Na snímke Janka Keseg Števková, ilustračná fotografia.
Na snímke Janka Keseg Števková, ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|22. jún 2017 o 20:22

Medzi juniormi v časovke obhájil slovenský titul Matúš Štoček zo Saganovej akadémie.

ŽIAR NAD HRONOM. Janka Keseg Števková z tímu Outsiterz cycling sa stala šampiónkou Slovenska v časovke v rámci majstrovstiev Slovenska a Česka v cestnej cyklistike v Žiari nad Hronom.

Ďalší program M-SR a ČR v cestnej cyklistike 2017:

piatok 23. júna: časovka mužov a pretekárov do 23 rokov na 40 km (15.00)

sobota 24. júna: preteky s hromadným štartom junioriek a žien na 82 km (9.30), preteky s hromadným štartom juniorov na 110 km (16.00)

nedeľa 25. júna: preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov na 193 km (10.00)

Štyridsaťjedenročná skúsená cyklistka absolvovala 26 km za 40:19,63 min a zdolala vlaňajšiu šampiónku Luciu Valachovú.

Števková celkovo tretia

Tretia skončila Tereza Medveďová. Absolútnou víťazkou sa stala česká cyklistka Nikola Nosková zo zoskupenia BePink Cogeas s časom 39:02,24 min.

Števková obsadila v celkovom poradí tretie miesto.

Triumfom žilinskej CyS Akadémie Petra Sagana sa skončila úvodná disciplína domácej časti podujatia - časovka junioriek.

Na 20 km v jazde proti chronometru bola spomedzi mladých Sloveniek najrýchlejšia Petra Machálková, ktorá dosiahla čas 33:13,08 min. Druhá skončila jej oddielová kolegyňa zo Saganovej akadémie Lucia Michaličková, ktorá zaostala o viac než 53 sekúnd.

Štoček najlepší medzi juniormi

Tretie miesto si v desaťčlennej konkurencii vybojovala Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team), obhajkyňa víťazstva Martina Šefčíková (CK Banská Bystrica) bola piata.

Absolútnou a zároveň aj českou šampiónkou v časovke junioriek sa stala Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa), ktorá dosiahla víťazný čas 31:33,42 min.

Najlepšia spomedzi Sloveniek Machálková bola v sumáre oboch šampionátov piata. Za českou víťazkou zaostala o 1:39,66 min.

Medzi juniormi v časovke obhájil slovenský titul Matúš Štoček zo Saganovej akadémie. Na trati dlhej 26 km dosiahol výsledný čas 36:08,20 min.

Druhého Lukáša Kubiša z ŠK Železiarne Podbrezová a. s zdolal o vyše 23 sekúnd. Štoček skončil na solídnom treťom mieste aj v sumáre slovenského a českého šampionátu.

Zdolali ho iba český majster Vojtech Sedláček časom 34:54,65 min (CK Příbram Fany Gastro) a Richard Holec s 35:54,89 (TJ Favorit Brno).