Cibulková nepremenila dva mečbaly a v Birminghame skončila hneď v prvom kole

Reakcia Dominiky Cibulkovej v zápase proti Lucii Šafářovej.
Reakcia Dominiky Cibulkovej v zápase proti Lucii Šafářovej. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. jún 2017 o 06:40

Slovenská tenistka neuspela po trojsetovom boji.

BIRMINGHAM. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako tretia prehrala s Češkou Luciou Šafářovou za 161 minút tesne 7:5, 6:7 (7), 5:7 v utorňajšom stretnutí prvého kola dvojhry na turnaji WTA Premier Aegon Classic v britskom Birminghame (dotácia 885 040 USD, tráva).

WTA Birmingham - 1. kolo:

Lucie Šafářová (ČR) - Dominika Cibulková (SR-3)

5:7, 7:6 (7), 7:5

/za 161 minút/

Dvadsaťosemročná Cibulková napokon doplatila na nevyužitie dvoch jednotlivých mečbalov v tajbrejku druhého setu. V tretej časti viedla 4:2.

Zverenkyňa kapitána slovenskej fedcupovej reprezentácie Mateja Liptáka má teraz proti ľavorukej univerzálnej tridsiatničke Šafářovej (41.) skóre 5:4, z toho na tráve 2:2.

Cibulková vypadla okamžite v prvom kole aj na predchádzajúcom turnaji v Hertogenboschi, keď ako nasadená jednotka podľahla kvalifikantke Antonii Lottnerovej.

Ďalšie výsledky 1. kola:

Johanna Kontová (V. Brit.-4) - Lesia Curenková (Ukr.)

6:3, 7:6 (6)

Kristina Mladenovicová (Fr.-5) - Tuan Jing-jing (Čína)

6:3, 7:6 (2)

Garbine Muguruzová-Blanová (Šp.-6) - Jelizaveta Kuličkovová (Rus.)

6:3, 3:6, 6:4

Petra Kvitová (ČR-7) - Tereza Smitková (ČR)

6:2, 6:3

Daria Gavrilovová (Aus.-9) - Chsieh Su-wej (Taiw.)

6:4, 6:4

Ashleigh Bartyová (Aus.) - Markéta Vondroušová (ČR)

7:5, 7:6 (1)

Šuaj Čang (Čína) - Magda Linettová (Poľ.)

7:5, 7:5

Camila Giorgiová (Tal.) - Natalia Vichľancevová (Rus.)

6:3, 7:6 (4)

Alison Riskeová (USA) - Donna Vekičová (Chor.)

6:2, 7:6 (2)

Kateřina Siniaková (ČR) - Nao Hibinová (Jap.)

7:5, 7:5

CoCo Vandeweghová (USA) - Christina McHalová (USA)

6:4, 6:2

Online prenos: Dominika Cibulková - Lucie Šafářová (WTA Birmingham, 1. kolo, tenis)

WTA Birmingham 1. kolo 2017
20.06.2017 o 15:48
Cibulková
1:2
(7:5, 6:7, 5:7)
Šafářová
Je konec! Lucie Šafářová udolala po 160 minutách hry Dominiku Cibulkovou 5:7, 7:6, 7:5. Sledovali jsme velmi pohledný zápas. Lucie přestála v tiebreaku druhé sady dva mečboly soupeřky a ve třetím setu se zase dokázala oklepat ze ztraceného servisu. Ten si vzala v osmém gemu zpět a dalším brejkem pak celé utkání ukončila. Pochvalu za předvedený výkon si ale zaslouží obě tenistky.
Konec zápasu

5:7
importantPo něm zahrála až za základní čáru a Lucie Šafářová tak nakonec v tomto zápase vítězí!
30-40
A Slovenka musí nad druhé podání.
30-40
importantCibulková navíc hraje do sítě a Lucie Šafářová má k dispozici mečbol!
30-30
Cibulková zahrála za boční lajnu a je tu stav třicet obě!
30-15
Šafářová trefila výborný return, poté i křížný forhend. S tím si ještě Cibulková zázračně poradila, ale proti dalšímu úderu do druhého rohu už byla bezmocná.
30-0
Šafářová vůbec netrefila return.
15-0
Přestřelku od základní čáry zvládla lépe Cibulková. Šafářová zahrála do sítě.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Dominika Cibulková.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
A další eso, už patnácté! Cibulková půjde podruhé odvracet konec zápasu.
0-40
Servis na bekhend Cibulkové také slavil úspěch.
0-30
Lucie zapisuje již čtrnácté eso!
0-15
Return Cibulkové skončil na síti.
5:5
A díky kvalitnímu servisu Cibulková srovnává.
40-15
Vyhozený return Šafářové. Cibulková si počíná pod tlakem konce zápasu zatím přesvědčivě.
30-15
Cibulková to zkusila znovu a tentokrát ji to vyšlo. Šafářová nemohla míček doběhnout.
15-15
Dropshot Cibulkové se teď snesl jen do sítě.
15-0
Cibulková donutila Šafářovou k vyhození míčku mimo kurt.
4:5
4:5
A na konec gemu eso! Lucie Šafářová obrací skóre!
0-40
Servis na téčko a po něm následoval forhend do rohu dvorce!
0-30
Servis ven z kurtu zafungoval.
0-15
Cibulková trochu ztratila na sebevědomí. Poslala míč za boční lajnu.
4:4
importantCibulková si natáhla Šafářovou na síť, která tam ale fantasticky zareagovala a končí tento gem! Lucie je zpět!
0-40
Lucie Šafářová uhrála i další výměnu a má tři brejkboly!
0-30
Výborný return Lucie. Následně se obě tenistky přestřelovaly od základní čáry, až se Cibulková vyhodila.
0-15
Lucie Šafářová se dostala do výměny a nakonec v ní i byla úspěšnější.
4:3
4:3
4:3
Šafářová získala tento gem s klidem a ještě drží naděje na obrat.
15-40
Další podařený servis. Cibulková vhodila return.
15-30
Zafungoval i servis na téčko.
15-15
Následně si ale pomohla esem!
15-0
Šafářová má zase slabší chvilky. Forhend po lajně poslala do deblové části dvorce.
4:2
Cibulková odservírovala bez ztráty fiftýnu a navyšuje své vedení.
40-0
Return Šafářové končí na síti. Zatím sledujeme rychlý gem.
30-0
Tentokrát přišel na řadu bekhendový stopbol.
15-0
Krásou kombinaci forhendových úderů sehrála Cibulková! Jeden roh, druhý roh a Šafářová byla bez šance.
3:2
3:2
3:2
Esem také tento gem končí! Tohle na zvednutí sebevědomí potřebovala.
15-40
A dokonce eso!
15-30
A následně zapisuje přímý bod.
15-15
Buď a nebo. Tak se dá popsat hra Šafářové. Teď ji forhend po lajně vyšel dokonale.
15-0
Šafářová opět kazí a Cibulková si tak připisuje další získaný míč.
3:1
Ve výměně od základní čáry kazí jako první Šafářová. Cibulková tedy navyšuje skóre čistou hrou.
40-0
Dominika Cibulková má tři gemboly. Zdá se, že brejk potvrdí.
30-0
A příliš dlouhý return Šafářové.
15-0
Krásný stopvolej Cibulkové. Šafářová byla u míčku pozdě.
2:1
2:1
2:1
importantTen ne, jelikož pokazila forhend. Dominika Cibulková tedy získává brejk!
40-30
Bekhendem po lajně Šafářová odvrací první. Co ten druhý?
40-15
Cibulková trefuje skvělý return a má dva brejkboly!
30-15
Šafářová se dostala na síť a smečí, které jako výborná deblistka zvládá výborně, výměnu ukončila.
30-0
A hodně nadějný stav třicet nula pro Cibulkovou!
15-0
Cibulková si natáhla Šafářovou na síť stopbolem a soupeřka ji následně nahrála přímo na smeč.
1:1
A tu již využila. Je srovnáno.
A-40
Cibulková ale dostává další šanci na ukončení gemu.
40-40
Šafářová se vrací na shodu vítězným forhendem!
A-40
Cibulková si pomohla servisem a má dokonce výhodu.
40-40
Cibulková se ale dostává na shodu.
30-40
Teď naopak o moc lépe returnovat asi nemohla! Má brejkbol.
30-30
Míček získává Šafářová.
30-15
Cibulková již otáčí stav gemu.
15-15
Tentokrát byla úspěšná Cibulková. Lucie byla příliš dlouhá.
0-15
Šafářová zahájila dobře i na returnu.
0:1
Výborný start do třetího setu pro Šafářovou. Ta jde do vedení čistou hrou.
0-40
Servis na téčko znamená další přímý bod.
0-30
Dokonce eso!
0-15
Šafářová zahájila set přímým bodem.
0:0
Utkání se hraje bez pěti minut už dvě hodiny. Divákům na centrálním kurtu nabízí velké drama.
6:7
importantAno! Také Lucie Šafářová prokázala bojovného ducha, odvrátila dva mečboly a zápas tak rozhodne až třetí set!
7-8
importantA forhend do protipohybu Cibulkové! Setbol tentokrát pro Šafářovou!
7-7
Servis ven z kurtu, po kterém zahrála Lucie nekompromisní volej. Výborně!
7-6
importantCibulková má další mečbol! Šafářové nevyšel return, ale bude servírovat.
6-6
Cibulková dlouho cpala míče na bekhend Šafářové. Pak ale změnila taktiku a to se jí nevyplatilo! Forhend Šafářové byl totiž milimetrový, dopadl na boční lajnu a zachránil Češku v zápase!
6-5
importantTenhle return byl naopak dokonalý! Cibulková jím potrestala slabší druhý servis soupeřky. Slovenka má mečbol a jde podávat!
5-5
Return Cibulkové těsně minul boční lajnu. Naštěstí pro českou hráčku.
5-4
Vynikající return ještě vykřesal Šafářové naději!
5-3
I tak ale výměnu uhrála, což slaví emotivním gestem a výkřikem.
4-3
Šafářová zkusila reklamovat servis soupeřky u Jestřábího oka a uspěla. Cibulková musí na druhé podání.
4-3
Krásný křížný forhend Šafářové. Cibulková neměla šanci míč doběhnout.
4-2
Šafářová dělá dvojchybu a hodně si tak komplikuje situaci!
3-2
Další servis už Cibulková využila. Return Šafářové končí daleko za základní čarou.
2-2
Šafářová si ale bere podání zpět. Po jejím returnu hrála Cibulková do pásky.
2-1
Cibulková se dostala do výměny, ve které měla většinu času navrch a nakonec získává minibrejk.
1-1
Výborný servis Šafářové, po kterém mohla česká tenistka zamířit na síť a zahrát volej do protipohybu Slovenky.
1-0
Šafářová vyhazuje return.
6:6
Druhý set rozhodne až tiebreak. Šafářová tak stále žije!
15-40
To return Domi, jak se Cibulkové přezdívá, do kurtu nezamířil.
15-30
Výborně to trefila Šafářová. Riskantní forhend se do kurtu vešel tak akorát.
15-15
Nyní se Cibulková dostala do výměny, v níž byla úspěšnější hráčkou.
0-15
Return Cibulkové dopadl až za základní čáru.
6:5
Konec přestávky, Lucie Šafářová bude servírovat na odvrácení konce zápasu.
6:5
6:5
A gem končí svým druhým esem!
40-30
importantCibulková si ale vybojovala gembol!
30-30
Šafářová vymetla z forhendu roh dvorce!
30-15
Následná výměna ale vyzněla pro Šafářovou.
30-0
Šafářová ale hrála do autu, což teď potvrdila i challenge.
15-0
Po returnu Šafářové byl zahlášen aut, ale empirová rozhodčím nařídila opakování výměny!
15-0
Cibulková zahrála na tělo Šafářové, která nestačila srovnat raketu.
5:5
Cibulková byla příliš dlouhá a zápas tak ještě bude pokračovat!
30-40
Další forhend po lajně! Skvěle!
30-30
Šafářová si servisem otevřela kurt a forhendem po lajně srovnává na třicet obě!
30-15
Teď si ale servisem pomohla a ještě se vrací do hry!
30-0
Dvojchyba Lucie. S jejími šancemi to nevypadá dobře.
15-0
Šafářová chtěla hrát servis – síť, ale ta také zastavila její snažení. Hodně zbytečná chyba.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
5:4
5:4
Přímým bodem Dominika Cibulková ukončila gem a Šafářová bude po změně stran odvracet konec zápasu.
40-15
Šafářová nyní zatlačila soupeřku do hluboké defenzivy a byla za to odměněna.
40-0
Když se Cibulková dostane do transu, dokáže hrát skvělý tenis. Opět si Lucii povodila po kurtu.
30-0
Tak to je neskutečné! Šafářová se skvěle bránila a poté ještě zahrála úder, který tečovala páska. Přesto se Cibulková srovnala k forhendu tak, že Šafářovou křížem prohodila.
15-0
Cibulková se i přes hodně nepříjemný return soupeřky dostala do výměny a následně si počkala na chybu Šafářové.
4:4
importantA ten využívá! Šafářová vyhnala soupeřku servisem ven z kurtu, ale její naivní stopvolej Cibulková doběhla a pak už to měla snadné.
A-40
Cibulková se ale nenechala rozhodit a má další brejkbol!
40-40
Dominika samozřejmě vycítila šanci a výbornou hrou si otevřela kurt. Pak však zahrála úder příliš blízko středu dvorce a Šafářová stačila vytáhnout výtečný prohoz!
40-30
Jenže pak udělá Šafářová dvojchybu, kterou Cibulkovou pouští k brejkbolu!
30-30
Dalším forhendovým úderem po lajně se Šafářová dostává ze složité situace!
30-15
Šafářová snižuje skóre forhendem po lajně.
30-0
Opět dobrý return Slovenky a Šafářová vyhazuje míč za základní čáru.
15-0
Cibulkové se podařil return a díky tomu si může zapsat fiftýn.
3:4
3:4
3:4
importantŠafářová se nyní fantasticky bránila! Cibulková měla několik šancí na ukončení výměny, ale ty nevyužila a nakonec ji Lucie ztrestala prohozem! Šafářová jde tedy ve druhé sadě jako první do brejku!
15-40
Cibulková zaznamenala své první eso v zápase!
0-40
Slovenka kazí dropshot a Šafářová má hned tři brejkboly!
0-30
Šafářová se dostala do výměny a forhendem vymetla roh dvorce!
0-15
Cibulková otevřela gem dvojchybou.
3:3
Také Lucie Šafářová zůstává ve druhém setu na podání stoprocentní.
30-40
Servis na téčko, se kterým si Cibulková neporadila.
30-30
Na to Šafářová odpověděla esem!
30-15
Zase převaha Cibulkové ve výměně od základní čáry.
15-15
Na stopbol Cibulkové odpověděla Lucie stejnou mincí. Cibulková se za míčem ani nerozběhla!
15-0
Delší výměna od základní čáry a v těch je dnes většinou lepší Cibulková. Její forhend mířil do volné části dvorce.
3:2
3:2
3:2
Cibulková hraje na podání výborně. Gem ukončila vítězným úderem.
40-0
Cibulková po svém servisu opět zatlačila a vypadá to na další přesvědčivý gem na servisu.
30-0
A teď zabodovala servisem na tělo soupeřky.
15-0
Cibulková měla ve výměně od počátku převahu a nakonec zahrála forhend do protipohybu.
2:2
Lucie Šafářová si svůj servis obhájila a vyrovnává stav setu.
15-40
Šafářová má k dispozici dva gemboly, Cibulková hrála do pásky.
15-30
Teď Šafářová Cibulkovou rozběhala a finálním forhendem už nedala soupeřce šanci.
15-15
Takový, jako trefila teď!
15-0
Jakmile se Cibulková dostane returnem do výměny, tak většinou kraluje. Šafářová potřebuje co nejlepší první servis.
2:1
2:1
2:1
Lucie returnovala rámem a Cibulková si tak může odškrtnout další gem na servisu.
40-15
Cibulková přitlačila na úderech a prorazila obranu české soupeřky.
30-15
Dvojchyba Cibulkové.
30-0
Ani tenhle return se Šafářové nepovedl.
15-0
Return Šafářové zamířil do deblové části kurtu.
1:1
Šafářová doběhla stopbol soupeřky a Cibulková pak pokazila prohoz. Česká hráčka je snad zpět.
0-40
Také tady to vypadá na relativně snadný gem na servisu.
0-30
Šafářová vyhnala soupeřku z kurtu servisem a pak už to měla lehké.
0-15
Eso Šafářové. To je ono!
1:0
Dominika Cibulková snadno získává první gem druhé sady. Šafářová se potřebuje zase chytit.
40-15
Teď ale udělala Dominika dvojchybu. Čistá hra to tedy nebude.
40-0
Vypadá to na rychlý gem.
30-0
Šafářová vyhazuje return. Cibulková je viditelně nahecovaná, hodně se povzbuzuje.
15-0
Cibulková zahajuje druhý set získaným fiftýnem.
0:0
Dominika Cibulková opět potvrzuje, že se za žádných okolností nevzdává. Dlouho prohrávala o brejk a za stavu 4:5 čelila na servisu soupeřky dvěma setbolům. Těžkou situaci ale ustála a nakonec otočila skóre na 7:5. Lucie Šafářová tak má co dohánět.
7:5
importantTohle byl ale bohužel těsný aut. To potvrzuje i challenge, kterou si Lucie logicky vyžádala. První set získala Cibulková, přestože to s ní dlouho nevypadalo zrovna nejlépe.
40-30
Už to vypadalo, že Cibulková fantastickou obranou svou soupeřku utrápí! Šafářová ale nakonec trefila krásný bekhend po lajně!
40-15
První odvrátila esem!
40-0
importantŠafářová dělá dvojchybu a bude čelit třem setbolům!
30-0
Šafářová se začala trápit. Cibulková dobře returnuje a Šafářová se pak snaží zakončovat výměny příliš brzy.
15-0
Šafářová pálí míč do sítě. K radosti Cibulkové.
6:5
6:5
6:5
Dominika Cibulková potvrdila předchozí brejk, přestože čelila brejkbolu a teď to je Šafářová, která bude muset odvracet konec setu.
A-40
Return Šafářové končí v síti. Výhoda pro Cibulkovou.
40-40
Cibulková odpověděla skvělým servisem ven z kurtu! Shoda.
30-40
Dvojchyba Cibulkové! Šafářová má brejkbol.
30-30
Obě hráčky teď zahrály údery, které trefily základní čáru a nakonec to byla Cibulková, jenž poslala forhendový halfvolej do sítě.
30-15
Cibulková ukončila výměnu hned druhým úderem.
15-15
Šafářová ale odpověděla výborným returnem, se kterým si její soupeřka nevěděla rady.
15-0
Cibulková se v předchozím gemu chytila a teď začala kvalitním servisem.
5:5
Cibulková zahrála v klíčových chvílích tohoto gemu neskutečně! Vybojovala si pokračování prvního setu.
A-40
Cibulková nejprve zahrála vynikající return a poté přidala fantastický obranný forhend, který byl zároveň vítězným úderem! Má brejkbol!
40-40
Cibulková ukazuje, že je velká bojovnice. Bojuje o každý míč a je opět na shodě!
40-A
importantPřichází ale lehká chyba Cibulkové. Další setbol!
40-40
A půjde se přes shodu. Cibulková podruhé v řadě vrátila dobrý servis soupeřky.
30-40
Cibulková se dostala do výměny a Šafářová vyhodila svůj bekhend až za základní čáru.
15-40
importantCibulová zahrála za základní čáru a Lucie Šafářová má k dispozici dva setboly!
15-30
Cibulková výborně! Výměnu od základní čáry končí forhendem po lajně.
0-30
A teď přišla se servisem, který Cibulková nevrátila.
0-15
Šafářová začala dobře. Hned po returnu vytáhla na soupeřku vítězný bekhend.
4:5
4:5
4:5
Čistou hrou se Dominika Cibulková udržela v prvním setu. Po změně stran ale bude čelit dosud bezchybnému servisu soupeřky.
40-0
Ani nyní se česká tenistka do kurtu netrefila.
30-0
Další return Lucie končí za základní čarou.
15-0
Return Šafářové směřoval až za základní čáru.
3:5
Lucie Šafářová ukončila gem svým čtvrtým esem! Čistá hra.
0-40
A nyní šel return Dominiky daleko do autu.
0-30
Jen do pásky returnovala levácký servis soupeřky Cibulková.
0-15
Šafářová se po servisu dostala ve výměně do tlaku a Cibulková se vyhodila.
3:4
3:4
3:4
Krása! Cibulková si otevřela kurt kraťasem, a přesto, že pak musela hrát z poměrně těžké pozice, tak míč dokázala do dvorce ještě nacpat.
40-30
Cibulková udělala dvojchybu a ještě si tam tento gem prodloužila.
40-15
Tentokrát returnovala Šafářová do autu.
30-15
Cibulková vyhnala soupeřku z kurtu servisem a pak už to měla snadné.
15-15
Cibulková teď zkusila dropshot a byla úspěšná.
0-15
Výborně to Šafářová sehrála. Soupeřku rozběhala a poslední forhend hrála do volné poloviny kurtu.
2:4
Vzápětí ale přímý bod a Lucie tak s přehledem potvrdila předchozí brejk.
15-40
Po dalším kvalitním podání to měla Šafářová dobře připravené, ale finální forhend poslala do autu.
0-40
Eso! Šafářová v tomto gemu podává skvěle.
0-30
Další výborný servis. Cibulková vrací míč do autu.
0-15
Šafářová začala gem esem!
2:3
2:3
2:3
importantCibulková forhend vyhazuje a přichází tak o svůj servis! Máme tu první brejk zápasu.
15-40
Lucie Šafářová na soupeřku přitlačila a má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Fantastický return! Šafářová poslala míček na boční lajnu a Cibulková se mohla jen dívat!
15-15
Šafářová si dobře zvolenými údery připravila pozici a křížným forhendem výměnu ukončila.
15-0
Cibulková šal po servisu k síti, což byla z její strany úspěšná taktika.
2:2
Return Cibulkové dopadl za základní čáru. Šafářová vyrovnává skóre.
40-A
Šafářová si křížným úderem otevřela kurt a forhendovým winnerem si zajistila gembol.
40-40
Tentokrát se Cibulková dostala do výměny od základní čáry a donutila Šafářovou k chybě.
30-40
Šafářová se opřela do returnu soupeřky a vymetla boční lajnu.
30-30
Eso Lucie Šafářové!
30-15
Vyhozený křížný forhend Šafářové.
15-15
Cibulková odpověděla dokonalým returnem ze své bekhendové strany!
0-15
Šafářová trefila forhend krásně na boční lajnu. Cibulková se jen ohlédla.
2:1
2:1
2:1
Cibulková cpala míč do bekhendu Šafářové a nakonec ji donutila k chybě. Slovenská tenistka jde opět do vedení.
40-30
Šafářová odehrála forhend jen do sítě.
30-30
Cibulková chtěla útočit hned po returnu soupeřky, ale poslala míček za boční lajnu.
30-15
Šafářová se z bekhendu vyhazuje až za základní čáru.
15-15
Tentokrát přišel výborný return Šafářové. Slovenská kráska si s ním neporadila.
15-0
Cibulkové zafungoval servis, Šafářová returnovala do sítě.
1:1
Šafářová nezaváhala a svůj první gem na servisu získala.
30-40
Dvojchyba Šafářové.
15-40
Výborný servis a Šafářová má dva gemboly.
15-30
Šafářová dostala soupeřku pod tlak a forhendem do jejího protipohybu ukončila výměnu.
15-15
Šafářová si pomohla dělovým servisem.
15-0
Cibulková trefila z těžké pozice přesně lajnu a překvapená Šafářová už míček nedostala do kurtu.
1:0
Výborný začátek ze strany Cibulkové. Ta zahrála po returnu soupeřky krásný stopbol.
40-0
Return Šafářové na druhý servis soupeřky byl příliš dlouhý.
30-0
Return Šafářové zastavila páska.
15-0
Cibulková začala utkání forhendovým winnerem. Trefila roh dvorce.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu vrcholí rozehrávka obou tenistek. Utkání začne za malou chvíli.
Na podání zahájí utkání Dominika Cibulková.
Domácí Johanna Kontaová potěšila anglické fanoušky postupem a kurt se tak uvolnil pro aktérky námi sledovaného utkání, které by mělo začít tak za 20 minut.
Utkání se hraje na centrálním dvorci. Začne po skončení duelu mezi Lesiou Curenkovou a domácí Johannou Kontaovou.
Bilance vzájemných zápasů hovoří v poměru 5:3 pro Dominiku Cibulkovou. Poslední utkání, které se odehrálo letos v Miami, však vyšlo lépe Šafářové, která zvítězila 7:6, 6:1.
Dominika Cibulková:
Dominika Cibulková loni opanovala Turnaj mistryň a na Slovensko se vracela jako národní hrdinka. Letos to ale z její strany není žádná sláva a na nějaký velký výsledek stále čeká. Na turnajích dosud nevyhrála více než dva zápasy v řadě a naposledy v Hertogenboschi ani nepřešla přes úvodní kolo. Cibulková je však velká bojovnice a určitě udělá vše proto, aby si z tohoto roku ještě nějaký velký úspěch odnesla.

Letošní zápasová bilance – 14:12.
Lucie Šafářová:
Lucie Šafářová sice září ve čtyřhře po boku Bethanie Mattekové-Sandsové, ovšem v singlu se po loňských zdravotních problémech spíše trápí. Tápání vyvrcholilo na French Open, kde vypadla hned v prvním kole po jasné porážce s Paraguaykou Cepedeovou-Roygovou. Naposledy ale naznačila v Nottinghamu zlepšení. Po přechodu na trávu vyhrála tři zápasy a až v semifinále padla ve třech setech s Donnou Vekićovou.

Letošní zápasová bilance – 22:12.
Pěkné úterní odpoledne všem milovníkům tenisu! V Birminghamu tento týden probíhá jedna z generálek na travnatý vrchol sezóny, tedy Wimbledon. Na turnaji nechybí ani Lucie Šafářová, která se v úvodním kole utká se Slovenkou Dominikou Cibulkovou. Šestá hráčka světa Cibulková je favoritkou zápasu, ale v poslední době neprožívá zrovna dobré období.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Domov»Tenis»Cibulková nepremenila dva mečbaly a v Birminghame skončila hneď v prvom kole