Rybáriková si o titul v Nottinghame nezahrá, nestačila na svetovú osmičku

Britka Johanna Kontová zvíťazila v dvoch setoch 6:2 a 7:5.

Magdaléna Rybáriková.(Zdroj: TASR/AP)

NOTTINGHAM. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa neprebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA v britskom Nottinghame.

V sobotňajšom semifinálovom súboji Rybáriková (117. v rebríčku WTA) prehrala s domácou jednotkou podujatia Johannou Kontovou 2:6, 5:7. Zápas trval 100 minút.

Svetová osmička Kontová premenila druhý mečbal pri svojom podaní. Jej súperkou vo finále bude Chorvátka Donna Vekičová, ktorá si poradila s Luciou Šafářovou.

Premenila druhý mečbal

V prvom sete Rybáriková od stavu 2:2 nezískala ani gem, keď dvakrát prepustila podanie favorizovanej súperke.

Druhý set bol oveľa vyrovnanejší. Od stavu 1:1 si obe hráčky strážili servis, ale za stavu 5:4 bola Slovenka pri podaní súperky dve loptičky od triumfu v sete.

Nestalo sa. Kontová si podržala podanie, vyrovnala na 5:5 a vzápätí slovenskej súperke po štvrtý raz vzala servis. Zápas potom dopodávala do víťazstva.

Premenila druhý mečbal.

Zo 431. na 117 miesto

Dvadsaťosemročná Rybáriková napriek prehre opäť ukázala nárast výkonnosti z ostatných týždňov. Priniesli jej tituly na turnajoch ITF na tvrdom povrchu v japonských mestách Gifu a Fukuoke a aj na tráve v anglickom Surbitone.

Sériu zápasov bez prehry ukončila na čísle 8. V semifinále dvojhry na turnaji WTA bola naposledy predtým v júli 2015 v tureckom Istanbule.

Niekdajšia 31. hráčka počítačového poradia a držiteľka štyroch singlových titulov na hlavnom okruhu sa od apríla vyšvihla zo 431. na 117. miesto v rebríčku.

V online prepočte sa Rybáriková aktuálne posunula už na 107. priečku.