku Hamšík.

"Zápas AS Rím - FC Janov? Stále sme verili, že skončíme na druhej priečke. Rimania ale nakoniec dali tretí gól a vyhrali. Aj taký je futbal... My však môžeme byť na seba hrdí. Máme za sebou skvelú sezónu, prekonali sme viacero rekordov," poznamenal kapitán SSC.

Ten sa bude v stredu v Šamoríne hlásiť na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorú 10. júna vo Vilniuse čaká zápas kvalifikácie MS 2018 proti domácej Litve.

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík: Môžeme byť na seba hrdí, prekonali sme viacero rekordov