Slováci sa rozlúčili vysokou prehrou, v kvalifikácii nezvíťazili ani raz

Slovenská hádzanárska reprezentácia nezvládla ani posledný kvalifikačný zápas.
Slovenská hádzanárska reprezentácia nezvládla ani posledný kvalifikačný zápas. (Autor: TASR)
TASR|17. jún 2017 o 19:00

Slovenskí hádzanári prehrali vo Švédsku o štrnásť gólov.

Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy 2018 - 6. skupina:

Švédsko - Slovensko 31:17 (14:7)

Najviac gólov Švédska: Zachrisson, Tollbring a Ekberg po 5.

Zostava a góly SR: Paul, Žernovič 1 - T. Urban 1, Ďuriš, Petro 1, Dudáš, Rábek, Antl, Hruščák 4, M. Mikita 4, Straňovský 2, Guzy 3, J. Mikita, Volentics 1, Páleš, L. Urban.

Rozhodovali: I. Covalciuc, A. Covalciuc (obaja Mold.)

Vylúčenia: 2:1, 7-metrové hody: 1/0 - 1/0.

Rusko - Čierna Hora 27:27 (16:11)

1.Švédsko6501166:12510 b
2.Čierna Hora6231158:1687 b
3.Rusko6132149:1605 b
4.Slovensko6024146:1662 b

LIDKÖPING. Slovenskí hádzanári prehrali v Lidköpingu vo svojom záverečnom dueli kvalifikácie o postup na ME 2018 s domácim Švédskom vysoko 17:31.

Už pred zápasom bolo jasné, že zverenci trénera Martina Liptáka stratili šancu na postup a v tabuľke 6. skupiny obsadili poslednú štvrtú priečku. V kvalifikácii nevyhrali ani raz, získali iba dva body za remízy v Rusku a doma s Čiernou Horou.

Na januárový šampionát do Chorvátska postúpila okrem víťaza skupiny Švédska aj Čierna Hora, ktorej na to stačila sobotňajšia remíza 27:27 v Rusku.

Hlas po zápase:

Martin Lipták (tréner SR): "Predpokladal som, že emočne budeme vyhorení - a tak aj bolo. Prvý polčas nebol z našej strany až taký zlý. Hra síce nebola ktovieaká, ale utvorili sme si šance, boli sme disciplinovaní a mali sme len tri technické chyby. Nepremenili sme však až trinásť vyložených príležitostí a z toho pramenil švédsky protiútok a druhá vlna, čím nás domáci takpovediac zničili. V druhom polčase sme to už nenaštartovali a v podstate sme len dohrávali. Nebudem to hráčom vyčítať, predstavili sme sa tu s mladou zostavou. Každý videl, že títo chlapci ešte potrebujú na sebe pracovať. Škoda, že nám vypadol Ľubo Ďuriš, ktorý hral v prvom dejstve celkom dobre."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slováci sa rozlúčili vysokou prehrou, v kvalifikácii nezvíťazili ani raz