Slovenky bez problémov zdolali Veľkú Britániu a priebežne sú tretie

(Autor: Twitter)
SITA|6. jún 2017 o 13:43

Slovenské hokejbalistky vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta druhý raz bodovali naplno.

ZÁKLADNÁ SKUPINA:

Slovensko - Veľká Británia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Görögová, 27. Kochanová (Žitňanská), 38. Gauríková, 40. Žitňanská

Zostava SR: Tomčíková - Záborská, Frühaufová, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská - Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková

6.Taliansko400132:141 b

PARDUBICE. Slovenské hokejbalistky vo svojom štvrtom vystúpení na svetovom šampionáte v Pardubiciach (3. - 10. júna) po druhý raz zabodovali naplno.

Nad Veľkou Britániou zvíťazili jednoznačne 4:0.

Slovenské reprezentantky rozšírili svoj zisk na sedem bodov a priebežne sa v tabuľke základnej skupiny zaradili na tretie miesto za líderky Češky a druhé Kanaďanky.

Dievčatá sa snažili a dali do toho naozaj všetko. Môžem ich len pochváliť, hrali perfektne.

Beáta Rišianová, trénerka SR

Slovenky sa ujali vedenia v 21. minúte, úspešnou strelkyňou bola Diana Görögová. Na 2:0 zvýšila o šesť minút Silvia Kochanová.

V záverečnej pätnásťminútovke prestrelili britskú brankárku Quigleyovú aj ďalšie dve reprezentantky Barbora Gauríková a Gabriela Žitňanská.

V 38. minúte vystriedala Zuzanu Tomčíkovú v bránke Daniela Zuziaková, ktorá si udržala čisté konto do konca stretnutia.

Veľká Británia s hrôzostrašným skóre 1:25 zostáva na predposlednej piatej pozícii.

Hlasy po zápase:

(zdroj: hokejbal.sk)

Beáta Rišianová, trénerka SR: "Myslím si, že sme odohrali veľmi pekný zápas. Dievčatá sa snažili a dali do toho naozaj všetko. Môžem ich len pochváliť, hrali perfektne. Najviac nás trápi zranenie ďalšej hráčky, dnes sme už zapojili všetky dievčatá, ktoré sú na súpiske. Verím, že už nebudeme pokračovať s takýmito zraneniami a nik ďalší nám nevypadne."

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenky bez problémov zdolali Veľkú Britániu a priebežne sú tretie