ROLAND GARROS - osemfinále:

Andy Murray (1-V. Brit.) - Karen Čhačanov (Rus.) 6:3, 6:4, 6:4

Kei Nišikori (8-Jap.) - Fernando Verdasco (Šp.) 0:6, 6:4, 6:4, 6:0

Stan Wawrinka (Švaj.-3) - Gael Monfils (Fr.-15) 7:5, 7:6 (7), 6:2

Marin Čilič (Chor.-7) - Kevin Anderson (JAR) 6:3, 3:0 - skreč, Anderson odstúpil pre zranenie ľavého stehna

PARÍŽ. Britský tenista Andy Murray sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

V osemfinále si ako nasadená jednotka poradil s Rusom Karenom Chačanovom 6:3, 6:4, 6:4. Počas celého zápasu ťažil z kvalitného podania, robil minimum nevynútených chýb a dokázal premieňať brejkbaly.

Murray: Snažil som sa meniť tempo hry aj údery

Andy Murray, britský tenista

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi Španielom Fernandom Verdascom a Japoncom Keim Nišikorim.

"Snažil som sa meniť tempo hry aj údery. Súpera som nechcel dostať do dobrého rytmu, mohlo by to byť totiž nebezpečné," povedal Murray v pozápasovom rozhovore priamo na kurte.

"Dosť fúkalo, takže nebolo jednoduché triafať údery tam, kam som chcel. Snažil som sa však eliminovať chyby aj po taktickej stránke. Po väčšinu času som hral dobre," pokračoval britský tenista a aktuálna svetová jednotka.

"Tento kurt je odlišný oproti ostatným antukovým, hlavne tu fúka. Na začiatku svojej kariéry som sa tu trápil, ale teraz sa to zlepšuje."

Pozrite si, ako si Murray vybojoval postup: fotogaléria

5.6.2017

Nišikori postúpil aj s kanárom

Do štvrťfinále dvojhry grandslamového turnaja Roland Garros postúpil aj ôsmy nasadený Kei Nišikori z Japonska.

V osemfinále si za necelé tri hodiny poradil s nenasadeným Španielom Fernandom Verdascom v štyroch setoch 0:6, 6:4, 6:4 a 6:0. Japonec začal zápas ako zo zlého sna, v prvom dejstve pokazil všetko, na čo siahol a za 27 minút dostal od súpera "kanára".

Do ďalšieho priebehu sa však skoncentroval a nepripustil na svoj úkor prekvapenie, v štvrtom sete dokonca vrátil Španielovi "kanára" z úvodu súboja. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti Britovi Andymu Murraymu.

Zlomový siedmy gem v treťom sete

"Začiatok patril jemu, triafal dobré údery. Úplne som stratil koncentráciu, prehral som set 0:6 a vedel som, že niečo musím zmeniť. Zlepšil som obranu, bol som viac agresívny a krok po kroku to išlo podľa mojich predstáv."

"Zlomový bol siedmy gem v treťom sete. Oboch nás unavil, ale jeho to trochu zrazilo na kolená. Bol to dlhý, ale dobrý zápas," uviedol Nišikori bezprostredne po zápase. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti Britovi Andymu Murraymu.

Ten sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále, keď si v osemfinále ako nasadená jednotka poradil s Rusom Karenom Chačanovom 6:3, 6:4, 6:4. Počas celého zápasu ťažil z kvalitného podania, robil minimum nevynútených chýb a dokázal premieňať brejkbaly.

Posledná štvrťfinálová dvojica

Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka a Chorvát Marin Čilič, zhodne šampióni z veľkej štvorky, utvorili poslednú štvrťfinálovú dvojicu vo dvojhre mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (28. mája - 11. júna).

Miestny šampión z predvlaňajška Wawrinka nasadený ako tretí si v pondelok v osemfinálovom 4. kole poradil za 163 minút s domácou pätnástkou podujatia Gaelom Monfilsom 7:5, 7:6 (7), 6:2.

"Očakával som náročný súboj, čo sa napokon aj ukázalo. Som veľmi šťastný, že som postúpil. Gael totiž patrí k najlepším defenzívnym hráčom na okruhu. Vedel som, že musím hrať inak. Chcel som mu poslať odkaz, že to budú tri ťažké hodiny, ak by ma chcel zdolať," zhodnotil osemfinálové stretnutie Wawrinka.

V úvodnej časti mal pritom Wawrinka manko 2:4 a v druhom dejstve 0:1 a return, v neskoršom tajbrejku potreboval od skóre 6:3 napokon až päť setbalov. Tretí set už bol jasný.

Wawrinka znepokojil svojich fanúšikov prestávkou na ošetrenie za stavu 7:5, 4:3 a príjem.

Anderson odstúpil pre zranenie

Hrdina newyorských US Open 2014 Čilič viedol nad Kevinom Andersonom 6:3, 3:0 s dvojitým brejkom (cez manko 0:2 v otváracom sete), keď Juhoafričan po 48 minútach odstúpil pre zranenie ľavého stehna.

(Autor: SITA/AP)

Wawrinka, ktorý sa okrem RG 2015 presadil na Majors aj na Australian Open 2014 a US Open 2016, má proti Čiličovi povzbudivé skóre 11:2 aj zásluhou aktuálnej série siedmich úspechov.

Na antuke vedie 5:0. Vlani v Londýne na výberovom šampionáte ATP World Tour Finals na tvrdom povrchu v hale, teda v úplne odlišných podmienkach, triumfoval 7:6 (3), 7:6 (3).