Ani jedno víťazstvo. Kamerun remizoval s Austráliou, Nemecko s Čile

Futbalisti Kamerunu remizovali vo svojom druhom zápase v B-skupine Pohára konfederácií FIFA s Austráliou 1:1. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. jún 2017 o 19:30

Na čele B-skupiny je Čile.

PETROHRAD. Futbalisti Kamerunu remizovali vo svojom druhom zápase v B-skupine Pohára konfederácií FIFA s Austráliou 1:1.

Kamerunčania išli do vedenia gólom Anguissu v nadstavenom čase prvého polčasu, no v druhom dejstve Milligan vyrovnal z penalty na konečných 1:1.

Obe mužstvá majú po dvoch odohratých zápasoch na konte jeden bod, no v tabuľke sú na tom o skóre lepšie Austrálčania.

Hráči Kamerunu nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 25. júna od 17. hodiny v Soči proti Nemecku, Austrálčania budú hrať súbežne v Moskve proti Čile.

V druhom štvrtkovom zápase B-skupiny na Pohári konfederácií FIFA v Rusku si futbalisti Nemecka rozdelili body s Čile po remíze 1:1.

V tabuľke patrí prvé miesto Čiľanom, ktorí získali rovnako ako Nemci štyri body, majú však lepšie skóre.

Zverenci trénera Nemecka Joachima Löwa odohrajú záverečný zápas v skupine na turnaji v nedeľu 22. júna v Soči s Kamerunom, Čiľania vyzvú v ten istý deň v Moskve Austrálčanov.

Pohár konfederácií FIFA 2017 v Rusku:

B-skupina - 2. kolo:

Kamerun - Austrália 1:1 (1:0)

Góly: 45.+ Anguissa - 60. Milligan (11 m), ŽK: Siani, Mabouka - Wright

Rozhodoval: Mažič (Srb.), 35 021 divákov

Kamerun: Ondoa - Mabouka, Ngadeu, Teikeu, C. Fai - Djoum, Siani, Zambo Anguissa - Bassogog, Aboubakar, Moukandjo (77. Toko)

Austrália: Ryan - Degenek, Sainsbury, B. Wright - Leckie, R. Kruse (65. Troisi), Milligan, Gersbach - Rogič (79. Irvine), Mooy - Jurič (70. Cahill)

Hlasy po zápase:

Mark Milligan, stredopoliar Austrálie: "Myslím si, že sme mali pod kontrolou väčšinu zápasu. Výnimkou bolo iba zopár krátkych výpadkov v koncentrácii, napríklad v závere prvého polčasu. Celkovo sme dnes podali omnoho lepší výkon než v prvom zápase. Z tohto zápasu si chceme vziať to pozitívne a preniesť to do nedeľného zápasu s Čile."

André-Frank Zambo Anguissa, stredopoliar Kamerunu: "Som veľmi sklamaný, pretože sme mali na to, aby sme vyhrali tento zápas. Pre nás sa však nič nekončí, skôr naopak. Teraz máme pred sebou zápas proti Nemecku, v ktorom budeme pod tlakom, no to je to, pre čo hráme futbal."

Nemecko - Čile 1:1 (1:1)

Góly: 41. Stindl - 6. Sanchez. Rozhodoval: Faghani (Irán), ŽK: Stindl, Rudy - Sanchez, Beausejour

Nemecko: ter Stegen - Ginter, Kimmich, Mustafi - Süle, Goretzka, Rudy, Draxler, Hector - Can - Stindl

Chile: Herrera - Isla, Medel (71. P. Diaz), Jara, Beausejour - Hernandez, M. Diaz, Aranguiz (89. F. Silva) - Vidal, Vargas (82. Rodriguez), Sanchez

Juan Antonio Pizzi, tréner Čile: "Chceli sme zvíťaziť, ale vzhľadom na priebeh hry je remíza zaslúžená. Urobili sme niekoľko chýb, ale hrať bezchybne je nemožné."

Joachim Löw, tréner Nemecka: "Odohrali sme dobrý zápas, ale niektorí hráči musia byť odolnejší a tvrdší. Majú pred sebou ešte dlhú cestu. V druhom polčase sme nedali Čiľanom žiadnu šancu."

Tabuľka B-skupiny:

1.Čile21103:14
2.Nemecko21104:34
3.Austrália20113:41
4.Kamerun20111:31

Domov»Futbal»Reprezentácie»Ani jedno víťazstvo. Kamerun remizoval s Austráliou, Nemecko s Čile