Grigar aj Kučera s Bátikom postúpili v Prahe do finále, Škantárovci neuspeli

Slovenský reprezentant Jakub Grigar, ilustračná snímka.
Slovenský reprezentant Jakub Grigar, ilustračná snímka. (Autor: TASR)
SITA|17. jún 2017 o 13:03

V disciplíne C1 žien sa medzi desiatku postupujúcu do finále neprebojovala ani jedna z tria Sloveniek.

PRAHA. Tomáš Kučera a Ján Bátik obsadili v sobotňajšom semifinále C2 na úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji 10. miesto a postúpili do finále.

Menej sa darilo zvyšným dvom slovenským lodiam. Úradujúci olympijskí šampióni Ladislav a Peter Škantárovci finišovali na 12. pozícii a dvojica Matúš Gewissler, Juraj Skákala skončila na 14. priečke.

V semifinále mužskej súťaže K1 uspel iba jeden z tria Slovákov - Jakub Grigar, ktorý obsadil 10. post. Martina Halčina klasifikovali na 33. priečke, hneď za ním skončil Andrej Málek.

V disciplíne C1 žien sa medzi desiatku postupujúcu do finále neprebojovala ani jedna z tria Sloveniek. Simona Maceková bola 19., až na konci výsledkovej listiny figurujú Monika Škáchová (28.) a Simona Glejteková (30.).

Vodný slalom - Svetový pohár v Prahe:

C2 mužov - semifinále (prvých 10 do finále):

1.Jonáš Kašpar, Marek ŠindlerČR109,02 s (2)
2.Ondřej Karlovský, Jakub JáněČR109,06 (0)
3.Nicolas Scianimanico, Hugo CailholFrancúzsko111,75 (0)
...
10.Tomáš Kučera, Ján Bátik SR116,07 (4)
...
12.Ladislav Škantár, Peter ŠkantárSR117,21 (4)
...
14.Matúš Gewissler, Juraj Skákala SR125,31 (8)