Dovizioso zvíťazil v Taliansku, jazdci si uctili Haydena

Talian Andrea Dovizioso na Ducati (v strede) sa stal na okruhu v Mugelle víťazom Veľkej ceny Talianska. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jún 2017 o 18:42

Druhé miesto obsadil líder celkového poradia šampionátu Španiel Maverick Vinales a tretí skončil ďalší Talian Danilo Petrucci.

MUGELLO. Talian Andrea Dovizioso na Ducati sa stal na okruhu v Mugelle víťazom Veľkej ceny Talianska, šiesteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta v kráľovskej motocyklovej kategórii MotoGP.

Druhé miesto obsadil so stratou 1,281 sekundy líder celkového poradia šampionátu Španiel Maverick Vinales na Yamahe a tretí skončil ďalší Talian z tímu Ducati Danilo Petrucci.

Pred začiatkom VC si jej účastníci pripomenuli tragickú smrť Američana Nickyho Haydena.

Bývalý majster sveta v MotoGP nedávno zomrel po zrážke s autom, keď jazdil na bicykli počas dovolenky. V paddocku sa zhromaždili aj pretekári a držali 69 sekúnd ticha, symbolicky, keďže 69 bolo Haydenovo súťažné číslo.