Po prvom polčase prehrávali. Slovenky v príprave zdolali Švajčiarky

Dušan Poloz, tréner slovenskej reprezentácie.
Dušan Poloz, tréner slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR - ilustračná fotografia)
SITA|6. jún 2017 o 18:13

Slovenské hádzanárky sa pripravujú na kvalifikačné zápasy proti Maďarsku.

MICHALOVCE. Slovenské hádzanárky sa na blížiaci dvojzápas proti Maďarsku v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku naladili víťazne.

Zverenky trénera Dušana Poloza v utorkovom medzištátnom priateľskom zápase zdolali v michalovskej Chemkostav aréne Švajčiarky tesne 25:23, keď po prvom polčase ešte prehrávali 11:13.

Slovenky budú ďalšie dva dni pokračovať v príprave na Zemplíne, v piatok sa presunú do Debrecína, kde v sobotu 10. júna o 17.00 h nastúpia na prvý kvalifikačný duel s Maďarkami. Dejiskom odvety bude v stredu 14. 6. od 18.00 h bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu.

Priateľské stretnutie:

Michalovce

Slovensko - Švajčiarsko 25:23 (11:13)

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Furgaláková - Minárčiková 1, Pastorková 1, Jakubisová 5/2, Miklulčík 1, Rechtorisová 2, M. Holešová, M. Školková, Kučerová 6/1, S. Szarková 2, Olšovská 2, Habánková 2, Rebičová 1, Bujnochová, Demajová, M. Rajnohová 2

Najviac gólov za Švajčiarsko: Hodelová 5/2, Weigeltová 4

Pok. hody: 7/3 - 2/2, vylúčené: 3 - 5, ČK: 27. Kündigová (Švaj.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Palovčák, 300 divákov

Hlas po stretnutí:

Dušan Poloz (tréner žien SR): "V útočnej činnosti to bol z našej strany hrozný zápas. Išlo o medzinárodné stretnutie, ktoré jasne ukázalo, že naše hráčky hrajú iba interligu a tá ich na takéto konfrontácie nepripraví. Chýbala nám dynamika hry v individuálnej činnosti, nevedeli sme sa presadiť jedna na jednu. V druhom polčase prišlo z našej strany po prestriedaní mierne zlepšenie. Pozitívom je, že si zahrala každá hráčka. Proti Maďarkám toto nebude stačiť, potrebujeme úplne iný výkon."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Po prvom polčase prehrávali. Slovenky v príprave zdolali Švajčiarky