Slovenskí hokejbalisti vo finále zdolali Kanadu a sú majstrami sveta

Radosť slovenských hokejbalistov z titulu majstrov sveta.
Radosť slovenských hokejbalistov z titulu majstrov sveta. (Autor: René Lazový SHBÚ/Hokejbal.sk)
Sportnet|10. jún 2017 o 17:00

Slovensko má ako jediná krajina medailu z každých majstrovstiev sveta v histórii.

Majstrovstvá sveta v hokejbale - finále:

Slovensko - Kanada 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Góly: 1. Martinusík (Rampáček, Titka), 1. Hrivnák (Maděra), 8. Oravec (Bujdák, Hrivnák), 29. Rampáček (Titka, Kollár), 44. Svitana (Bujdák, Oravec), 45. Hrivnák (Oravec, Svitana) - 8. Laurencelle (Martel, B. Yetman), 9. Martel (Escott, Du. Kelly), 27. Martel (Azevedo, Laurencelle), 28. Power (O'Keefe, Dy. Kelly)

Rozhodcovia: M. Škrobák - P. Škrobák, 4150 divákov.

Zostava SR: Petrík (Mišovec) - Minárik, Káčer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka - Rampáček, Martinusík, Kollár - Hrivnák, Maděra, Oravec - Teplický, Svitana, Beniač - Božík, Piják, Slovák - Škultéty, Lipták.

Zostava Kanady: Barlow - Azevedo, Babij, Fortier, Kastas, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman - D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman.

PARDUBICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti skompletizovali zlatý hetrik z majstrovstiev sveta. V sobotňajšom finále na svetovom šampionáte v Pardubiciach zdolali výber Kanady 6:4 a obhájili zlato z predchádzajúcich dvoch majstrovstiev sveta.

Slováci už v prvej minúte získali dvojgólové vedenie, neskôr vyhrávali aj 3:0, no súper potom otočil na 4:3 vo svoj prospech. Na 4:4 vyrovnal v 29. minúte Milan Rampáček, víťazný gól dosiahol v 44. minúte Patrik Svitana a poistku pridal do prázdnej bránky súpera Michal Hrivnák.

Bronz si vybojovali domáci Česi triumfom nad Grékmi 4:3.

Pozrite si, ako sa Slováci radovali z titulu majstrov sveta: fotogaléria

11.6.2017

Medailu získali na každom šampionáte

Kanada je stále najúspešnejšou krajinou v histórii hokejbalových svetových šampionátov, na svojom konte má päť zlatých, tri strieborné a dve bronzové medaily.

Slovenské družstvo má bilanciu 4 - 2 - 6, najcennejší kov získalo na ostatných troch svetových šampionátoch a ako jediná krajina má medailu z každých majstrovstiev sveta v histórii, ktorá sa píše od roku 1996.

Slováci na turnaji neprehrali ani raz. V základnej skupine postupne zdolali Indiu, Fínsko a Grécko zhodne 3:1, v súboji o víťazstvo v skupine zdolali Kanaďanov 3:0. Vo štvrťfinále Slováci narazili na Portugalcov, ktorí im takisto nenarobili väčšie problémy a víťazstvom 4:0 sa posunuli do boja o medaile.

Veľkú drámu zažili v semifinále proti domácemu Česku. Po bezgólovom riadnom hracom čase a predĺžení ju rozuzlili až samostatné nájazdy. Rozhodnutie zariadil úspešným pokusom až v siedmej sérii Patrik Svitana.

Najužitočnejším hráčom bol brankár

Najzákladnejším faktorom úspechu boli výkony brankára Stanislava Petríka, ktorého po skončení finále vyhlásili za najlepšieho brankára šampionátu aj jeho najužitočnejšieho hráča. Najlepším útočníkom sa stal Danick Martel z Kanady a najlepším bekom domáci reprezentant Jan Pospíšil.

Cenu fair-play získalo mužstvo Fínska. Do All-star výberu sa dostali dvaja slovenskí útočníci Jaroslav Martinusík a Patrik Svitana.

V bránke najlepšieho výberu turnaja figuruje Čech Lukáš Heczko a pred ním dvojica kanadských obrancov Brian Szolga a Patrick O'Keefe. Slovenskú útočnú dvojičku doplnil Nemec Kuzmarski.

Slováci budú môcť vyrovnať počet zlatých titulov Kanaďanov o dva roky na domácej pôde. V roku 2019 sa totiž hokejbalové MS uskutočnia na Slovensku. Naposledy sa hokejbalová elita sveta stretla v Bratislave v roku 2011.

Slovenskí reprezentanti môžu prípadným štvrtým titulom v rade vyrovnať doposiaľ najúspešnejšiu Kanadu, ktorá sa stala svetovým šampiónom zatiaľ celkovo päťkrát.

Hlasy po stretnutí:

Stanislav Petrík, brankár SR: "Získať tretí titul za sebou je niečo úžasné. Zápas sa lámal za stavu 4:3 pre Kanadu, vtedy mi bolo najťažšie. Ale keď sme vyrovnali, tak som veril, že už si ten zápas nedáme vziať."

Jozef Ďuris, tréner SR: "Dobre sme sa rozbehli, mali sme úvod ako z veľkej knihy. Chalanov sme potom nabádali, aby sa upokojili, lebo máme pred sebou celý zápas a kvalitného súpera. To sa potvrdilo, Kanada otočila zápas. Tento tím ale opäť raz ukázal svoju silu a veľké srdce."

Filip Titka, obranca SR: "Je to už môj tretí titul, ale stále to vnímam, ako keby som ho získal po prvý raz. Sú to úžasné pocity."

Milan Rampáček, útočník SR: "Vedeli sme, že to nebude jednoduché, nestačilo nám ani vedenie 3:0. Ukázali sme veľkú kolektívnu silu, opäť sme mali vynikajúcu partiu na čele s trénerskou dvojicou."

Jaroslav Martinusík, útočník SR: "Bol to veľmi ťažký zápas. Teraz je už ale všetko jedno, prežívam fantastické pocity a buďte si istí, že titul poriadne oslávime."

10. Taliansko

Online prenos: Slovensko - Kanada (MS v hokejbale, finále)

Majstrovstvá sveta mužov Finále 2016/2017
10.06.2017 o 17:00
Slovensko
6:4
(3:2, 1:2, 2:0)
45' minúta
Kanada
Góly a asistencie: 1. Martinusík (Rampáček, Titka), 1. Hrivnák (Maděra), 8. Oravec (Bujdák, Hrivnák), 29. Rampáček (Titka, Kollár), 44. Svitana (Bujdák, Oravec), 45. Hrivnák (Oravec, Svitana) – 8. Laurencelle (Martel, Yetman), 9. Martel (Escott, Kelly), 27. Martel (Azevedo, Laurencelle), 28. Power (O'Keefe, Kelly).
Po slovenskej hymne sa už s vami môžeme definitívne rozlúčiť. Ďakujeme vám, že ste sledovali všetky naše online prenosy z tohtoročných majstrovstiev sveta! Tešte sa, Slovensko je tretí raz v rade majstrom sveta v hokejbale! Pekný večer a dovidenia!
No a na záver, samozrejme, nemôže v žiadnom prípade chýbať ani štátna hymna Slovenskej republiky Nad Tatrou sa blýska, ktorú si všetci naši zlatí reprezentanti zaspievajú z plného hrdla a z posledných zvyškov síl.
important12. majstrovstvá sveta v hokejbale v českých Pardubiciach sa končia tým najkrajším možným spôsobom, keď kapitán Jozef Minárik so svojim asistentom Romanom Bujdákom zdvihli nad hlavu majstrovský pohár!
Potom, čo si zlaté medaily prebrali všetci hráči, na rade je aj realizačný tím na čele s hlavným trénerom Jozefom Ďurisom a asistencom Aurelom Naušom.
importantTak a na tento moment sme celých 10 dní čakali. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti si pekne jeden po druhom prichádzajú po tvrdo vybojovanú a absolútne zaslúženú zlatú medailu.
V tejto chvíli už prichádza na rad odovzdávanie strieborných medailí na krk kanadských hokejbalistov.
Stanislav Petrík neprestáva v zbeiraní individuálnych ocenení, keď sa mu ušlo aj to najvýznamnejšie, a to cena pre najužitočnejšieho hráča turnaja.
Slovenskému brankárskemu hrdinovi Stanislavovi Petríkovi sa síce neušlo miesto v All Star tíme, stal sa však najlepším brankárom turnaja. Najlepším obrancom je Jan Pospíšil z Česka a medzi útočníkmi dominoval Kanaďan Danick Martel.
Ešte pred medailovým ceremoniálom bol vyhlásený aj All Star tím majstrovstiev sveta: Heczko (CZE) – Szolga (CAN), O'Keefe (CAN) – Kzmarski (GRE), Svitana (SVK), Martinusík (SVK).
Nastúpení slovenskí reprezentanti už netrpezlivo čakajú, kedy si budú môcť prebrať zlaté medaily a následne aj pohár pre úradujúcich majstrov sveta, ktorý im tak patrí už po tretí raz v rade. Toto sa dá opakovať stále dokola.
Práve strelec zlatého gólu Patrik Svitana bol vyhlásený za najlepšieho hráča Slovenska v tomto zápase, na strane Kanady to bol Danick Martel.
V týchto chvíľach môžeme na hracej ploche pardubickej Tipsport arény sledovať obrovskú a najmä zaslúženú radosť slovenských reprezentantov, ktorí prepísali dejiny tohto športu, keď po tretí raz za sebou a celkovo po štvrtý raz v histórii získali titul majstrov sveta. Vyrovnať sa svojmu dnešnému súperovi a získať štvrtý titul v rade navyše budú môcť o dva roky v domácom prostredí, keďže MS 2019 sa uskutočnia práve na Slovensku.
importantVÍTEJ ZLATÝ HETRIKU!!! Slováci sa stávajú po tretí raz v rade za sebou majstrami sveta! Po fantastickom úvode nám to Kanaďania poriadne skomplikovali, avšak v záverečnej tretine strhli víťazstvo na našu stranu Patrik Svitana a do prázdnej bránky aj Michal Hrivnák!
44:46
Kanaďania nepríjemne dobiedzali pred Stanislavom Petríkom, ten však podržal Slovákov a toto už nemôžme prehrať!
44:38
Tak toto bude ešte náročných 22 sekúnd. Na trestnú lavicu odchádza Roman Bujdák.
44:29
V tejto chvíli sa Slováci previnili zakázaným uvoľnením, Stanislav Petrík si bude musieť znova dávať pozor.
44:10
goalSlovensko dalo gól!
Vhadzovalo sa pred Stanislavom Petríkom, bránka Kanady bola opustená, čo na presnú strelu cez celé ihrisko, presne do stredu kanadskej bránky využil MICHAL HRIVNÁK! Asistencie: Oravec, Svitana.
44:02
importantHrá sa posledná minúta tretej tretiny, Kanaďania si berú oddychový čas!
43:34
Skvelá práca Jaroslava Martinusíka, ktorý spoločne s Milanom Rampáčkom veľké množstvo sekúnd v útočnom pásme. Loptičku však majú znova Kanaďania.
43:05
Je to tam! Slováci hrali túto presilovú hru väčšinou cez Mareka Slováka, napokon sa však ujal až projektil PATRIKA SVITANU a Slovensko je menej ako dve minúty od titulu majstra sveta! Asistencie: Bujdák, Oravec.
42:38
Ako prvý sa odhodlal k streleckému pokusu Marek Slovák, loptička sa však odrazila až mimo útočného pásma Slovenska.
42:07
Tak toto už musíme využiť. Kanaďania totiž pôjdu do troch a Slovensku sa tak naskytne príležitosť hrať presilovú hru o dvoch hráčov. Vylúčený je Patrick O'Keefe.
41:21
Znova sme to hrali cez Romana Bujdáka, Kanaďania tento jeho pokus zblokovali, hra zostáva pred TImom Barlowom.
41:07
Z medzikružia napriahol Roman Bujdák, avšak nenamieril presne.
40:58
Tak toto je ideálna príležitosť na rozhodnutie. Remi Laurencelle zasiahol hokejkou do tváre Jaroslava Martinusíka a daruje tak Slovensku ďalšiu presilovú hru.
40:43
Šikovná práca od Miroslava Božíka, ktorý sa zbavil kanadského obrancu a natlačil sa až do bránkoviska Tima Barlowa. Bránka je posunutá, vhadzuje sa v slovenskom obrannom pásme.
40:12
Po jednom z tvrdých súbojov v našom obrannom pásme zostáva v našom obrannom pásme ležať obranca Radovan Zelenka. Verme, že tento obranca majstrovskej Skalice bude v poriadku.
39:22
Po vyhratom vhadzovaní sme zostali v útočnom pásme, z otočky však nepresne pálil Michal Hrivnák.
39:17
Patrik Svitana tentokrát nabil Marekovi Slovákovi, ten ale trafil len Tima Barlowa, ktorý loptičku vykopol mimo bránky.
38:21
Patrik Svitana prejavuje obrovskú snahu skórovať, Tim Barlow je však proti a vychytal aj ďalšie dve jeho veľmi zaujímavé príležitosti.
37:50
Kanaďania sa zatiaľ v tomto oslabení zatiaľ veľmi dobre bránia, keď dvakrát dokázali vyhodiť loptičku až k Stanislavovi Petríkovi.
37:20
Milan Beniač bol však pri svojom zakončení faulovaný Patrickom O'Keefem, a tak si Slováci zahrajú v početnej prevahe.
37:20
importantNeuvriteľné, čo teraz zahodil Milan Beniač! Patrik Svitana nahodil na kanadskú bránku nepríjemnú loptičku, no dorážajúci Beniač trafil len Tima Barlowa!
36:46
Obrovské tempo pokračuje. Najskôr sa tesne k loptičke v pokuse o únik nedostal Jaroslav Martinusík a následne Remi Laurencelle znova znepríjemnil život nášmu gólmanovi.
36:16
Slováci si tentokrát nerozumeli v rozohrávke z vlastného obranného pásma, je z toho zakázané uvoľnenie a hra sa vráti pred Stanislava Petríka.
35:52
Hrá sa v obrovskom tempe, každý z tímov túži zvíťaziť. Strieľal Marek Slovák, dobiedzať sa snažil Miroslav Božík, Tim Barlow však bol na svojom mieste.
35:25
Znova sa pripomínajú aj Kanaďania, keď po nepríjemnej strele z vrcholu kruhov dobiedzal do Stanislava Petríka Marcus Power.
34:45
importantTak teraz sa v pardubickej hale dejú veci. Najskôr Slovácu nezúžitkovali prečíslenie 2 na 1, následne zbytočne špekuloval so zakončením Patrik Svitana a o pár sekúnd neskôr predviedol skvelý zákrok Stanislav Petrík.
33:55
Dustin Kelly sa tak rozbehol do útočného pásma, až z toho je napokon posunutá bránka Stanislava Petríka. Rozhodcovia však ukazujú, že sa bude vhadzovať v našom obrannom pásme.
33:32
importantTak to je neuveriteľné! Po odrazenej strele od zadného mantinelu sa loptička odrazila presne na hokejku Milana Rampáčka, ktorý však trafil len konštrukciu bránky Kanady!
33:08
Tak teraz sa Slováci doslova zahrýzli do Kanaďanov, a tí v týchto chvíľach nevedia, kde im hlava stojí. Ďalší nebezpečný pokus na Tima Barlowa vyslal Miroslav Božík.
32:09
importantTak toto je obrovská škoda! Niekoľkokrát v priebehu pár sekúnd zakončoval Boris Oravec, zaujímavá bola najmä jeho posledná strela z aboslútnej blízkosti.
31:29
Loptička po útočnej aktivite Kanaďanov opustila priestory ihriska, vhadzovať sa bude pred Stanislavom Petríkom.
31:08
Patrik Svitana chcel zakombinovať v útočnom pásme s Liborom Teplickým, táto spolupuráca však stroskotala, a tak sa k slovu dostávajú znova Kanaďania.
30:31
Prvý, skôr propagačný strelecký pokus zo stredného pásma vyslal na kanadskú bránku v tretej tretine Martin Kollár.
30:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina finálového súboja vyšla o niečo lepšie kanadským hokejbalistom, ktorí dokázali niekoľkokrát zatlačiť Slovákov pred Stanislavom Petríkom a v jej závere dokonca otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech. Krátko pred koncom druhej pätnásťminútovky sa však podarilo znova vyrovnať Milanovi Rampáčkovi, a tak je pred záverečnou tretinou všetko otvorené. Ešte raz sa vám ospravedlňujeme za technické problémy v našom online prenose, ktoré boli spôsobené nepriaznivým počasím. Sledujte nás aj naďalej a fandite našim!
30:00
Druhá tretina sa skončila.
28:50
Výborne! Slovenským hokejbalistom sa podarilo vyrovnať! MILAN RAMPÁČEK na ľavom kruhu v dobrej pozícii zachoval chaldnú hlavu a krátko pred koncom druhej tretiny vyrovnáva stav stretnutia na 4:4! Asistencie: Titka, Kollár.
27:11
goalKanada dala gól! Tak toto je šokujúci úder pre našich hokejistov, keď Kanaďania v priebehu pár desiatok sekúnd otáčajú priebeh finále vo svoj prospech zásluhou MARCUSA POWERA. Asistencie: O'Keefe, Dy. Kelly.
26:21
Ospravedlňujeme sa za technické problémy spôsobené počasím, chýbajúci priebeh druhej tretiny doplníme počas prestávky.
26:20
goalKanada dala gól! Kanaďania využívajú presilovú hru 5 na 3 a zásluhou koho iného, ako DANICKA MARTELA sa im podarilo vyrovnať. Asistencie: Azevedo, Laurencelle.
26:03
No tak toto budú poriadne náročné okamihy pre slovenských hokejbalistov. Pavol Blahút odchádza na trestnú lavicu a budeme sa brániť len v trojici.
25:11
importantNapriek hre v oslabení sme mohli znova skórovať! Do samostatného úniku sa dostal Patrik Svitana, avšak Tim Barlow proti nemu fantasticky zasiahol!
24:58
Tak toto budú nepríjemné chvíle pre slovenských reprezentantov, keď na trestnú lavicu odchádza na dve minúty Milan Beniač.
23:27
Ďalší súboj Danicka Martela so Stanislavom Petríkom vyšiel znova v prospech slovenského gólmana.
23:09
Tak toto bolo šťastie pre našich reprezentantov. Milan Beniač totiž v strednom pásme prepadol, Kevin Reid sa však previnil prihrávkou rukou.
22:54
Slováci teraz naozaj nevedia, kam skôr skočiť, keď ich útočníci Kanady v ich obrannom pásme doslova točia. Snáď nám pomôže toto zakázané uvoľnenie.
21:50
Stanislav Petrík naozaj drrží slovenský tím, keď tentokrát znova musel zasahovať proti nebezpečnému zakončeniu Danicka Martela.
20:11
Fantastický Stanislav Petrík! Remi Laurencelle peknou prihrávkou za našu obranu našiel Dylana Kellyho, ktorý to Petríkovi mieril na "teplomer", skúsený slovenský gólman ale predviedol úžasný zákrok!
19:39
Slováci síce už niekoľkokrát v tomto oslabení dokázali vyhodiť loptičku z obranného pásma, napriek tomu sa Kanaďania dostali už do niekoľkých zaujímavýcz streleckých pozícií.
18:59
Tak Danick Martel nám dnes zatiaľ poriadne podkuruje. Tentokrát sa dokázal uvoľniť na ľavej strane, Petrík si však svoju bližšiu žrdku postrážil.
18:19
Kanaďania to zahrali teraz veľmi dobre a Miroslav Božík musel zatiahnuť ručnú brzdu proti už zakončujúcemu kanadskému útočníkovi. Je z toho presilová hra pre nášho súpera.
17:55
Na opačnej strane vyskúšal pozornosť Stanislava Petríka Dylan Kelly, avšak slovenský gólman dobre zapracoval svojimi betónmi.
17:15
Michal Hrivnák sa pokúsil od pravého mantinelu natlačiť pred Tima Barlowa, napokon zvolil strelu z ťažkého uhla.
16:55
Tak úvod druhej tretiny je zatiaľ pomerne opatrný z oboch strán, boli tam však nejaké náznaky šancí zo strany kanadských hráčov.
15:50
Slovenskí hokejbalisti vyviezli loptičku od vlastného brankára až do útočného pásma, kde však o ňu prišiel Jaroslav Martinusík, a tak sa k slovu dostávajú Kanaďania.
15:01
Tak vyzerá to tak, že z avizovaného vylúčenia Patrika Svitanu napokon nič nebude, druhá tretina sa začala v rovnovážnom počte hráčov na oboch stranách.
15:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina finále hokejbalových MS medzi Slovenskom a Kanadou začali slovenskí reprezentanti fantasticky, keď po góloch Jaroslava Martinusíka a Michala Hrivnáka viedli už po necelej minúte 2:0. Tretí gól tímu trénera Jozefa Ďurisa pridal Boris Oravec, no potom sa k slovu dostali aj Kanaďania a zásluhou Remiho Laurencelleho a Danicka Martela znížili na rozdiel jediného gólu. Navyše, v záverečnej sekunde prvej tretiny sa nedovoleným zákrokom previnil Patrik Svitana, a tak Slováci vstúpia do druhej tretiny v početnej nevýhode.
15:00
Prvá tretina sa skončila.
14:56
Tak teraz sme mali aj trochu šťastia, keď po zvláštne odrazenej loptičke a následnej prihrávke svojho spoluhráča sa v dobrej pozíciii ocitol Remi Laurencelle, no Petríka neprekonal.
14:21
importantTak toto je obrovská škoda. Milan Rampáček ukázal svoj obrovský prehľad v hre, keď na ľavom krídle videl rozbehnutého Martina Kollára, ktorý bol však v momente prihrávky v tesnom postavení mimo hry. V opačnom prípade by sa rútil sám na kanadskú bránku.
13:39
Obe mužstvá sa snažia hrať v pomerne vysokom tempe, Kanaďania sa však teraz pri prechode útočnou modrou čiarou vystavili do postavenia mimo hry.
13:25
Slováci po vyhratom buly vyrazili do útoku, skúšali to Lukáš Piják aj Patrik Svitana, avšak úspešní neboli.
13:08
Zakázané uvoľnenie aj na strane slovenských hokejbalistov, vhadzuje sa pred Stanislavom Petríkom.
12:50
Slováci sa presunuli do útočného pásma, kde donútili Kanaďanov k zakázanému uvoľneniu. Po následnom vhadzovaní prišla aj strela od modrej čiary, Tim Barlow bol pozorný.
12:40
Kanaďania naďalej točia slovenskú päticu v obrannom pásme, Slováci ich však v týchto chvíľach dokážu vytláčať z ideálnych streleckých pozícií.
11:29
Kanadskí hokejbalisti predvádzajú od svojho druhého gólu skvelý výkon, obtáčal sa Shaq Martel, Stanislav Petrík bol znova na správnom mieste.
10:54
Kanaďania nás nepúšťajú von z nášho obranného pásma, znova z toho bola len zrazená strela. Vhadzuje sa po ľavici Stanislava Petríka.
10:23
importantSkvelý Petrík! Slovenskí obrancovia tentokrát neustrážili Kevina Reida, Stanislav Petrík však zachoval pokoj a nedovolil kanadskému útočníkovi skórovať.
9:58
Kanaďania zlepšili svoj pohyb a pred slovenským bránkoviskom to v posledných sekundách doslova horí. Danick Martel to teraz skúsil spoza bránky zasunúť k ľavej žrdke, Petrík bol pripravený.
9:18
Danick Martel predviedol skvelý šprint, presunul sa z vlastného obranného pásma až na ľavé krídlo, bránku Petríka však našťastie netrafil.
9:02
Po dlhšom čase sa o slovo prihlásili aj Slováci, keď Milan Beniač nabil Patrikovi Svitanovi, no Tim Barlow tentokrát jeho strelu videl a dokázal ju skryť vo svojich chráničoch.
8:26
goalKanada dala gól! Tak to je nepríjemné. Kanaďania sa po pomalom úvode dostávajú na kontakt jediného gólu, keď sa tvrdou delovkou presadil DANICK MARTEL. Asistencie: Escott, Du. Kelly.
8:08
Tak Slováci si to sami začínajú komplikovať, keď sa Filip Titka pred vlastným bránkoviskom dopustil nedovoleného zákroku a pôjde si sadnúť na trestnú lavicu.
7:56
goalKanada dala gól! Kanaďania nepoľavili vo svojej aktivite, využili to, že sa našim hráčom nepodarilo vyhodiť loptičku z obranného pásma a loptičku pomedzi betóny Stanislava Petríka napokon dostal REMI LAURENCELLE. Asistencie: Martel, B. Yetman.
7:22
Tak toto už nepotrebuje žiaden komentár! Roman Bujdák od modrej čiary nabil úplne voľnému BORISOVI ORAVCOVI, a ten po tretí raz v zápase prepálil kanadského gólmana! Asistencie: Bujdák, Hrivnák.
6:58
Kevin Marchuk bol pred našou bránkou pri spracovávaní loptičky až príliš aktívny, zasiahol hokejkou do tváre Patrika Svitanu a Slováci si zahrajú prvú presilovú hru.
6:25
Zaútočili aj Kanaďania, Stanislav Petrík musel prikryť loptičku vo svojich chráničoch pred Remim Laurencelleom.
6:04
Ďalšia spolupráca Jaroslava Martinusíka s Milanom Rampáčkom, avšak Rampáček tentokrát neprepasíroval loptičku na svoju skalickú dvojičku.
5:11
Kanaďania sa začínajú dostávať do zápasu, Roman Bujdák však predviedol skvelú hru telom proti jednému z útočníkov súpera a loptičku dostal do bezpečnej vzdialenosti od našej bránky.
4:09
Kanadskí hokejbalisti nedokázali dostať loptičku z obranného pásma, čo sa pokúsil využiť Patrik Svitana, no tentokrát loptičku netrafil tak, ako by si predstavoval.
3:45
Patrik Svitana sa ocitol na zemi v útočnom pásme, Kanaďania to využili na protiútok, po ktorom musel Stanislav Petrík dvakrát v priebehu pár sekúnd zasahovať proti pokusom Jima Babija.
2:55
Po vyhratom buly sa v dobrej pozícii ocitol Milan Beniač, kanadský gólman však teraz aj so šťastím dokázal zasiahnuť.
2:45
Slováci zachytili zlú rozohrávku Kanady v strednom pásme a Tim Barlow mal znova čo robiť s nebezpečným pokusom Patrika Svitanu.
1:44
importantPrvá obrovská príležitosť aj na strane Kanady. Dylan Kelly uvoľnil Danicka Martala, Stanislav Petrík však predviedol veľké kvality svojej lapačky!
0:57
Tak toto je skutočne fantastický štart Slovákov! Lukáš Maděra síce na dvakrát neuspel, no dobre sa pred jeho bránkou zorientoval MICHAL HRIVNÁK a Slovensko vedie po necelej minúte už 2:0! Asistencia: Maděra.
0:19
Tak to je úvod ako z ríše snov! Skalická dvojica rozohrala krásnu kombináciu, Milan Rampáček uvoľnil JAROSLAVA MARTINUSÍKA, a ten prepálil kanadského gólmana! Asistencie: Rampáček, Titka.
00:01

Slovensko: Petrík (Mišovec) – Minárik, Káčer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Kanada: Barlow (Flores) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastes, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman.
Vážení fanúšikovia!

Na Slovensku sa dnes opäť na chvíľu zastaví čas. Mužská hokejbalová reprezentácia totiž od 17:00 zabojuje vo finále MS proti súperovi z Kanady a pokúsi sa o tretie zlato z majstrovstiev sveta za sebou.

SLOVENSKO

Slováci prišli do Pardubíc v úlohe obhajcu titulu z predchádzajúcich dvoch šampionátov, a tak znova patrili do úzkeho okruhu favoritov. Ich výkony sa do týchto chvíľ zlepšovali zápas od zápasu. Najskôr to bolo tri víťazstvá 3:1 nad Indiou, Fínskom a Gréckom. Potom zverenci Jozefa Ďurisa vďaka mimoriadne disciplinovanému výkonu zdolali aj Kanadu (3:0) a do štvrťfinále išli z najvýhodnejšej pozície. Medzi najlepšou osmičkou turnaja si poradili s ďalším nepríjemným súperom Portugalskom 4:0. Včerajšie semifinále s domácim Českom bolo jedným z najlepších hokejbalových zápasov za posledné roky. Brankári na oboch stranách predvádzali fantastické výkony, a tak muselo stretnutie dospieť až do samostatných nájazdov, ktoré v prospech Slovenska rozhodol Patrik Svitana. Slováci tak ani z 12. MS v hokejbale neodídu bez medaily a dnes sa pokúsia zaútočiť na tretí majstrovský titul v rade. Obrovskou oporou Slovenska je brankár Stanislav Petrík, ktorý inkasoval naposledy ešte v 10. minúte skupinového duelu s Gréckom a spolu so včerajším predĺžením tak drží čistý štít už 155 minút. Jeho úspešnosť je neuveriteľných 98,20%. Najproduktívnejším hráčom je aj naďalej Skaličan Jaroslav Martinusík s piatimi kanadskými bodmi za 4 góly a 1 asistenciu. Doťahuje sa už však naňho aj Patrik Svitana, ktorý už skóroval štyrikrát, no na prvú gólovú prihrávku stále čaká. Štyri kanadské body majú na svojom konte aj Lukáš Piják a Milan Rampáček.

KANADA

Kanadskí hokejbalisti sú spolu so Slovenskom a Českom jednou z najúspešnejších krajín v histórii MS v hokejbale. Tohtoročná medaila z Pardubíc bude pre nich jubilejnou desiatou v histórii, bez cenného kovu odchádzali len v roku 2009 z Plzne a naposledy pred dvoma rokmi z Zugu. Kanaďania sú jediným mužstvom, ktoré dokázalo svetový šampionát ovládnuť štyrikrát v rade, a to v rokoch 2001-2007. Do tohtoročného turnaja vstúpili Javorové listy vybojovaným triumfom 4:3 po samostatných nájazdoch nad Gréckom. Potom však prišili debakle 7:1 na konto Fínov a dokonca 8:0 pre nepríjemných Indov. V záverečnom dueli skupiny proti Slovensku si ale kanadskí hokejbalisti vylámali zuby na skvelej defenzíve úradujúcich majstrov sveta a podľahli im 0:3. Vo štvrťfinále ich tak čakalo Švajčiarsko, s ktorým si Kanaďania poradili s prehľadom 5:1. No a vo včerajšom semfinále zložili úspešný reparát proti Grécku, ktoré nepustili do finále po jednoznačnom výsledku 5:0. Kanada strelila na turnaji doposiaľ už 28 gólov, o ktoré sa podelilo až 13 strelcov. Najlepším z nich je päťgólový Danick Martel, ktorý je s 8 kanadskými bodmi aj najproduktívnejším hráčom tímu. Osem bodov, avša len dva góly, má na svojom konte aj Marcus Power. V bránke tímu trénera Iana Mooresa sa v doterajšom priebehu objavili už traja muži. Najviac toho odchytal Tim Barlow, ktorý v štyroch zápasoch inkasoval len dvakrát a drží si úspešnosť tesne pod 98%.

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti dnes môžu prepísať históriu tohto športu. Ak by sa im totiž podarilo zvíťaziť, stali by sa ešte len druhým tímom v histórii hokejbalu, ktorý zvíťazil aspoň na troch MS v rade. Ich dnešnému súperovi sa to podarilo hneď štyrikrát, naposledy však ešte v roku 2007. Tak verme, že dnes večer budeme mať na Slovensku aj vďaka našim hokejbalistom znova dôvod na radosť. Držte doma palce a sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenskí hokejbalisti vo finále zdolali Kanadu a sú majstrami sveta