Andy Murray.
Andy Murray. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. jún 2017 o 13:17

Tri stretnutia pre dážď nedohrali.

PARÍŽ. Chorvátsky tenista Marin Čilič sa suverénnym spôsobom prebojoval v sobotu do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Nasadený hráč číslo sedem v mužskom pavúku nedal šancu Španielovi Felicianovi Lopezovi a zvíťazil hladko 3:0 na sety.

Pozrite si, ako prebiehal zápas medzi Čiličom a Lopezom: fotogaléria

3.6.2017

Rovnako hladko 3:0 si so svojím súperom poradil aj Španiel Fernando Verdasco. Nasadenú dvadsaťdvojku Uruguajčana Pabla Cuevasa vyprevadil z kurtu po setoch 6:2, 6:1 a 6:3.

Set pri svojom víťazstve nestratil ani britský tenista Andy Murray. Svetová jednotka si v poradila s Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom 7:6 (8), 7:5, 6:0. Stretnutie trvalo bez siedmich minút tri hodiny.

Jedným z kľúčových momentov zápasu bol tajbrejk prvého setu, v ktorom mal Del Potro dva setbaly, ale zostali nevyužité. Premožiteľ Martina Kližana z druhého kola Murray za stavu 9:8 po 84 minútach premenil tretí setbal.

Ďalej postúpil aj Stan Wawrinka, premožiteľ Jozefa Kovalíka z prvého kola. Tretí hráč sveta zo Švajčiarska nedovolil uhrať Talianovi Fabiovi Fogninimu ani set a vyhral 7:6 (2), 6:0, 6:2.

Zostávajúce tri stretnutia prerušili pre dážď a dohrajú ich v nedeľu.