Mladý Francúz si vybral Borussiu Dortmund

SITA|5. jún 2017 o 18:04

Posilou nemeckého tímu by mal byť 18-ročný francúzsky obranca Dan-Axel Zagadou.

DORTMUND. Bundesligový futbalový klub Borussia Dortmund získal obrancu Dana-Axela Zagadoua z parížskeho Saint-Germain.

Podľa vyhlásení predstaviteľov žlto-čierneho tímu by mal 18-ročný Francúz podpísať kontrakt na 5 rokov. Zagadouovi sa v PSG skončila zmluva, a tak sa môže slobodne rozhodnúť, kde povedú jeho ďalšie futbalové kroky.

Dortmund ukončil predchádzajúcu sezónu na treťom mieste v nemeckej najvyššej futbalovej súťaži a zabezpečil si tak účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov. Zároveň sa jeho hráčom podarilo vyhrať domácu pohárovú súťaž DFB Pokal.

Uplynulý týždeň nastali v klube zmeny, keď trénerskú stoličku opustil Thomas Tuchel. Štyridsaťtriročný kouč viedol Borussiu od leta 2015 a bol nástupcom Jürgena Kloppa.

Tuchel mal v Dortmunde kontrakt do roku 2018, no už niekoľko týždňov sa v Nemecku hovorilo o jeho naštrbených vzťahoch s výkonným riaditeľom klubu Hansom-Joachimom Watzkem.