Rybáriková prišla o vedenie, na Roland Garros končí

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jún 2017 o 16:00

Rybáriková súperku v prvom sete rozdrvila. Napokon však zápas prehrala.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Napriek výbornému úvodu prehrala s Kolumbijčankou Mariou Duqeuovou-Marinovou 6:1, 3:6, 6:8.

Roland Garros - 2. kolo:

Maria Duqueová-Marinová (Kol.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 1:6, 6:3, 8:6

Slovensko tak na parížskej antuke prišlo aj o posledné želiezko v singli. Rybáriková na Roland Garros vyrovnala svoje doterajšie maximum.

Duqueová-Marinová v dueli o postup do osemfinále nastúpi v sobotu proti víťazke súboja medzi šestnástou nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou a Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou Roygovou.

"Mala som veľa šancí, ale nie všetky som dokázala premeniť. Bol to náročný zápas a myslím si, že sme mali aj kvalitné výmeny. Zradil ma najmä servis, ktorý ma držal v 1. kole. Vôbec som si ním nevedela pomôcť. Ku koncu som toho už mala dosť, také dlhé a náročné stretnutie som dávno neodohrala, po operácii ešte ani jedno," povedala Rybáriková, citoval ju web Sport24.sk.

"Mrzí ma, že som mala asi najlepšiu šancu postúpiť na Roland Garros do 3. kola. Pred turnajom by som tento výsledok brala, ale po prehratom zápase cítim sklamanie. Celkovo som však rada, že herne mám na prvú stovku a viem predvádzať rovnaký tenis ako pred zranením," dodala Rybáriková, ktorú čaká presun na obľúbenú trávu.

"Hneď zajtra letíme do Veľkej Británie, kde sa budúci týždeň začína turnaj ITF v Surbitone s dotáciou 100 000 dolárov. Také absolvujem ešte dva a následne Wimbledon. Zatiaľ to vyzerá na kvalifikáciu, ale možno sa mi napokon podarí dostať sa priamo do hlavnej súťaže."

Roland Garros 2017: Mariana Duqueová-Marinová - Magdaléna Rybáriková (online prenos)

French Open - ženy 2. kolo 2017
01.06.2017 o 17:09
Duque-Marinová
2:1
(1:6, 6:3, 8:6)
Rybáriková
Na kurte číslo 17 sme mali možnosť sledovať dramatické stretnutie. V prvých dvoch setoch to nebola od oboch hráčok ideálna hra. V tom prvom robila Duque-Marinová chybu za chybou, v tom druhom zase často chybovala naša tenistka. V treťom sete sme ale mali možnosť sledovať parádny tenis s dramatickou koncovkou a bohužiaľ víťazným koncom pre súperku Magdalény Rybárikovej. Tá sa teda z tohtoročným Roland Garros lúči už v druhom kole, no po zranení herne nesklamala. S konštatovaním že Roland Garros pokračuje už bez slovenských zástupcov vo dvojhre sa s vami lúčim a prajem vám príjemný večer.
Koniec zápasu
8:6
Hneď ten prvý Duque-Marinová premieňa a víťazí v dnešnom zápase.
40-15
Máme tu prvé dva mečbaly pre Duque-Marinovú!
30-15
30:15 pre kolumbijskú hráčku. Magda sa dostáva do ťažkej situácie.
15-15
Víťazný úder Duque-Marinovej znamená stav 15:15.
0-15
Duque-Marinová začína podanie na víťazstvo v zápase úderom do pásky. Fiftín pre Rybárikovú.
7:6
Ten kolumbijská hráčka využíva. Duque-Marinová výborne skrátila hru. Rybáriková však jej úder ešte stihla dobehnúť, no na jej následný volej už nemala nárok.
A-40
Bohužiaľ prichádza brejkbal pre Duque-Marinovú.
40-40
Krásny dropshot nám teraz predviedla Duque-Marinová, tá vyrovnáva stav trinásteho gemu.
30-40
Víťazný bekhend teraz na strane kolumbijskej tenistky.
15-40
Rybáriková sa po druhom podaní vo výmene len bránila, napokon ale výborne nabehla na sieť, kde volejom do protipohybu súperky zvyšuje na 40:15.
15-30
Nevynútenú chybu však robí aj Duque-Marinová.
15-15
Toto je ale zbytočná chyba od našej hráčky. Ľahký úder končí ďaleko za základnou čiarou.
0-15
Pri svojom podaní začína Magda víťazným fiftínom.
6:6
Hneď ten prvý naša hráčka využíva a vyrovnáva na 6:6!
15-40
Aj so šťastím sa teraz Magdaléna Rybáriková dostáva k dvom brejkbalom. Toto treba využiť!
15-30
Duque-Marinová si nabehla na sieť a nechytateľným volejom znižuje.
0-30
Opäť aut z rakety kolumbijskej hráčky.
0-15
Pre našu tenistku začína tento gem dobre. Duque-Marinová vyhadzuje loptičku do autu.
6:5
Ten už Duque-Marinová aj so šťastím premieňa a berie podanie našej tenistke! O chvíľu tak pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase.
A-40
Opäť ďalší brejkbal pre kolumbijskú tenistku. Magde teraz nevyšiel volej bekhendom.
40-40
Ten však trestuhodne zahadzuje. Z dobrej pozície triafa sieť!
40-30
Vzápätí však prichádza nepríjemná sitúácia. Duque-Marinová sa dostáva k brejkbalu.
30-30
Aut od Duque-Marinovej. Z publika počujeme hlasité povzbudzovanie Magda, Magda!
30-15
Tesný aut z rakety Rybárikovej. Naša hráčka sa musí skoncentrovať na nasledujúce výmeny a zvládnuť tento gem.
15-15
Volej našej hráčky mieri do autu. Máme tu stav 15:15.
0-15
Páska teraz zastavila úder z rakety Duque-Marinovej.
5:5
Výborne! Výborne! Druhý brejkbal sa už našej hráčke podarilo využiť a vyrovnáva stav tretieho setu na 5:5!
30-40
To je škoda. Tesný aut z rakety našej hráčky zastavil túto dlhú výmenu.
15-40
Rybáriková na sieti výborná! Zaslúžene sa dostáva k dvom brejkbalom!
15-30
Kolumbijská tenistka však po výbornom voleji znižuje.
0-30
A je to 30:0 pre našu hráčku! Duque-Marinová spravila teraz zbytočnú chybu.
0-15
Rybáriková začína na returne výborne! Donútila súperku ku chybe a vedie 15:0.
5:4
Vzápätí prichádza ďalšie eso. Rybáriková tak tento kritický gem zvládla a má ešte stále šancu na postup do tretieho kola.
40-A
Eso od Rybárikovej prišlo v tom správnom okamihu!
40-40
Ten naša hráčka našťastie odvracia a máme tu opäť zhodu.
A-40
To je škoda! Forhend z rakety našej tenistky mieri do autu. Duque-Marinová má k dispozícii prvý mečbal!
40-40
Krásny víťazný bekhend po čiare nám teraz predviedla Duque-Marinová, zhoda.
30-40
Nepresný forhend znamená bod pre Duque-Marinovú.
15-40
Opäť fiftín pre našu hráčku.
15-30
Rybáriková si ihneď po servise nabehla na sieť, kde výmenu ukončila smečom do stredu kurtu.
15-15
Páska teraz hrala proti Rybárikovej. Máme tu stav 15:15.
0-15
Začína dobre. Prvý fiftín patrí našej tenistke.
5:3
Po nevynútenej chybe Rybárikovej vedie Duque-Marinová v treťom sete už 5:3. Rybáriková bude podávať na udržanie sa v zápase!
40-0
Na sieti teraz aj Duque-Marinová. Rybáriková sa snažila obhodiť ju, to jej ale nevyšlo.
30-0
Naša tenistka si nabehla na sieť, kde volejom posiela loptičku do siete.
15-0
Rybáriková začína tento gem nepresným returnom.
4:3
Ten po nádhernej výmene v ktorej boli obidve hráčky pri sieti aj využíva! V treťom sete tak vedie 4:3.
A-40
Výborný dropshot teraz predviedla Duque-Marinová a dostáva sa ku ďalšiemu brejkbalu!
40-40
Rybáriková gembal nevyužíva. Opäť zhoda.
40-A
Return kolumbijskej tenistky mieri do siete.
40-40
Našťastie tesný aut po údere Duque-Marinovej, zhoda.
A-40
Dvojchyba od Rybárikovej. Duque-Marinová má brejkbal.
40-40
Opäť dlhá výmena. Duque-Marinová si výborne rozbehala našu tenistku, tá sa výborne bránila, no na jej posledný úder už nemala šancu dobehnúť.
30-40
Dlhú výmenu po nádhernom skrátení hry vyhráva Duque-Marinová a znižuje na 30:40.
15-40
Opäť ďalšia nevynútená chyba kolumbijskej tenistky.
15-30
Aut z rakety Duque-Marinovej.
15-15
Rybáriková opäť na sieti. Duque-Marinová sa ju snažila lobovať, to sa jej ale nepodarilo.
15-0
Rybáriková na sieti teraz neúspešná. Volejom posiela loptičku do autu.
3:3
Ten po chybe súperky využíva a vyrovnáva na 3:3!
30-40
importantV dlhej výmene naša tenistka zničoho nič vytiahla výborný dropshot, ten Duque-Marinová už nedokázala dobehnúť. Rybáriková má brejkbal!
30-30
Vzápätí je však vyrovnané. Rybáriková posiela loptičku do autu.
15-30
Po druhom podaní Duque-Marinovej nasleduje fiftín pre našu tenistku.
15-15
Rybáriková však vzápätí vyrovnáva na 15:15.
15-0
Tesný aut znamená fiftín pre Duque-Marinovú.
3:2
Krásnym dropshotom Duque-Marinová využíva brejkbal a berie podanie Magdaléne Rybárikovej. To je pre našu tenistku za momentálneho stavu obrovská strata!
A-40
Po druhom servise sa naša tenistka dostala na sieť. Duque-Marinová ju ale nádherne obstrelila.
40-40
Priamym bodom z podania ho však Rybáriková odvracia.
A-40
Aut z rakety našej tenistky znamená brejkbol pre Duque-Marinovú.
40-40
Ten Duque-Marinová odvracia výborným smečom.
30-40
Rybáriková sa dostáva ku gembolu.
30-30
Krásna výmena! Duque-Marinová predviedla nádherný dropshot, ten ale Rybáriková dobehla. Vzápätí sa Kolumbijčanka snažila našu tenistku prehodiť, tá však jej úmysel prečítala a bola pri loptičke dostatočne rýchlo.
30-15
Return Duque-Marinovej mieri do autu.
15-15
Teraz ale veľmi nepresný úder od našej hráčky. Loptičku zrejme trafila rámom rakety.
0-15
Po dlhom čase sme opäť videli dlhú výmenu, tú Magdaléna Rybáriková zakončila krásnym víťazným úderom do ľavého rohu kurtu.
2:2
Tesný aut z rakety našej hráčky. V treťom sete je teda stav zatiaľ vyrovnaný 2:2.
40-30
Vzápätí krásny dropshot a Duque-Marinová má gembal.
30-30
Výborným nábehom na sieť Duque-Marinová vyrovnáva na 30:30.
15-30
Tie z časti zažehnáva a znižuje na 15:30.
0-30
Ďalší aut od Duque-Marinovej, tá má opäť komplikácie pri svojom servise.
0-15
Rybáriková sa teraz pošmykla, rozhodca ale našťastie po údere od Duque-Marinovej zahlásil aut.
1:2
Hneď ten prvý naša tenistka využíva a v treťom, z môjho pohľadu zatiaľ čo sa týka kvality tenisu najlepšom sete vedie 2:1.
0-40
Rybáriková má 3 gembaly na 2:1.
0-30
Lacná chyba z rakety Duque-Marinovej, tá loptičku poslala len do siete. Rybáriková tak pri svojom podaní vedie už 30:0.
0-15
Rybáriková začína na servise dobre a získava prvý fiftín vo svoj prospech.
1:1
Zlý return od našej hráčky a je vyrovnané 1:1.
A-40
Rybárikovej nábeh na sieť po ktorom zakončuje len do siete.
40-40
Opäť zhoda. Rybáriková skrátila hru, snažila sa obstreliť Duque- Marinovú ktorá bola na sieti, to sa jej nepodarilo. Kolumbijanka však posiela loptičku do autu.
A-40
Return od našej hráčky mieri tesne za základnú čiaru.
40-40
To isté sa stalo na opačnej strane, keď Duque-Marinová po dlhej výmene loptičku poslala do siete. Opäť zhoda.
A-40
Rybárikovej nevynútená chyba. Loptička končí v sieti.
40-40
Marinová teraz nabehla na sieť a smečom zrovnáva opäť na zhodu.
40-A
Darovaný fiftín pre našu hráčku. Duque-Marinová robí dvojchybu.
40-40
Opäť nádherná výmena tentoraz s víťazným koncom pre Duque-Marinovú, tá vyrovnáva na zhodu.
30-40
Ten prvý však nevyužíva. Rozhodca zahlásil aut.
15-40
Rybáriková sa dostáva k dvom brejkbalom!
15-30
Sledovali sme jednu z najdlhších výmen doterajšieho priebehu zápasu. Napokon v nej víťazí po výbornom skrátení hry Magdaléna Rybáriková.
15-15
Teraz ale aj chyba na rakete našej hráčky.
0-15
Rybáriková získava prvý fiftín pri podaní súperky v treťom sete, tá loptičku poslala do autu.
0:1
Return Duque-Marinovej mieri do autu. Rybáriková sa tak v treťom sete ujíma vedenia 1:0.
15-40
Teraz ale kazí. Loptičku zastavla páska.
0-40
Rybáriková vedie už 40:0!
0-30
Takisto aj druhý. Duque-Marinová posiela loptičku do autu.
0-15
Prvý fiftín v treťom sete patrí našej tenistke.
6:3
Ten Duque-Marinová využíva! Vyrovnáva tak na 1:1.
A-40
Nábeh na sieť od Rybárikovej opäť úspech neslávil. Duque-Marinová ju dokázala krásne obstreliť a má ďalší setbal!
40-40
Ten naša tenistka so šťastím odvracia. Čiarový rozhodca zahlásil aut.
40-30
Teraz však prichádza prvý setbal pre Duque-Marinovú!
30-30
Dropshot Rybárikovej Marinová ešte dobehla. Rybáriková si tým ale otvorila takmer polovicu kurtu do ktorej poľahky zakončila.
30-15
Rybáriková posiela loptičku do siete.
15-15
Teraz ale dvojchyba od Duque-Marinovej. Jej piata v zápase.
15-0
Deviaty gem začína naša tenistka bohužiaľ nevynútenou chybou.
5:3
Vzápätí však eso od Rybárikovej. Tá znižuje stav druhého setu na 3:5 z jej pohľadu.
15-40
Teraz to ale Duque-Marinová zahrala výborne. Jej dropshot nedokázala Rybáriková vrátiť do kurtu.
0-40
Máme tu stav 40:0. Naša hráčka sa potrebuje opäť dostať do zápasu, to sa jej momentálne darí.
0-30
Úder od Duque-Marinovej končí ďaleko za základnou čiarou. Rybáriková tak kráča k zisku gemu pri svojom podaní.
0-15
Rybáriková sa dostala na sieť, tam dokázala napokon výmenu vyhrať.
5:2
Duque-Marinová sa teraz prezentovala nádherným víťazným úderom na ktorý naša tenistka nemala nárok.
40-0
Úder z rakety našej tenistky bol pridlhý.
30-0
Ďalšia chyba od Rybárikovej. Tentokrát triafa sieť.
15-0
Útočný tenis od Marinovej, tá zatlačila našu tenistku do hlbokej obrany. Rybáriková napokon spravila chybu.
4:2
Brejkbal Duque-Marinová využíva!
A-40
Nevynútená chyba z rakety našej tenistky. Máme tu brejkbal.
40-40
Rybáriková si nabehla na sieť, to si však včas všimla Marinová. Tá ju nádherným úderom dokázala obstreliť.
30-40
Teraz krásne skrátenie hry od Duque-Marinovej.
15-40
Po dlhom čase dlhšia výmena, ktorú získava vo svoj prospech Duque-Marinová. Rybáriková poslala loptičku len do autu.
0-40
Opäť nepresnosť od Duque-Marinovej. V tomto zápase ich zatiaľ vidíme veľa.
0-30
Nepresný return od Duque-Marinovej znamená stav 30:0.
0-15
Na servise začína Slovenka dobre. Nabehnutím na sieť získava prvý fiftín šiesteho gemu.
3:2
Rybáriková posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. Duque-Marinová tak otáča vývoj tretieho setu a vedie v ňom 3:2.
40-30
Duque-Marinová si nabehla na sieť. Loptičku ale nedokázala dostať na druhú stranu dvorca.
40-15
Nevynútená chyba z rakety našej tenistky. Ľahký úder z jej rakety zastavila páska.
30-15
Vzápätí však ale opäť fiftín pre Marinovú.
15-15
Naša tenistka nádherne skrátila hru na čo už Duque-Marinová nedokázala zareagovať.
15-0
Nepresný return od Rybárikovej.
2:2
Hneď ten prvý je využitý. Duque-Marinová v druhom sete vyrovnáva stav zápasu na 2:2.
40-0
Dvojchyba a máme tu tri brejkbaly pre Duque-Marinovú.
30-0
Snaha o skrátenie hry od našej tenistky úspešná nebola. Loptička končí v sieti.
15-0
Naša tenistka nezačína tento gem ideálne. Výmenu mala dobre rozohranú, robí ale zbytočnú chybu a loptičku posiela do autu.
1:2
Ďalšia nevynútená chyba znamená zníženie stavu na 2:1 z pohľadu Magdalény Rybárikovej.
40-15
Naša tenistka opäť veľmi nepresne. Loptičku odpaľuje ďaleko do autu.
30-15
Tesný aut od Rybárikovej. Duque-Marinová otáča vývoj tohto gemu.
15-15
Tentokrát nepresnosť aj z rakety našej tenistky.
0-15
Aut z rakety Duque-Marinovej. Tá teraz kopí chyby, to hrá do karát našej tenistke.
0:2
Rybáriková sa po výbornom podaní dostáva do vedenia 2:0.
30-40
Opäť nábeh od Rybárikovej na sieť. Duque-Marinová sa ju snažila lobovať, ale veľmi nepresne.
30-30
Nepresný return od Duque-Marinovej znamená zrovnanie stavu na 30:30.
30-15
Krásne to teraz spravila naša hráčka. Dostala Duque-Marinovú do hlbokej defenzívy a výborne si nabehla na sieť, kde výmenu zakončila víťazným úderom.
30-0
Páska teraz zastavila loptičku z rakety Rybárikovej. Tá sa pri svojom podaní dostáva do kritického stavu 0:30.
15-0
Duque-Marinová cez druhé podanie našej hráčky získava úvodný fiftín tohto gemu.
0:1
Ten naša tenistka využíva a hneď na úvod druhého setu berie podanie Duque-Marinovej! Tá sa pri svojom podaní v tomto stretnutí veľmi trápi.
30-40
Rybáriková má hneď na úvod druhého setu brejkbal!
30-30
Nepresný úder z rakety našej hráčky znamená vyrovnanie stavu na 30:30.
15-30
Nevynútená chyba aj na opačnej strane. Rybáriková vedie 30:15.
15-15
Vzápätí ale nevynútená chyba z returnu.
0-15
Výborný return na úvod druhého setu z rakety Rybárikovej. Prvý fiftín druhého dejstva patrí jej.
1:6
Return od Duque-Marinovej mieri do autu! Rybáriková tak vyhráva prvý set pomerom 6:1 a ujíma sa vedenia v zápase!
30-40
Ten prvý však nevyužíva. Naša hráčka teraz nezvládla ľahký úder, ten posiela len do siete.
15-40
Na svete sú prvé setbaly pre našu hráčku!
15-30
Duque-Marinová triafa sieť. Rybáriková je tak dve loptičky od zisku prvého setu.
15-15
Eso z rakety našej hráčky. Prvé v zápase.
15-0
Naša tenistka si teraz nabehla na sieť, no to prečítala Marinová a dokázala ju obhodiť.
1:5
Druhý je však po chybe Duque-Marinovej využitý!
30-40
Ten prvý nevyužíva, loptičku posiela do siete.
15-40
Dvojchyba. Naša tenistka má k dispozícii dva brejkbaly.
15-30
Rybáriková po krásnom víťaznom údere vedie 30:15.
15-15
Rybáriková teraz svojou útočnou hrou donútila Kolumbijčanku ku chybe.
15-0
Eso z druhého podania od Duque-Marinovej na úvod gemu.
1:4
Duque-Marinová berie podanie našej tenistke a znižuje tak na 1:4. Naša hráčka má však stále k dobru jeden brejk.
40-15
Ten prvý však nevyužíva. Loptička z jej rakety končí ďaleko v aute.
40-0
Tak toto je kritický stav pre našu hráčku! Kolumbijčanka sa dostáva ku trom brejkbalom!
30-0
Naša tenistka sa opäť snažila hru skrátiť, to jej však nevišlo. Duque-Marinová loptičku dobehla a dokázala zakončiť do otvorenej strany dvorca.
15-0
Nepresný úder od Rybárikovej.
0:4
Tá opäť berie Duque-Marinovej podanie. V prvom sete vedie už 4:0 a ide na servis. Má tak výborné nakročené k víťazstvu v prvom dejstve.
40-A
Dostáva sa ale k ďalšiemu! Krásny dropshot z rakety našej hráčky.
40-40
Rybáriková ale nevyužíva tento brejkbal.
40-A
Opäť dvojchyba. Tak Duque-Marinovej v tomto zápase zatiaľ nejde servis.
40-40
Dvojchyba na strane Kolumbijčanky znamená zhodu!
40-30
Duque-Marinová má gembol. Opäť nevynútená chyba od našej hráčky.
30-30
Vzápätí ale prichádza nevynútená chyba od Rybárikovej. Máme tu tak stav 30:30.
15-30
Duque-Marinová sa snažila útočiť, nabehla si na sieť, no nedokázala zakončiť do kurtu.
15-15
Tesný aut z rakety Rybárikovej.
0-15
Duque-Marinová začína gem pri svojom servise dvojchybou.
0:3
Duque-Marinová posiela loptičku len do siete. Rybáriková tak v prvom sete vedie už 3:0!
15-40
Veľmi zlý dropshot od Marinovej dokázala naša tenistka dobehnúť a presne zakončiť. Má tak 2 gemboly.
15-30
Nepresný return od Kolumbijčanky. Rybáriková vedie 30:15.
15-15
Tretia dvojchyba od našej tenistky v tomto stretnutí.
0-15
Rybáriková si nabehla na sieť. Marinová sa snažila obhodiť ju, no loptička z jej rakety končí len v aute.
0:2
Tú už využíva a hneď v úvode dnešného stretnutia berie Doque-Marinovej podanie!
40-A
Vzápätí má však naša tenistka k dispozícii aj ďalšiu brejkbalovú príležitosť!
40-40
To je škoda! Rybárikovej dropshot končí len na páske!
40-A
Rybáriková sa dostáva k prvému brejkbalu!
40-40
Nevynútená chyba od Kolumbijčanky. Máme tu zhodu.
40-30
Tesný aut z rakety našej tenistky, tá si mohla vypracovať brejkbalovú šancu, ale nestalo sa.
30-30
Rybáriková si výborne nabehla na sieť, kde na dva krát dokázala zakončiť výmenu víťazným úderom.
30-15
Nepresný return od Rybárikovej znamená vedenie Kolumbijčanky 30:15.
15-15
Vzápätí však Doque-Marinová posiela jednoduchý forhend do autu.
15-0
Krásny víťazný úder z rakety Kolumbijčanky.
0:1
Doque-Marinová ukončuje tento gem nevynútenou chybou. Rybáriková sa tak na začiatku zápasu ujíma vedenia 1:0.
30-40
Druhá dvojchyba z rakety našej tenistky.
15-40
Duque-Marinová sa pokúsila hru skrátiť. To však naša tenistka dobehla a nechytateľne zakončila.
15-30
Kolumbijčanka teraz nedokázala zreturnovať servis našej hráčky.
15-15
Prvá dvojchyba v zápase zo strany Rybárikovej.
0-15
Krásna výmena na úvod zápasu. Napokon s lepším koncom pre našu hráčku.
0:0
Na podaní začne Magdaléna Rybáriková.
Nad Parížom sa pomaly zmráka. Dúfajme že počasie vydrží a nepreruší tento zápas.
Magdaléna Rybáriková a Mariana Doque-Marinová sa už rozcvičujú. Zápas sa začne už o pár minút.
Zápas Magdalény Rybarikovej proti Doque-Marinovej bude na kurte číslo 17 nasledovať po skončení zápasu Seppi-Fognini.
Vzájomné zápasy
Toto bude prvý vzájomný duel Rybárikovej a Doque-Marinovej. Miernou favoritkou tohto duelu je Kolombijčanka Doque-Marinová.
Pavúk
Víťazka tohto duelu sa v treťom kole stretne s lepšou z dvojice Pavlyuchenková-Cepedeová.
Mariana Duque-Marinová je 27-ročná Kolumbijčanka, rodáčka z Bogoty. V rankingu WTA jej momentálne patrí pozícia číslo 115, no bola už aj na pozícii číslo 66. Na okruhu WTA sa pohybuje od roku 2005. V prvom kole v dvoch setoch zdolala Irinu Beguovú. Na Roland Garros sa najďalej prebojovala do druhého kola, a to v rokoch 2013 a 2009.
Magdaléna Rybáriková je 28-ročná Slovenka, rodáčka z Piešťan. V prvom kole zdolala dvadsiatu hráčku rebríčka WTA, Coco Vandewegheovú. Do tenisového kolotoča sa vracia po dlhej pauze spôsobenej zranením ľavého zápästia, to si aj počas zápasu prvého kola cez každú prestávku natierala mastičkou. Proti Vandewegheovej podala ale výborný výkon. Dominovala vo všetkých smeroch a zápas zvládla poľahky v dvoch setoch, 6:1 a 6:4. Uvidíme či na tento výkon nadviaže aj proti Mariane Duque-Marinovej.
Pekný deň prajem všetkým športovým priaznivcom. Na programe máme druhé kolo dvojhry žien na turnaji Roland Garros. Zápasom medzi Doque-Marinovou a Magdálenou Rybárikovou vás bude sprevádzať Patrik Porubský. Želám vám príjemný športový zážitok s dúfajme víťazným koncom pre našu tenistku.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.