Mladí Angličania sú majstrami sveta, bronz získali Taliani

Mladíci Anglicka oslavujú zisk majstrovského titulu.
Mladíci Anglicka oslavujú zisk majstrovského titulu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. jún 2017 o 11:42

Anglicko vo finále majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov zdolalo Venezuelu 1:0.

MS vo futbale hráčov do 20 rokov - finále:

SUWON (KÓREJSKÁ REPUBLIKA)

Venezuela - Anglicko 0:1 (0:1)

Gól: 35. Calwert-Lewin

/Angličania získali zlato/

SUWON. Titul futbalových majstrov sveta hráčov do 20 rokov vybojovali Angličania. Vo finále v juhokórejskom Suwone zdolali Venezuelu 1:0.

O ich triumfe rozhodol presný zásah Dominica Calverta-Lewina, ktorý v 35. minúte na dvakrát prekonal brankára Wuilkera Farineza.

Venezuelčania nevyužili príležitosť poslať zápas aspoň do predĺženia, keď v 74. minúte Adalberto Penaranda nepremenil pokutový kop.

Jeho pokus do stredu bránky zneškodnil brankár Frederick Woodman.

Mladí Angličania sú majstrami sveta.
Mladí Angličania sú majstrami sveta. (Autor: TASR/AP)

Bronz si vybojovali futbalisti Talianska. V nedeľňajšom súboji o tretie miesto si Taliansko poradilo s Uruguajom 4:1 na strely zo značky pokutového kopu.

Predtým v riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo 0:0, predĺženie sa nehralo.

Zatiaľ čo na uruguajskej strane uspel v rozstrele len Federico Santiago Valverde, na talianskej boli presní všetci štyria strelci - Luca Vido, Riccardo Marchizza, Rolando Mandragora a Giuseppe Panico. V dvoch prípadoch proti pokusom Uruguajčanov skvelým spôsobom zasiahol mladý taliansky brankár Alessandro Plizzari.

Na MS do 20 rokov zostáva odohrať už len súboj o zlato Venezuela - Anglicko (12.00 h SELČ). Z historického pohľadu to znamená, že bude známy nový šampión tejto vekovej kategórie - ani jedna z týchto krajín sa ešte netešila z celkového triumfu.

Mladíci Talianska oslavovali zisk bronzu: fotogaléria

11.6.2017

MS vo futbale hráčov do 20 rokov - zápas o 3. miesto

Uruguaj - Taliansko 0:0 - na strely zo značky pok. kopu 1:4

/bronz si vybojovalo Taliansko/

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladí Angličania sú majstrami sveta, bronz získali Taliani