Zápas trval iba 45 minút. Rybáriková postúpila v Surbitone do druhého kola

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jún 2017 o 20:02

Slovenská tenistka stratila iba štyri gemy.

SURBITON. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila 6:1, 6:3 nad 26-ročnou Taiwančankou Čchang Kchaj-čchen nasadenou ako piatou v stredajšom zápase prvého kola dvojhry na turnaji ITF Aegon Trophy s dotáciou 100 000 USD na tráve v anglickom Surbitone na juhozápadnej periférii Londýna.

Zhodou okolností obe figurujú na 108. priečke vo svetovom rebríčku WTA - Ázijčanka štandardne, Slovenka na základe tzv. chráneného renkingu.

Surbiton - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Čchang Kchaj-čchen (Taiw.-5)

6:1, 6:3

/za 45 minút/

V osemfinálovom druhom kole bude Rybáriková hrať s 23-ročnou Kazaškou Zarinou Dijasovou (198, ale už bola aj na 31. pozícii presne ako Slovenka), ktorú nedávno v semifinále v japonskej Fukuoke prekonala 6:3, 7:5.

Rybáriková, v rámci návratu po polročnej zdravotnej odmlke 192. v systéme k 29. máju, naposledy bola v druhom kole parížskeho antukového grandslamového turnaja Roland Garros.

V online poradí aktuálne figuruje už na 158. mieste, v apríli sa nachádzala zverenkyňa Petra Hubera na 431. priečke. Medzičasom získala dva tituly na úrovni ITF v Japonsku (Gifu, spomenutá Fukuoka), uspela v jedenástich z ostatných dvanástich zápasov.

Domov»Tenis»Zápas trval iba 45 minút. Rybáriková postúpila v Surbitone do druhého kola