Českí mladíci porazili Taliansko, dali mu tri góly. Nemci nedali šancu Dánom

(Autor: Twitter)
TASR|21. jún 2017 o 20:04

V tabuľke sú Česi s tromi bodmi druhí.

TYCHY. Futbalisti Česka zvíťazili v stredu v ich druhom zápase C-skupiny na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku nad rovesníkmi z Talianska 3:1.

Skóre v súboji hranom v Tychy pred 13.251 divákmi otvoril v 24. minúte Michal Trávník. Český kapitán využil fakt, že sa taliansky obranca Rugani pošmykol a prízemnou strelou prekonal nie najideálnejšie postaveného brankára Donnarummu.

V 70. minúte vyrovnal Domenico Berardi, ktorý si nabehol na ideálnu prihrávku za obranu a na dvakrát prekonal českého brankára.

Potom však prišli chvíle českých mladíkov, najprv si striedajúci Marek Havlík nabehol do obkľúčenia súperov a presnou strelou opäť dostal ČR do vedenia.

A v 85. minúte krásnou strelou z diaľky rozhodol o triumfe Česka stopér Micheal Lüftner. Česi tak nechali zabudnúť na prehru 0:2 v prvom zápase s Nemeckom a stále sú v reálnej hre o postup.

V tabuľke sú na čele so šiestimi bodmi a skóre 5:0 Nemci, druhí sú trojbodoví Česi, rovnako majú na konte aj Taliani a posledné Dánsko je bez bodu.

Vo večernom zápase C-skupiny nastúpili od 20.45 h v Krakove nemeckí reprezentanti proti Dánsku.

Lídrami "céčka" sú Nemci, ktorí zvládli aj svoje druhé vystúpenie.

Po bezgólovom prvom polčase zlomili v Krakove odpor Dánov a gólmi Davieho Selkeho, Marca-Olivera Kempfa a Nadiema Amiriho dosiahli jednoznačné víťazstvo 3:0.

ME hráčov do 21 rokov v Poľsku

C-skupina

Tychy

Česko - Taliansko 3:1 (1:0)

Góly: 24. Trávník, 79. Havlík, 85. Lüftner - 70. Berardi, ŽK: Hubínek, Havlík - Berardi, Cataldi, Conti, 13.251 divákov.

4.Dánsko20020:50

Domov»Futbal»Reprezentácie»Českí mladíci porazili Taliansko, dali mu tri góly. Nemci nedali šancu Dánom