Mladíci proti Anglicku neuspeli, ale sú v hre

Na snímke vľavo Alfie Mawson (Anglicko) strieľa gól brankárovi Adriánovi Chovanovi (Slovensko). (Autor: TASR)
Pavol Spál|12. jún 2017 o 18:00

Futbalisti Slovenska v druhom zápase skupiny na majstrovstvách Európy do 21 rokov prehrali s Anglickom 1:2.

ME 2017 futbalistov do 21 rokov - A-skupina:

Poľsko - Švédsko 2:2 (1:2)

Góly: 6. Moneta, 90.+ Kownacki (z 11 m) - 36. Strandberg, 41. Une Larsson

rozhodoval: Vinčič (Slovinsko), 15 500 divákov

Slovensko - Anglicko 1:2 (1:0)

Góly: 23. Chrien - 50. Mawson, 61. Redmond

ŽK: 13. Bero, 65. Mazáň - 27. Ward-Prowse, 86. J. Murphy, 90.+ Baker, rozhodovali: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všetci Lit.), 12 087 divákov

Slovensko: A. Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka - A. Rusnák, Bero, Chrien (66. Bénes), Mihalík (73. Haraslín) - Zreľák (66. Šafranko)

Anglicko: Pickford - Holgate (46. J. Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell - Ward-Prowse, Chalobah - Swift (80. Gray), Baker, Redmond - Abraham (88. Woodrow)

KIELCE. Po celom obvode arény v Kielcoch dominovali vlajky Slovenska, odkazovali na všetky kúty Slovenska. Možno to bolo prekvapenie, ale v hľadisku Slováci dominovali nad Angličanmi. Totálne. Naši bujaro povzbudzovali, Angličanov nebolo ani počuť.

„Atmosféra mi pripomína našu zlatú éru,“ priznal Rastislav Staňa, hokejový majster sveta z roku 2002. Ani on nechýbal v hľadisku. Prišiel v hokejovom tričku.

V aréne s kapacitou viac ako pätnásťtisíc bolo možno desaťtisíc Slovákov. Toľko našich priaznivcov v aréne cudzej krajiny je unikát. A nebude ďaleko od rekordu.

„Kto neskáče, nie je Slovák,“ opakovali. Slováci hrali akoby doma. Nestačilo to.

Tréner Pavel Hapal postavil rovnakú základnú zostavu ako v prvom zápase proti Poľsku. Na ihrisku bola hra hlavne v úvode veľmi vyrovnaná a opatrná. Bez šancí. Možno mali naši o trošičku navrch.

Pozrite si, ako Slováci bojovali proti Anglicku: fotogaléria

20.6.2017

Prvý gól dal Chrien

V 23. minúte zahrával rohový kop krídelník Albert Rusnák a Martin Chrien otvoril skóre. Defenzívny stredopoliar Plzne vyskočil zo všetkých najvyššie a presadil sa elegantne hlavou. Bol to jeho šiesty gól za národný tím do 21 rokov v 24 zápase.

Bola nádherná atmosféra, hrali sme doma. Veľmi nás mrzí, že sme aspoň nedokázali bodovať.

Pavel Hapal, tréner SR 21

Po góle mali podľa očakávania viac z hry Angličania. Naši sa stiahli a vyčkávali. V prvom polčase sa Angličania do vážnej šance nedostali.

Angličania mali v základnej zostave až šesť hráčov, ktorí v uplynulej sezóne pravidelne nastupovali v slávnej anglickej lige a ich kvalita sa začala v druhom polčase čoraz viac prejavovať.

Angličania otočili

V 50. minúte Slováci neubránili Alfieho Mawsona, ktorý na dvakrát vyrovnal.

O výhre Angličanov rozhodol Nathan Redmond. Vyškolil slovenskú defenzívu a po parádnej strele nedal brankárovi Chovanovi šancu.

V závere mali naši viac z hry, tréner Hapal poslal do hry nových hráčov, ale do šancí sa nedostali.

„Bola nádherná atmosféra, hrali sme doma. Veľmi nás mrzí, že sme aspoň nedokázali bodovať,“ tvrdil tréner Pavel Hapal.

„Pokazili sme veľa jednoduchých lôpt. Anglicko má veľmi dobré mužstvo, aj napriek tomu sme ich dokázali zatlačiť, že nevedeli, kde majú skočiť. Som pyšný na tento tím,“ dodal Hapal.

Slováci odohrajú posledný zápas v skupine vo štvrtok v Lubline proti Švédsku. Naši sú stále v hre o postup, ale musia vyhrať.

Tabuľka A -skupiny:

1.Anglicko21102:14
2.SLOVENSKO21013:33
3.Švédsko20202:22
4.Poľsko20113:41

Hlasy po zápase /zdroje: TV Dajto, TASR/:

Pavel Hapal, tréner SR 21: "Hráči si v pondelok siahli na dno síl. V prvom polčase sme boli pasívni, strácali sme ľahké lopty a to nás stálo veľa síl. Po prestávke nás súper dvakrát gólovo potrestal. Mrzí nás, že sme nezískali aspoň bod, najmä kvôli senzačným fanúšikom, u ktorých sme po víťazstve nad Poľskom vzbudili chuť a túžbu vidieť nás naživo. Ešte máme šancu zabojovať o postup i o prvé miesto v skupine, pokiaľ zdoláme Švédov."

Martin Chrien, stredopoliar a autor gólu SR 21: "Som rád za gól, ale všetkých nás mrzí úvod druhého polčasu, keď sme rýchlo inkasovali a druhý gól padol už onedlho po brejku súpera. Chýbalo nám trocha šťastia, ale aj kvalitné centre zo strán. Nemáme sa však za čo hanbiť. Už sústredíme našu pozornosť na záverečný zápas so Švédskom, do ktorého pôjdeme s víťaznými ambíciami."

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR 21: "Možno nám chýbalo aj šťastie, možno sme v niektorých situáciách mohli byť pokojnejší a počkať si na správny moment. Keby Angličania nemali kvalitu, neboli by tu. Musíme ju uznať. Povedzme si na rovinu, prvý polčas od 20. minúty sme nevedeli podržať loptu. Musíme sa pozerať na ďalší zápas."

Martin Valjent, obranca SR 21: "Sme smutní, prehrali sme ťažký zápas. Začali sme výborne, otvorili sme skóre, boli sme kompaktní v defenzíve a vyhrávali sme osobné súboje. V druhom polčase sa to však jedným gólom rýchlo zmenilo, otvorili sme hru a inkasovali sme po druhý raz z brejku."

Online prenos: Slovensko - Anglicko (Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov)

Majstrovstvá Európy U21 Skupina A 2016/2017
19.06.2017 o 18:00
Slovensko
1:2
(1:0, 0:2)
90+5 minúta
Anglicko
Góly: 23. Chrien – 50. Mawson, 61. Redmond. ŽK: 13. Bero (SVK), 65. Mazáň (SVK) – 27. Ward-Prowse (ENG), 86. Jacob Murphy (ENG), 90+4. L. Baker (ENG). Rozhodca: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (LTU).
Bohužiaľ, zverenci Pavla Hapala v druhom vystúpení na európskom šampionáte prehrali s Anglickom 1:2. V druhom polčase vyrovnal Alfie Mawson a v 61. minúte duelu rozhodol o anglickom víťazstve Nathan Redmond. Naši hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, hoci dnes žiadne body nezískali. Bojovali do posledných sekúnd a možno boli aj ukrátený o pokutový kop po ruke Jacoba Murphyho. Každopádne, na svojom konte stále máme tri body a prípadná štvrtková výhra nad Švédskom nás môže dostať do semifinále turnaja. Slovenský sen o postupe zo skupiny stále žije a my veríme, že bude mať šťastný koniec. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Za pozornosť ďakuje a týmto prenosom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
90+5
90+4
yellowCardNedarí sa nám a zrejme to už nestihneme. Každopádne, ešte žltú kartu dostane Lewis Baker, ktorý úmyselne zahral rukou na konci nadstaveného času.
90+3
Cauley Woodrow teraz dokonca vybojoval rohový kop. Anglicko je blízko k zisku cenných troch bodov. Roh zahrá James Ward-Prowse a zrejme sa bude snažiť nazbierať, čo najviac sekúnd.
90+2
Angličania kontrolujú nadstavený čas. Cauley Woodrow centroval do šestnástky a po nepresnom odkope Branislava Niňaja budú vhadzovať pred našim pokutovým územím.
90+1
Angličania teraz nazbierajú cenné sekundy, pretože voči pravidlám sa previnil zrejme László Bénes. Prvá nadstavená minúta sa pomaly chýli k svojmu koncu.
90
Slováci teraz stratili loptu pred šestnástkou súpera, no Cauley Woodrow veľa času nezískal. Začína sa štvorminútový nadstavený čas a my smerujeme dopredu.
89
Slovensko mohutne útočí, no zatiaľ si nevypracovalo gólovú príležitosť. Slovenskí fanúšikovia teraz reklamovali ruku jedného z hráčov Anglicka, no hlavný rozhodca je pokojný a penaltu nepíska.
88
changeCauley Woodrow je posledným hráčom, ktorý sa zapojí do diania na ihrisku. Anglický tréner tak využíva svoje posledné striedanie a sťahuje Tammyho Abrahama.
87
Albert Rusnák poslal loptu na zadnú žrď, no Milan Škriniar už nevrátil loptu do ohňa. Následne sme mali výhodu aj rohového kopu, no po centri Stanislava Lobotku anglickí obrancovia zablokovali strelu Alberta Rusnáka.
86
yellowCardJacob Murphy teraz zápasníckym spôsobom zastavil Lukáša Haraslína a dostáva žltú kartu. Okrem toho máme výhodu dobrej štandardnej situácie, ktorú zrejme zahrá Albert Rusnák.
85
Albert Rusnák mal veľa priestoru na ľavej strane, dokázal poslať loptu do ohňa, ale pred našimi hráčmi výborne zasiahol Jordan Pickford. Ten zatiaľ inkasoval len z hlavy Martina Chriena.
84
Stále útočíme a určite by sme si zaslúžili vyrovnať. Teraz sme to skúšali stredom šestnástky Anglicka, ale Matúš Bero sa do zakončenia nepredral.
83
Calum Chambers bol pod tlakom, no zvládol to dobre. Obranca londýnskeho Arsenalu poslal loptu na brankára Jordana Pickforda a ten nekompromisne odkopol loptu do bezpečia.
82
Skúšame to centrami z ľavej i pravej strany. Po svojom príchode na trávnik je aktívny najmä Lukáš Haraslín, ale teraz na jeho prízemný pas nereagoval dobre Pavol Šafranko.
81
Začala sa posledná desaťminútovka zápasu. Z pravej strany centroval Albert Rusnák, ale Pavol Šafranko sa do zakončenia nedostal. Na druhej strane ihriska pochválime Milana Škriniara, ktorý zastavil Demaraia Graya.
80
changeDruhé striedanie v podaní anglického tímu. Na trávnik prichádza rýchlonohý Demarai Gray a na lavičku náhradníkov už pomaly smeruje John Swift.
79
Útočný faul Pavla Šafranka. Ten si počínal nedovolene v súboji s Nathanielom Chalobahom, a tak sa končí naša útočná aktivita pred šestnástkou súpera.
78
Stále sa nehrá, už takmer dve minúty. Tammy Abraham teraz poriadne natiahol čas, no veríme, že litovský hlavný rozhodca to všetko spočíta v nadstavenom čase.
77
Nathan Redmond dostal úder lakťom, a tak využíva čas na zdržovanie. Našim hráčom sa to evidentne nepáči a mladý hráč je za svoje herecké majstrovstvo odmenený piskotom slovenských divákov.
76
Branislav Niňaj to teraz zvládol na jednotku. Jacob Murphy získal loptu na pravej strane, poslal dlhý pas na Tammyho Abrahama, no ten sa nedokázal presadiť.
75
Lukáš Haraslín centroval z ľavej strany, ale po dobrom zákroku jedného z hráčov Albionu sme mali výhodu rohového kopu. K odrazenej lopte sa na šestnástke dostal László Bénes, ale jeho strela bola zblokovaná.
74
changePavel Hapal posiela štvrťhodinu pred koncom na trávnik posledného čerstvého hráča. Je ním Lukáš Haraslín, ktorý vymenil dnes trošku nevýrazného Jaroslava Mihalíka.
73
Angličania sa dokázali po našej strate dostať do zakončenia, keď Adriána Chovana preveril John Swift. Následne pálil na druhej strane aj Albert Rusnák, ale netrafil bránu.
72
Anglicko teraz skúsene držalo loptu na svojich kopačkách. Napokon ale o ňu prišlo, keď čistým spôsobom zasiahol náš najlepší hráč z prvého zápasu Stanislav Lobotka.
71
Milan Škriniar to teraz prehnal so svojim dôrazom, no dobrým taktickým faulom zastavil na poliacej čiare akciu Albionu. Nedovoleným spôsobom bol poslaný na trávnik Tammy Abraham.
70
Do konca riadneho hracieho času zostáva ešte dvadsať minút. Slovensko má po inkasovaných góloch územnú prevahu a som presvedčený o tom, že si ešte vypracuje šancu na vyrovnanie.
68
Striedajúci László Bénes centroval z pravej strany, no v pokutovom území nenašiel nikoho v bielom drese. Menšie problémy mal Calum Chambers, ale na dvakrát poslal loptu do bezpečia.
67
Angličania mali teraz veľa priestoru na pravej strane. K centru sa dostal Nathan Redmond, ale pred Tammym Abrahamom dobre zasiahol jeden z našich stopérov.
66
changePavel Hapal posiela na trávnik dvoch čerstvých hráčov. Namiesto kapitána Adama Zreľáka prichádza strelec víťazného gólu zo zápasu s Poľskom Pavol Šafranko. Prichádza aj László Bénes, ktorý nahradil Martina Chriena.
65
yellowCardSlovensko možno malo kopať penaltu, no hlavný rozhodca prepáčil ruku Jocaba Murphyho. Následne Róbert Mazáň prerušuje akciu súpera a dostáva od litovského rozhodcu žltú kartu.
64
Matúš Bero sa teraz snažil prejsť cez Nathaniela Chalobaha, no ten mu loptu zobral. Následne poslal loptu dopredu James Ward-Prowse, ale našiel len brankára Adriána Chovana.
63
Exekútorom rohového kopu bol Albert Rusnák, ale lopta prešla celým pokutovým územím. Slováci ešte pokračovali vo svojej aktivite a napokon našu akciu ukončila nepresná strela Martina Chriena.
62
Zápas ešte nie je stratený a Slovensko bude mať možnosť vyrovnať skóre zápasu. Center Matúša Bera bol zrazený, a tak bude nasledovať rohový kop nášho tímu.
61
61
goalAnglicko dalo gól!
Bohužiaľ, anglickí reprezentanti otáčajú vývoj dnešného duelu. James Ward-Prowse poslal loptu dopredu, kam si nabehol NATHAN REDMOND. Ten prešiel s loptou do šestnástky, obišiel Branislava Niňaja a aj s prispením teču Stanislava Lobotku prekonal Adriána Chovana.
60
Máme za sebou hodinu hry. Slovensko síce stratilo svoj náskok z prvého polčasu, no proti favoritovi siaha na bodový zisk. Pred pár sekundami sprava centroval Martin Chrien, no nikoho nenašiel.
59
Anglicko po strelenom góle stiahlo nohu z plynového pedála. Teraz máme hernú prevahu, no treba si dávať pozor aj na zadné vrátka. Po nepresnosti na našej strane bude vhadzovať Jacob Murphy.
58
Škoda, Matúš Bero sa dostal s loptou do pokutového územia, no nemal tam podporu svojich hráčov. Sám sa proti trojici Angličanov nepresadil a pomohol si len útočným faulom.
57
V druhom polčase herne ožil Jaroslav Mihalík. Aj teraz sa snažil prejsť cez pravú stranu anglickej obrany. Už si rovnal loptu na center, ale v poslednej chvíli ho zastavil Nathaniel Chalobah.
56
Jaroslav Mihalík pekne potiahol našu akciu a pred šestnástkou našiel Matúša Bera. Ten si loptu spracoval, tiesnený vystrelil z otočky, no tesne minul bránu anglickej reprezentácie.
55
Jaroslav Mihalík sa prezentoval pekným centrom z ľavej strany. Ten mal nájsť hlavu Adama Zreľáka, no lopta napokon skončila len v moci brankára Jordana Pickforda.
53
Jacob Murphy vystrelil z veľkej diaľky a Adrián Chovan nemal s jeho strelou väčšie problémy. Na druhej strane sa do lopty oprel aj Róbert Mazáň, ale jeho pokus bol zblokovaný.
52
Teraz sme prepadli v strede poľa môžeme ďakovať Milanovi Škriniarovi. Ten dobre prečítal strieľaný pas z ľavej strany a odkopol loptu pred číhajúcim Tammym Abrahamom, ktorý by loptu usmerňoval do siete.
51
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám dlhšie udržať svoj náskok, no stále máme o čo hrať. Stav je nerozhodný a pod tlakom víťazstva sú rozhodne v dnešnom zápase Angličania.
50
50
Favorit zápasu veľmi rýchlo po návrate zo šatní vyrovnáva skóre zápasu. Po rohovom kope sa dostal k centru z pravej strany striedajúci hráč Jacob Murphy. ALFIE MAWSON si dobre nabehol na jeho pas a na dvakrát prekonal Adriána Chovana.
49
importantSkvelý zákrok Adriána Chovana. Angličana dostali trošku viac priestoru v strede poľa a John Swift posunul loptu na Nathana Redmonda. Ten vystrelil cez Alberta Rusnáka, no slovenský brankár vyrazil loptu na rohový kop.
48
Albion sa snažil prejsť stredom našej defenzívy, no lopta prešla až na brankára Chovana. Ten následne poslal loptu dopredu, no Adam Zreľák si počínal nedovolene v súboji s Benom Chilwellom.
47
Začiatok druhého dejstva sa zatiaľ odohrá v pokojnom tempe. Loptu majú na svojich kopačkách síce Angličania, no kombinujú veľmi ďaleko od nášho brankára Adriána Chovana.
46
changeAnglicko začína druhý polčas s jednou personálnou zmenou. Na ihrisko prichádza útočník Jacob Murphy, ktorý nahradil krajného obrancu Masona Holgata.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas máme úspešne za sebou. Tréner seniorskej reprezentácie Anglicka Gareth Southgate nie je spokojný s doterajším vývojom zápasu, keďže jeho bývali zverenci prehrávajú so Slovenskom 1:0. O jediný presný zásah sa postaral Martin Chrien, ktorý parádne hlavičkoval po rohovom kope Alberta Rusnáka. Angličania po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, no Adrián Chovan nemal väčšie problémy s centrami hráčov v bielych dresoch. Slováci vynikajúco bránia a verme, že v podobnom výkone budú pokračovať aj v druhom dejstve.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
45+1
V jedinej nadstavenej minúte mali Angličania výhodu priameho kopu. James Ward-Prowse mieril pod brvno našej brány, no dobrý zákrok pravou rukou predviedol Adrián Chovan.
45
Nathaniel Chalobah sa do zakončenia nedostal, no k odrazenej lopte sa dostal Lewis Baker. Ten sa snažil pohotovo vystreliť, no skvele k nemu pristúpil Branislav Niňaj. Nasledovať tak bude len vhadzovanie.
44
Stanislav Lobotka sa snažil vyviesť loptu na polovicu ihriska, no bol čistým spôsobom zastavený. Angličania následne mohli ísť do kontry, ale naši hráči sa veľmi rýchlo dokázali vrátiť.
43
Po dlhom čase sme sa dostali k streleckému pokusu. Zo strednej vzdialenosti to skúsil Jaroslav Mihalík, lopta pred brankárom Albionu nepríjemne skočila a Jordan Pickford ju s námahou len vyrazil.
42
Mason Holgate poslal dlhé vhadzovanie do našej šestnástky, následne centroval do ohňa John Swift, ale Adrián Chovan si bez problémov poradil a upokojuje hru.
41
Prvý polčas sa chýli k svojmu záveru a bolo by dobré udržať cenné vedenie. James Ward-Prowse sa teraz nepresadil a po prihrávke Milana Škriniara odkopol loptu do bezpečia Adrián Chovan.
40
Druhý ofsajd na strane Anglicka. Nathaniel Chalobah centroval z pravej strany, no útočník Tammy Abraham bol v momente prihrávky za obrannou líniou nášho tímu.
39
Jaroslav Mihalík teraz ustál súboj s anglickým hráčom. Napokon ním bol krajný obranca Mason Holgate, ktorý sa po svojom nedovolenom zákroku môže vrátiť na obrannú pozíciu.
38
Anglicko drží loptu na svojich kopačkách, kombinuje na našej polovici ihriska, ale zverenci Pavla Hapala nepúšťajú favorizovaného súpera k centrom z jednej či druhej strany.
37
Teraz sme videli niekoľko nepresností na oboch stranách. Po našej chybnej rozohrávke budú Angličania vhadzovať, no všetko sa to udialo len na polovici ihriska.
36
Nathaniel Chalobah získal loptu na hranici pokutového územia a následne ju posunul Johnovi Swiftovi. Ten to skúsil technickým pokusom, no našťastie pre náš tím minul bránu Adriána Chovana. Ten sa s rozohrávkou samozrejme neponáhľa.
35
Naši sa teraz stiahli pred vlastnú šestnástku. Napokon sa po dlhom obliehaní brány dostal k centru z pravej strany Nathan Redmond, ale loptu dokázal upratať do bezpečia Albert Rusnák.
34
Jordan Pickford si na svoje konto pripisuje prvý úspešný zákrok. Po rýchlej akcii nášho tímu pálil z diaľky Albert Rusnák, ale jeho prízemný pokus smeroval len do miest, kde stál brankár Albionu.
33
Teraz sa zapojil do obrany aj Albert Rusnák. Ten dokázal odvrátiť center z pravej strany, no Slováci nemohli ísť dopredu, keďže na polovici ihriska fauloval kapitán Adam Zreľák.
32
Nathaniel Chalobah centroval do pokutového územia, no po obrannom zákroku zrejme Branislava Niňaja mali Angličania k dispozícii rohový kop. Ten zahral z pravej strany John Swift, ale na prvej žrdi boli len hráči v bielych dresoch.
31
Ben Chilwell si nabiehal do ľavého krídla, no k centru sa nedostal. Martin Valjent si splnil svoje obranné povinnosti na jednotku, a tak bude Anglicko len vhadzovať.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu. Teraz sme to skúšali stredom obrany súpera, Adam Zreľák ale nespracoval loptu práve najlepšie, a tak jeho zaváhanie využil brankár Jordan Pickford.
29
Angličania teraz zvyšujú obrátky. Nathan Redmond poslal pekný center z pravej strany, no našťastie loptu odvrátil do bezpečného priestoru krajný obranca Martin Valjent.
27
yellowCardPrvým potrestaným hráčom na strane Anglicka je kapitán James Ward-Prowse. Ten vletel do súboja s Matúšom Berom a hlavný arbiter mu zaslúžene udeľuje žltú kartu.
26
Angličania sa nepresadili ani po rohovom kope. Celú ich akciu zakončil Lewis Baker, ale jeho strela z hranice 25 metrov mierila vysoko nad bránu Adriána Chovana.
25
James Ward-Prowse poslal dobrú loptu do našej šestnástky. Milan Škriniar je ale zatiaľ pánom nášho pokutového územia a po jeho zákroku budú mať Angličania výhodu rohového kopu.
24
Angličania sa okamžite tlačia dobre a po faule Matúša Bera na Nathaniela Chalobaha budú zahrávať priamy kop. Loptu si už berie do rúk James Ward-Prowse a pošle loptu do našej šestnástky.
23
23
goalSlovensko dalo góóóóól!
Zverenci Pavla Hapala sa dostávajú do vedenia z prvej strely do priestoru troch žrdí. Albert Rusnák poslal center od rohovej zástavky presne na hlavu plzenského MARTINA CHRIENA a ten krásne prekonal Jordana Pickforda.
22
Martin Valjent centroval svojou ľavačkou z pravej strany. Calum Chambers jeho center pridvihol, a tak bude môcť Albert Rusnák zahrať prvý rohový kop nášho mužstva.
21
Škoda, slovenskí sokolíci mali možnosť vyraziť do rýchleho brejku. Matúš Bero hľadal nášho kapitána dlhým pasom, ale Adam Zreľák zachytil loptu až za postrannou čiarou.
20
Máme za sebou úvodných dvadsať minút dnešného duelu. Angličania postupne vyrovnali hru a čoraz viac sa tlačia pred naše pokutové územie. Naši zatiaľ dobre bránia, no smerom dopredu sú veľmi pasívni.
19
Po obrannom zákroku Branislava Niňaja mali Angličania výhodu rohového kopu. James Ward-Prowse sa snažil prekabátiť našu obranu prízemným centrom, no tento anglický signál nevyšiel.
18
Adrián Chovan bude môcť odkopávať od svojej brány. Nathan Redmond sa snažil po ľavej strane dostať cez Martina Chriena, ale napokon sa dostal s loptou mimo vymedzeného priestoru.
17
Teraz sme videli chlapský súboj medzi Adamom Zreľákom a anglickým obrancom Calumom Chambersom. Napokon je pískaný faul nášho hráča, hoci ruky boli v súboji na oboch stranách.
16
Martin Valjent sa teraz dostal k svojmu typickému centru z pravej strany. Na vysokú loptu si naskakoval Adam Zreľák, ale pred našim kapitánom dobre zasiahol anglický stopér Alfie Mawson.
15
Opäť musíme pochváliť našu obrannú formáciu. Tá teraz nachytala v ofsajdovej pasci Tammyho Abrahama, a tak tento útočník druholigového Bristolu City nemôže pokračovať vo svojej útočnej aktivite.
14
Priamy kop anglickej reprezentácie z ľavej strany zahral kapitán James Ward-Prowse. Našťastie sa jeho spoluhráči do zakončenia nedostali, keďže dobre zapracoval náš elitný stopér Milan Škriniar.
13
yellowCardPrvým potrestaným hráčom v dnešnom zápase je Matúš Bero. Ten išiel nevyberaným spôsobom do súboja s Nathanielom Chalobahom a hlavný rozhodca z Litvy mu udeľuje žltú kartu.
12
Zatiaľ sa nám nedarí v prechodovej fáze. V okruhu stredového kruhu až príliš často prichádzame o loptu, a tak si musíme dávať pozor na rýchle brejky nášho súpera.
11
Adrián Chovan mal teraz problémy so strieľaným centrom Masona Holgatea z pravej strany. Na dvakrát ale skrotil loptu, a tak sa Tammy Abraham ku možno gólovej dorážke nedostal.
10
Angličania sa usadli na našej polovici ihriska a Nathaniel Chalobah to vyskúšal strelou z veľkej diaľky. Kmeňový hráč londýnskej Chelsea minul bránu, a tak bude nasledovať odkop od našej svätyne.
9
Slovensko má v úvode zápasu miernu územnú prevahu, no zatiaľ márne čakáme na prvý strelecký pokus. Albert Rusnák sa teraz snažil preniesť hru na druhú stranu, no nasledovať bude len odkop Jordana Pickforda.
8
Martin Valjent, strelec nášho prvého gólu na šampionáte, sa dostal k centru z pravej strany. Anglickí obrancovia si ale poradili, a tak bude nasledovať len vhadzovanie nášho mužstva.
7
Naši to teraz skúšali šikovnou a rýchlou výmenou lopty, no pred šestnástkou súpera o ňu prišli. Angličania následne chceli ísť do rýchleho brejku, ale prihrávka na Tammyho Abrahama bola pridlhá.
6
Nathan Redmond bol v zápase so Švédskom málo viditeľný, no teraz sa pripomenul našim obrancom. Dostal sa k centru z pravej strany, no loptu chytá istým zákrokom brankár Adrián Chovan.
5
Ďalšie nedorozumenie v slovenskej rozohrávke. Lopta končí v moci brankára Jordana Pickforda, ktorý len nedávno prestúpil do liverpoolskeho Evertonu za sumu 30 miliónov libier.
4
Atmosféra na štadióne je od začiatku skvelá a naši hráči sa môžu spoľahnúť na hlasivky slovenských fanúšikov. Teraz zverenci Pavla Hapala dobre napádali rozohrávku Albionu a ten mal problémy dostať sa z vlastnej polovice ihriska.
3
Adrián Chovan si na svoje konto pripisuje prvý úspešný zákrok. Jeden z hrdinov úvodného zápasu proti Poľsku dobre videl na strelu Johna Swifta a bez väčších problémov ju chytá do dvoch rúk.
2
Naši reprezentanti sa teraz snažili prekabátiť anglickú defenzívu prechodom cez ľavú stranu. Milan Škriniar dlhou loptou hľadal Róberta Mazáňa, no ten sa už k lopte nedostal.
1
Dnešné stretnutie sa začalo výkopom Martina Chriena, no hneď po pár sekundách hry prichádzame o loptu. Adam Zreľák si vo vzdušnom súboji počínal nedovolene s obrancom londýnskeho Arsenalu, Calumom Chambersom.
1
Dozneli tóny štátnej hymny Slovenskej republiky. Ešte pred úvodným výkopom musíme konštatovať, že Slováci budú mať v Kielciach takmer domáce prostredie. Dúfajme, že naši fanúšikovia budú pre zverencov Pavla Hapala tým povestným dvanástim hráčom v poli.

Slovensko: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Rusnák, Bero, Lobotka, Chrien, Mihalík – Zreľák (C).
Náhradníci: Rodák, Jakubech – Vestenický, Špalek, Huk, Šatka, Skovajsa, Haraslín, Šafranko, Káčer, Bénes, Vavro.

Anglicko: Pickford – Holgate, Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Chalobah, L. Baker – Swift, T. Abraham, Redmond.
Náhradníci: Gunn, Mitchell – Stephens, Gray, Targett, Jacob Murphy, Holding, Iorfa, Hause, Hughes, Grealish, Woodrow.

Rozhodcovia: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (LTU).
Vážená čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z futbalových majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov. Slovensko vstúpilo do turnaja skvelým výkonom a cennou výhrou nad Poľskom. Dnes ho ale čaká ešte náročnejší súper Anglicko. Zápas sa na štadióne v Kielciach začína o 18:00 hod.

SLOVENSKO U21

Slovenskí sokoli boli pred začiatkom turnaja považovaní za jedného z najväčších outsiderov. Už v prvom zápase ale ukázali svoju silu a chladili ambicióznych Poliakov. Proti domácemu tímu síce inkasovali už na konci úvodnej minúty, no zápas dokázali otočiť vo svoj prospech. Vyrovnávajúci gól strelil krajný obranca Martin Valjent a o rozhodnutie sa postaral striedajúci žolík z lavičky – Pavol Šafranko. Najmä v prvom polčase predviedli Slováci veľmi sympatický výkon a v tom druhom mali aj potrebné šťastie pri famóznych zákrokoch Adriána Chovana. Spomínaný zápas nedohral pre zranenie členka Adam Zreľák, no jeho štart v dnešnom dueli nie je ohrozený. Tréner Pavel Hapal sa na tlačovej konferencii vyjadril, že zrejme urobí pár zmien v zostave. „Rozhodne chceme vyhrať. Možno po zápase budeme spokojní s bodom, uvidí sa až potom,“ dodal líder našej defenzívy Milan Škriniar. Slovenskí mladíci by sa mohli inšpirovať zápasom z roku 2000, keď partia okolo Szilárda Németha, Vratislava Greška či trénera Dušana Radolského zdolala na Tehelnom poli Anglicko 2:0.

ANGLICKO U21

Anglicko sa na majstrovstvách Európy predstavuje po šiesty raz. V posledných troch prípadoch neprešlo základnou skupinou a nepripúšťa si fakt, že by sa niečo podobné stalo aj v Poľsku. Kolíska futbalu ale rozhodne nevstúpila do turnaja tou správnou nohou. V zápase so Švédskom síce bola v úvode aktívnejšia, no nevypracovala si vážnejšiu gólovú šancu. Počas celého zápasu Angličania vystrelili smerom na bránu len raz, čo je na jedného z favoritov turnaja žalostne málo. Napokon boli radi aj za remízu 0:0, keďže v 81. minúte zápasu nepremenil pokutový kop Linus Wahlqvist. Hrdinom momentu bol brankár Jordan Pickford, ktorý vyčíhal strelu do stredu brány. Reprezentačný tréner Aidy Boothroyd má k dispozícii päť hráčov, ktorí sa predstavili aj pred dvoma rokmi v Česku. Lídrami anglickej ofenzívy by mali byť hráči z anglickej Premier League ako Nathaniel Chalobah, Nathan Redmond či kapitán James Ward-Prowse. Slovenský stopér Milan Škriniar ale pred zápasom dobre spomenul, že treba si dávať pozor aj na Tammyho Abrahama, ktorý za druholigový Bristol City skóroval v tejto sezóne 23-krát.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.