Veslár Babač sa prvýkrát v roku postavil na pódium, v Poľsku skončil tretí

Prioritou pre slovenského skifára sú tento rok majstrovstvá sveta.

Lukáš Babač.(Zdroj: TASR)

SVETOVÝ POHÁR - 2. kolo

POZNAŇ (POĽSKO)

Skif ľahkých váh - I. A/B-semifinále (prví traja do A-finále, ostatní do B-finále):

3.Lukáš BabačSR6:54,72 min

POZNAŇ. Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač má za sebou úspešné vystúpenie na pretekoch 2. kola seriálu Svetového pohára 2017 v poľskej Poznani, kde si vybojoval bronzovú pozíciu v mužskom skife ľahkých váh.

Babač, ktorý si ešte v piatok víťazstvom v rozjazde zaistil priamy postup do semifinále, absolvoval v sobotu dve jazdy.

Vo finále neudržal druhé miesto

Je dobré, že som opäť na pódiu, medaila je bonus. Teším sa do Luzernu na záverečné kolo Svetového pohára, ale mojou prioritou sú majstrovstvá sveta.

Lukáš Babač, slovenský veslár

Najskôr predpoludním v I. A/B-semifinále skončil druhý, keď sa zo štvrtého stupienku na prvom medzičase posunul na druhý post.

Ten si udržal až do cieľa dvojkilometrovej trate, pričom odolal ataku Brazílčana Uncasa Batistu i Matthewa Dunhama z Nového Zélandu, ktorý sa už nezmestil medzi trojicu postupujúcich do A-finále.

Popoludní zavŕšil Babač svoju poznanskú postupku, keď po 1. a 2. mieste pridal 3. priečku vo finálovej jazde, v ktorej sa rozhodovalo o umiestnení na 1. - 6. pozícii.

Babač v A-finále hneď od štartu vesloval na druhej priečke, na záverečných 500 metroch však neodolal finišu Maďara Pétera Galambosa.

Ten nestačil len na domáceho Artura Mikolajczewského.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Veslár Babač získal bronz na MS v Rotterdame

Má už päť pódiových umiestnení

Jediný slovenský zástupca v 2. kole SP mal v cieli takmer dvojsekundový náskok pred štvrtým Rajkom Hrvatom zo Slovinska a tešil sa z prvého tohtoročného medailového umiestnenia na vrcholnej úrovni.

"Boli to výborné preteky. Popoludní sme mali oveľa lepšie podmienky ako ráno. Je dobré, že som opäť na pódiu, medaila je bonus," uviedol Lukáš Babač.

"Teším sa do Luzernu na záverečné kolo Svetového pohára, ale mojou prioritou sú majstrovstvá sveta, na ktoré sa chcem kvalitne pripraviť," dodal.

Ziskom bronzu skompletizoval zbierku na podujatiach tohto rangu.

Celkovo má na konte v seriáli Svetového pohára päť pódiových umiestnení (2 - 2 - 1).

Všetky dosiahol v rokoch 2015 - 2017.

Tridsaťdvaročný skifár skončil na pretekoch úvodného kola SP 2017 v máji v srbskom Belehrade piaty.

Seriál vyvrcholí 3. kolom 7. - 9. júla vo švajčiarskom Luzerne.