Portugalsko 0:0 -:- Maroko
Pred udalosťou | Aktualizované o 13:46 | Sledujte naživo

Francúz vo výnimočný deň potešil fanúšikov. Neveril, že môže zdolať Contadora

Warren Barguil urobil radosť domácim fanúšikom.

Francúz Warren Barguil si po skvelom nástupe v závere prišiel po triumf v 13. etape.(Zdroj: TASR/AP)
Článok pokračuje pod video reklamou

Výsledky - Tour de France 2017

13. etapa (Saint-Girons - Foix, 101 km):
1.Warren BarguilFrancúzskoSunweb2:36:29 h
2.Nairo QuintanaKolumbiaMovistar
3.Alberto ContadorŠpanielskoTrek-Segafredoobaja rovnaký čas
4.Mikel LandaŠpanielskoSky+2 s
5.Simon YatesV. BritániaOrica-Scott
6.Daniel MartinÍrskoQuick-Step Floorsobaja +1:39 min
7.Michal KwiatkowskiPoľskoSky
8.Christopher FroomeV. BritániaSky
9.Fabio AruTalianskoAstana
10.Rigoberto UránKolumbiaCannondale-Drapacvšetci +1:48
Poradie po 13. etape:
1.Fabio AruTalianskoAstana55:30:06 h
2.Christopher FroomeV. BritániaSky+6 s
3.Romain BardetFrancúzskoAG2r La Mondiale+25
4.Rigoberto UránKolumbiaCannondale Drapac+35
5.Mikel LandaŠpanielskoSky+1:09 min
6.Daniel MartinÍrskoQuick-Step Floors+1:32
7.Simon YatesV. BritániaOrica-Scott+2:04
8.Nairo QuintanaKolumbiaMovistar+2:07
9.Louis MeintjesJARUAE Team Emirates+4:51
10.Alberto ContadorŠpanielskoTrek-Segafredo+5:22

FOIX, BRATISLAVA. Etapy na Tour de France sú v posledných rokoch ako cez kopírak. Schematické, nudné. Všetko podstatné sa deje v poslednej polhodine, maximálne hodinke. Zvyšok je len dlhá predohra. Väčšinou bez podstatného obsahu.

Lenže cyklistika má aj modernú tvár. Trinásta etapa Tour de France 2017 v Pyrenejach mala len 101 kilometrov. V podstate je to len polovica toho, čo cyklisti jazdia bežne.

Lenže od začiatku sa jazdilo naplno a neustále sa bolo na čo pozerať. Jeden útok striedal druhý, ďalší jazdci sa prepadávali. Etapa bola od štartu do cieľa napínavá.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Aktuálne výsledky Tour de France 2017 (dresy, poradie)

V šprinte predbehol Contadora

Pre francúzskych cyklistov je víťazstvo na v etape na Tour de France veľkým lákadlom. Vyhrať však v deň najväčšieho štátneho sviatku – deň dobytia Bastilly má špeciálnu príchuť.

Toto je ešte lepšie. Dnes som sa cítil fantasticky. Poslednú zákrutu som zvládol po vonkajšej strane e vedel som, že budem narýchlejší.

Warren Barguil

Tento rok (Tour de France 2017) to dokázal Warren Barguil. Navyše si vynahradil sklamanie z deviatej etapy, v ktorej skončil len o milimetre druhý.

„Toto je ešte lepšie. Dnes som sa cítil fantasticky. Poslednú zákrutu som zvládol po vonkajšej strane e vedel som, že budem narýchlejší,“ opisoval Barguil.

V boji o víťazstvo predbehol aj Alberta Contadora. „Bol to môj idol, keď som vyrastal. Nikdy by som nepomyslel, že sa mi podarí niečo podobné ako dnes.“

Froome neprekvapil

Po neistých a slabých výkonoch v predchádzajúcich dňoch sa ukázali v lepšom svetle Nairo Quintana i Alberto Contador.

Vďaka dlhému útoku sa im podarilo aspoň niečo skresať z veľkej straty. Lenže ani jeden z nich nie je vážnou hrozbou pre lídra. Quintana stráca dve minúty, Contador päť.

Medzi najväčšími favoritmi sa odohrával celý deň boj, hoci v cieli sa odstupy na prvých štyroch miestach nijako nezmenili.

Fabio Aru naďalej vedie o šesť sekúnd pred obhajcom Chrisom Froomom. Hoci Brit párkrát zvýšil tempo, jeho rivali mu nedali žiadnu šancu. Prvých štyroch cyklistov v celkovom poradí delí 35 sekúnd. To sľubuje napínavý priebeh v ďalších dňoch.

Počas piatkovej etapy odstúpil z Tour Dán Jakob Fuglsang. Pretekár stajne Astana jazdil v uplynulých dňoch napriek dvom zlomeninám na ľavom zápästí, ktoré utrpel po páde v 11. etape. Kazašský tím tak má už iba sedem pretekárov.

Okrem Fuglsanga Tour de France 2017 vzdal aj Arthur Vichot (FDJ), ktorý spadol v jedenástej etape.

V sobotu i v nedeľu sú na programe kopcovité etapy.

Online prenos 13. etapy Tour de France 2017

Tour de France

14. July 2017 o 14:45
13. etapa: Saint-Girons - Foix
Víťaz: Víťaz: Warren Barguil (Sunweb)
Prenos
Z dnešnej krátkej, ale intenzívnej a atraktívnej etapy je to od nás všetko. Ďakujeme vám za pozornosť. Tour de France pokračuje ďalšou etapou zajtra. Prajeme vám príjemný zvyšok dňa.

Warren Barguil môže byť veľmi spokojný. Okrem etapového víťazstva má vďaka dnešnému výkonu už 61-bodový náskok na čele súťaže o bodkovaný dres.
Držiteľ žltého dresu, ako aj prvé štyri miesta celkovej klasifikácie a ich rozostupy zostali nezmenené.
Prvých osem pretekárov je zoradených v dvoch minútach a siedmich sekundách.
Mikel Landa sa zásluhou úspešného úniku posunul na piatu priečku celkovej klasifikácie, Alberto Contador sa vrátil do prvej desiatky.

13. etapa 104. ročníka Tour de France sa skončila.
Cieľ Alberta Contadora, ktorého nástup prišiel príliš skoro pred cieľovou čiarou, nakoniec predbehol na páske aj Nairo Quintana. Mikel Landa finišoval štvrtý, takže nezískal žiadne bonifikačné sekundy.
Cieľ Francúzi sa tak v deň svojho najväčšieho sviatku, ktorým je výročie Dobytia Bastily, tešia z etapového triumfu svojho pretekára.
Cieľ Simon Yates a Daniel Martin prišli do cieľa bok po boku s deväťsekundovým náskokom pred ostatnými favoritmi.
Cieľ 500 metrov pred cieľom nastúpil Alberto Contador, ktorý bojoval o etapový triumf s Warrenom Barguilom. V technickej koncovke bol silnejší Barguil!
1 Začína sa absolútne finále veľmi atraktívnej trinástej etapy.
2 Simon Yates sa priblížil k Danielovi Martinovi, ale obaja už majú za chrbtom ostatných favoritov.
4 Daniel Martin je stále pred skupinou favoritov, v ktorej zvyšoval tempo Froome, teraz sa snaží Simon Yates.
5 Najlepšie môže trinásta etapa dopadnúť pre Mikela Landu, ktorý si výrazne polepší v celkovej klasifikácii, navyše môže bojovať aj o etapový vavrín. Niečo z toho, čo stratili v predchádzajúcich etapách, dnes získajú späť Nairo Quintana a Alberto Contador.
7 Skupina favoritov, v ktorej figuruje aj Michal Kwiatkowski, zalepila medzeru, ktorú vytvoril Urán. Po Uránovi však útočí aj Daniel Martin.
8 Urán si dokázal vypracovať celkom zaujímavý náskok. Náskok vedúcej skupiny medzitým prerástol dve minúty.
9 Tak pozor! Útočí Rigoberto Urán!
10 Momentálne to vyzerá tak, že v súboji vedúcej štvorice celkovej klasifikácie sa nič zásadné neudeje. Aru, Froome, Bardet a Urán by mali finišovať spoločne.
14 Hlavné pole vedie v zjazde Daniel Martin, zdá sa však, že skupina favoritov ostane kompaktná.
18 Alberto Contador, Mikel Landa, Nairo Quintana a Warren Barguil majú pred skupinou žltého dresu k dobru bezmála dve minúty. Víťazom etapy by sa mal stať niekto z tohto kvarteta.
20 Froome, Aru a Martin si vypracovali náskok niekoľkých metrov, ale skupina favoritov sa opäť spojila.
22 V klesaní vidíme viacero nástupov. Chris Froome teraz predviedol jeden s Danielom Martinom. Fabio Aru sa ich stačil zachytiť.

23 Daniel Martin a Simon Yates, ktorí nestačili v závere stúpania na nástup Chrisa Frooma, sa v zjazde dokázali vrátiť do skupiny favoritov.
24 Rozdiel medzi vedúcou štvoricou a skupinou žltého dresu je momentálne na úrovni minúty a štyridsiatich piatich sekúnd.
25 Víťazom horskej prémie na Mur de Péguère sa stal Warren Barguil, ktorý zásluhou zisku desiatich bodov upevnil svoj náskok v klasifikácii vrchárov.
26 Chris Froome predviedol zrýchlenie, na ktoré nedokázal zareagovať Daniel Martin, no Fabio Aru, Romain Bardet a Rigoberto Urán našli odpoveď na nástup britského borca.
27 Na čele etapy sa vytvorila skupina so štyrmi členmi. Landu s Contadorom dostihli a doplnili Nairo Quintana s Warrenom Barguilom.
27 Skupina favoritov je už len osemčlenná, kontakt s ňou stratil Bennett, deviaty muž celkového poradia.
28 Mikel Landa a Alberto Contador sa približujú k vrcholu poslednej horskej prémie dnešnej etapy. Medzi čelnou dvojicou a Quintanom s Barguilom je takmer štyridsať sekúnd. Skupina favoritov stráca na Contadora s Landom dve minúty a tridsať tri sekúnd.
29 Skupina favoritov aktuálne tvorí osem pretekárov: Daniel Martin, George Bennett, Fabio Aru, Chris Froome, Louis Meintjes, Simon Yates, Romain Bardet a Riboerto Urán.
29 Na špici partie favoritov pracuje Daniel Martin, zaostáva Mikel Nieve, ako aj dvaja domestici Romaina Bardeta z AG2R.
29 Spomínaní Alexis Vuillermoz a Romain Sicard už skončili svoj pobyt pred hlavným poľom. Sicard navyše musel riešiť defekt.
30 Zo skupiny prenasledovateľov vypadol Michal Kwiatkowski, ktorý nestačil tempu Naira Quintanu. S Kolumbíjčanom ďalej pokračuje Warren Barguil.
30 Pred hlavnou skupinou sú stále okrem Landu s Contadorom a skupiny prenasledovateľov aj dvaja francúzski cyklisti Alexis Vuillermoz a Romain Sicard.
32 Skupinu favoritov ťahá zoskupenie UAE Team Emirates. Náskok Contadora s Landom pred prenasledovateľmi vzrástol na úroveň štyridsiatich dvoch sekúnd.
33 Jakob Fuglsang, ktorý pretekal s dvomi zlomeninami na ľavej ruke, odstúpil z Tour de France 2017! Klobúk dole pred tým, ako dánsky cyklista bojoval.
35 Quintana, Barguil a Kwiatkowski, ktorých môžeme označiť ako skupinu prenasledovateľov, strácajú na Landu s Contadorom dvadsať sekúnd. Spojenie týchto dvoch skupín sa tak zatiaľ nekoná.
37 Mikel Landa, siedmy v priebežnom poradí celkovej klasifikácie, stráca na žltého Fabia Arua dve minúty a päťdesiat päť sekúnd. Aktuálny rozdiel medzi Landom a Aruom sú dve minúty a dvadsať tri sekúnd.
39 Quintana, Barguil a Kwiatkowski už majú španielsku dvojicu na dohľad, takže pred nájazdom na záverečné stúpanie dnešného dňa by sa mala vytvoriť silná päťčlenná partia.
42 S Contadorom a Landom by sa mohli o chvíľku spojiť Quintana, Barguil a Kwiatkowski, ktorí na nich strácajú už len trinásť sekúnd.
43 Náskok Mikela Landu a Alberta Contadora pred hlavnou skupinou má hodnotu dvoch minút a dvadsiatich sekúnd.
45 Po chvíľkovom snažení sa však atak skončil a spomínanú štvoricu dostihli ďalší pretekári. Hlavné pole by tak malo jazdiť opäť pokope.
47 Útok v skupine favoritov, do ktorého zavelil Romain Bardet! Reagujú Chris Froome, Geroge Bennet a Fabio Aru.
50 Cyklisti teraz absolvujú dlhé klesanie až pod Mur de Péguère, posledné stúpanie dnešného dňa. Táto horská previerka má 9,4 kilometra a jej priemerný percentuálny sklon je 7,9. Obsahuje však aj pasáž s osemnásťpercentným a šestnásťpercentným sklonom.
52 Výsledky horskej prémie prvej kategórie na Col d'Agnes

1. Alberto Contador, 10 bodov
2. Mikel Landa, 8
3. Warren Barguil, 6
4. Nairo Quintana, 4
5. Michal Kwiatkowski, 2
6. Alexis Vuillermoz, 1
53 Horskú prémiu prvej kategórie na Col d'Agnes vyhral Alberto Contador pred Mikelom Landom.
55 Vuillermoz, ktorý bol pôvodne členom skupiny s Quintanom, už mierne zaostal a vytvoril skupinu s Gallopinom a Sicardom. Za touto trojicou zaostáva hlavné pole minútu.
56 Hlavné pole, v ktorom sú prví štyria muži celkovej klasifikácie, má na Contadora s Landom už viac ako dvojminútové manko. Medzi hlavným poľom a vedúcim duom sa s 36-sekundovým náskokom pred favoritmi pohybuje trojica Quintana, Barguil a Kwiatkowski.
57 Španielske duo Landa-Contador má pred Quintanovou skupinou 40-sekundový náskok, hlavná skupina stráca minútu a tridsať sedem sekúnd.
58 Priebeh dnešnej etapy je zatiaľ veľmi atraktívny. Všetko je otvorené, naozaj sa dá ťažko predpovedať, čo ponúknu jej ďalšie kilometre.
59 Quintana, Kwiatkowski, Barguil a Vuillermoz strácajú na Contadora s Landom päťdesiat sekúnd, pred ostatnými favoritmi majú 30-sekundový náskok.
60 Hlavné pole je poriadne vyselektované. Fabio Aru už nemá k dispozícii žiadneho domestika, s Chrisom Froomom tam ešte je Mikel Nieve. Ďalší dvaja borci Sky sú pred hlavným poľom – Kwiatkowski je v skupine s Quintanom, Mikel Landa v líderskej dvojici s Contadorom.
61 Contador a Landa majú voči hlavnému poľu s Fabiom Aruom k dobru štyridsať osem sekúnd.
62 Vo vedúcej skupinke už nefiguruje Alessandro De Marchi ani Warren Barguil. Na čele etapy pokračujú Mikel Landa a Alberto Contador.
62 Začína sa ďalšie stúpanie na Col d'Agnes. Od pelotónu sa na vzdialenosť niekoľkých metrov odpútala štvorica pretekárov vrátane Naira Quintanu či Michala Kwiatkowskiho.
63 Viacero cyklistov už opustilo pelotón. Ten zatiaľ nevedie žiadny tím, z hlavnej skupinky sa stále snaží niekto nastupovať.
64 Pretekár tímu BMC Alessandro De Marchi má pred pelotónom už len pätnásťsekundový náskok a teraz sa spojí s trojčlennou skupinkou v zložení Warren Barguil, Alberto Contador a Mikel Landa.
65 Výsledky horskej prémie prvej kategórie na Col de Latrape

1. Alessandro De Marchi, 10 bodov
2. Warren Barguil, 8
3. Alberto Contador, 6
4. Mikel Landa, 4
5. Romain Sicard, 2
6. Carlos Betancur, 1
68 31-ročný Talian Alessandro De Marchi je ôsmym cyklistom, ktorý vyhral horskú prémiu na Col de Latrape. Tento kopec bol po prvý raz zaradený do programu Tour de France v roku 1956.
69 Alessandro De Marchi zobral na vrchole horskej prémie prvej kategórie desať bodov za víťazstvo, Warren Barguil si prišiel po osem bodov v spoločnosti Mikela Landu a Alberta Contadora.
70 Alessandro De Marchi je kilometer od vrchola Col de Latrape. Z pelotónu nastúpil Warren Barguil, ktorý si ide po ďalšie body do súťaže o bodkovaný dres.
71 Sylvain Chavanel a Philippe Gilbert si počkali na pelotón. V úniku sa aktuálne nachádza jediný cyklista, ktorý má pred hlavným poľom k dobru tridsať sekúnd.
72 Jakob Fuglsang je veľký bojovník, s poraneniami ľavej ruky musí na bicykli veľmi trpieť. Niektoré pasáže trate prechádza bez toho, aby sa držal riadidiel.
73 Na stúpaní sa rozdelila aj vedúca skupinka. Philippe Gilbert a Sylvain Chavanel skončili svoje snaženie, na čele tak pokračuje osamotený Alessandro De Marchi.
74 Skupina prenasledovateľov je už minulosťou. Z pelotónu však nastúpila ďalšia trojica cyklistov.
74 Cyklisti už začali stúpať na Col de Latrape, úvodnú z troch horských prémii prvej kategórie, ktoré organizátori zaradili do itinerára dnešnej etapy.
75 Kompletné zloženie skupiny prenasledovateľov: Wyss, Ulissi, Lammertink, Calmejane, Arashiro, Pasqualon, Mollema, Poljański, Burghardt.
77 Skupina prenasledovateľov má deväť členov. Je v nej aj Lilian Calmejane, ktorý vyhral ôsmu etapu a jeden deň bol nositeľom bodkovaného dresu.
79 Situácia na trati je momentálne nasledovná. S minútovým náskokom pred pelotónom sa na čele etapy pohybujú De Marchi, Gilbert a Chavanel. Za nimi sa sformovala skupina prenasledovateľov.
80 Výsledky rýchlostnej prémie

1. Sylvain Chavanel, 20 bodov
2. Philippe Gilbert, 17
3. Alessandro De Marchi, 15
4. Michael Matthews, 13
5. Marcel Kittel, 11
6. Sonny Colbrelli, 10
7. André Greipel, 9
8. Nicolas Edet, 8
9. Nicolas Roche, 7
10. Marco Haller, 6
11. Jack Bauer, 5
12. Pierre-Luc Périchon, 4
13. Greg Bole, 3
14. Andrey Grivko, 2
15. Florian Vachon, 1
82 Od štartu etapy sa ide vo vysokom tempe. Ako sme avizovali, rýchlostnou prémiou prešla ako prvá unikajúca trojica. 20 bodov za víťazstvo si pripísal skúsený francúzsky matador Sylvain Chavanel.
83 Atakuje aj dvojica pretekárov Bora-Hansgrohe. Marcus Burghardt a Paweł Poljański majú záujem pripojiť sa k trojici De Marchi, Gilbert a Chavanel.
84 Tour de France 2017 má o ďalšieho účastníka menej. Preteky vzdal Arthur Vichot (FDJ), ktorý spadol v jedenástej etape.
85 Voecklerovi s Barguilom útok nevyšiel, po nich to skúšajú De Marchi, Gilbert a Chavanel. Vypracovali si náskok pätnástich sekúnd.
87 Štvrté miesto na rýchlostnej prémii získal Michael Matthews, Marcel Kittel ňou prešiel hneď za ním. V súťaži o zelený dres sa tak uskutočnila len kozmetická úprava.
88 Kilometer od rýchlostnej prémie. Zdá sa, že ako prví ňou prejdu De Marchi, Gilbert a Chavanel.
90 Thomas Voeckler (Direct Energie) a Warren Barguil (Sunweb) boli dostihnutí. Šťastie teraz skúšalo viacero jazdcov, ale pred pelotónom nakoniec ostali len traja.
92 O pobyt v úniku je veľký záujem. Francúzske duo, ktoré je zatiaľ na čele, nasleduje ďalšia početná skupinka.
94 Thomas Voeckler (Direct Energie) a Warren Barguil (Sunweb) majú zatiaľ k dobru len jedenásť sekúnd.
97 Prvým pretekárom, ktorý stratil kontakt s pelotónom, je Jakob Fuglsang. 32-ročný dánsky cyklista zápasí so zranením zápästia.
100,4 Ihneď po štarte zavelili do útoku Vockler a Barguil. Domáci cyklisti sú dnes veľmi motivovaní, keďže vo Francúzsku oslavujú Deň dobytia Bastily, ktoré znamenalo začiatok Veľkej francúzskej revolúcie.
13. etapa 104. ročníka Tour de France zo Saint-Girons do Foix práve odštartovalo.

Rigoberto Úran, ktorý včera finišoval druhý, nakoniec stráca zo štvrtého miesta celkovej klasifikácie na Fabia Arua nie 55, ale 35 sekúnd. Rozhodcovia mu zrušili pôvodne udelenú dvadsaťsekundovú penalizáciu.


Príjemný deň všetkým fanúšikom cestnej cyklistiky a Tour de France. 104. ročník najslávnejších pretekov sveta dnes pokračuje trinástou epizódou a my vás pozývame k sledovaniu jej textového prenosu.

Prvú pyrenejskú etapu ovládol Romain Bardet

Pelotón Starej dámy odštartoval boje v Pyrenejach 214,5 kilometra dlhou etapou, ktorá obsahovala šesť kategorizovaných stúpaní – z toho dva boli prvej kategórie a jedno najťažšej HC kategórie. Dve horské prémie boli umiestnené na posledných dvanástich kilometroch dvanástej etapy, pričom finišovalo sa na 2,4-kilometrovom kopci s priemerným sklonom 8,4%. O etapový vavrín nebojoval únik, ale pretekári na celkové poradie. Absolútne finále začalo na méte 350 metrov pred cieľom, keď sa do toho na brutálnej záverečnej pasáži oprel Fabio Aru. Jeho nástup dokázali zachytiť Bardet s Uránom. Najlepšie nohy nakoniec preukázal francúzsky cyklista Romain Bardet, ktorý sa tak mohol tešiť zo zisku tretieho etapového triumfu na Tour de France vo svojej kariére. Druhý skončil Rigoberto Urán, tretie miesto si vybojoval Fabio Aru.

Tím Sky prišiel po dvanástich etapách o žltý dres

Mimoriadne intenzívny finiš v závere včerajšej etapy vôbec nesadol Chrisovi Froomovi. Britský jazdec prešiel cieľovou čiarou na siedmom mieste so stratou 22 sekúnd na Romaina Bardeta a 20-tich sekúnd na Fabia Arua, ktorý ho vystriedal na čele celkovej klasifikácie. Najväčšieho favorita na triumf postihla doposiaľ najväčšia kríza na tohtoročnej Tour, Sky tak po dvanástich etapách prepustilo držanie žltého dresu inému zoskupeniu.

Prvá štvorka v jednej minúte

Nový priebežný líder celkovej klasifikácie Fabio Aru získal v cieli dvanástej etapy za tretie miesto aj štyri bonifikačné sekundy, takže má na čele poradia šesťbodový náskok pred Froomom. Tretí Romain Bardet stráca na talianskeho pretekára Astany 25 sekúnd, Rigoberto Urán, okupujúci štvrtú priečku, má na Arua manko 55 sekúnd. Tento stav na čelných miestach celkovej klasifikácie dozaista teší všetkých nezainteresovaných priaznivcov, ktorí chcú vidieť poriadne zamotané a atraktívne cyklistické divadlo v boji o zisk žltého dresu.

Čo prinesie najkratšia etapa Tour de France 2017?

Cyklisti ostávajú v Pyrenejach a v trinástej etape ich čaká porcia 101 kilometrov. Síce nezvyčajne krátka, ale profilom o to zaujímavejšia etapa ponúka už na trinástom kilometri rýchlostnú prémiu. Pár kilometrov po nej sa začne stúpať na úvodné z troch stúpaní prvej kategórie, ktoré dnes čakajú pelotón. Po Col de Latrape nasleduje zjazd a ďalšia horská prémia prvej kategórie. Nasledujúce kilometre budú znovu rýchlo odsýpať, keďže sa pôjdu v klesaní, po ktorom sa začne liezť na Mur de Péguère, posledný kategorizovaný kopec etapy. Jeho vrchol je na méte 27 kilometrov pred cieľom, ktorému predchádza klesanie a kilometre po rovine.

Čo prinesie trinásta etapa zo Saint-Girons do Foix, sa predikuje veľmi ťažko. S podobným typom etapy sa totiž cyklisti často nestretávajú. V každom prípade, profil aj situácia v celkovom poradí sľubujú veľmi atraktívny priebeh.

Etapové víťazstvo môže pripadnúť úniku, ale aj pretekárom na celkové poradie. Ambíciu dosiahnuť čiastkový úspech môžu dnes mať aj Nairo Quintana či Alberto Contador, ktorí včera na najlepších stratili niečo cez dve minúty.

Nasledovanejšími mužmi etapy budú prví štyria pretekári v celkovej klasifikácii. Cyklistický svet bude zvedavý, ako sa to medzi nimi v takejto previerke vyvinie. Otázok, ktoré vyvstávajú, je viac. Bude sa znovu meniť nositeľ žltého dresu? Ostanú rozostupy naďalej také tesné? Bola včerajšia kríza Chrisa Frooma len jednorázovou záležitosťou?
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:45.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 3. Kreditná karta – áno alebo nie
 4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 5. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 6. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 7. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 8. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 9. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 1. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
 2. Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii
 3. Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave
 4. Kreditná karta – áno alebo nie
 5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
 7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 8. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
 9. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
 10. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 30 682
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 23 477
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 17 954
 4. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 17 336
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 11 902
 6. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 6 447
 7. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 6 140
 8. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 5 515
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 5 236
 10. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete? 3 055

Téma: Online prenosy


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Aktivitou v parlamente nesrší, politickú budúcnosť má Kaliňák už spečatenú

V Smere je stále veľmi silný, hovorí o Robertovi Kaliňákovi politológ.

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári na traktoroch smerujú k prezidentskému palácu

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

Komentár Zuzany Kepplovej

Všetci sú napojení na všetkých. Aj farmári na slušných

Protestujúci sa učia jeden od druhého. No a čo?

Neprehliadnite tiež

Slovensko bude spolu s Maďarskom hostiť mužské ME v roku 2022

Dejiskami slovenskej časti šampionátu budú Bratislava a Košice.

Slovenské tímy spoznali súperov v Európskej lige. Slovan ide do Moldavska

Rozhodol o tom stredajší žreb vo švajčiarskom Nyone.

Japonskí fanúšikovia sú hrdinami šampionátu. Po zápase upratali štadión

Keby to robili všetci, naša planéta by nebola tam, kde je.

Uruguaj zabojuje o postup, favoriti by mali triumfovať. Dnešok na MS

Pozrite si program svetového šampionátu na deň 20. jún 2018.