Futbalisti Saudskej Arábie odignorovali minútu ticha za obete útoku v Londýne

(Autor: Twitter)
SITA|8. jún 2017 o 19:55

Funkcionári hosťujúceho tímu upozornili, že táto tradícia nie je v súlade s ich kultúrou.

ADELAIDE. Futbaloví reprezentanti Saudskej Arábie vo štvrtok pred zápasom v Adelaide proti domácej Austrálii v zápase 8. kola tretej fázy ázijskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska odignorovali minútu ticha na počesť ôsmich obetí teroristického útoku z minulého víkendu v anglickom Londýne, medzi ktorými sa nachádzali aj dvaja austrálski občania.

Hráči Austrálie sa na pokyn hlásateľa pochytali za ramená v stredovom kruhu, zatiaľ čo ich protihráči sa pripravovali na spomenuté stretnutie.

Austrálska futbalová federácia (FFA) po zápase uviedla, že ich súper vedel o danom geste, ale odmietol sa na ňom zúčastniť.

Funkcionári hosťujúceho tímu však upozornili vedenie FFA, že táto tradícia nie je v súlade s ich kultúrou, hráči sa len presunú na svoju stranu ihriska a budú rešpektovať zvyklosti.

Austrália napokon zvíťazila vo štvrtkovom dueli 3:2 a zostala na priebežnom treťom mieste v tabuľke, ktoré zaručí účasť v kontinentálnej barážovej štvrtej fáze.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Futbalisti Saudskej Arábie odignorovali minútu ticha za obete útoku v Londýne