Federer nedal Zverevovi šancu a deviaty raz ovládol turnaj v Halle

Turnaj v Halle ovládol legendárny Federer (vpravo).
Turnaj v Halle ovládol legendárny Federer (vpravo). (Autor: TASR/AP)

Švajčiar pustil svojmu finálovému súperovi iba štyri gemy.

HALLE - finále:

(dotácia 1 966 095 eur, tráva)

Roger Federer (Švaj.-1) - Alexander Zverev (Nem.-4) 6:1, 6:3 za 53 minút

HALLE. Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako prvý triumfoval vo dvojhre na turnaji ATP World Tour 500 Gerry Weber Open v nemeckom Halle.

V nedeľňajšom finále zdolal štvorku pavúka Alexandra Zvereva bez problémov za 53 minút 6:1, 6:3.

Tridsaťpäťročný bazilejský rodák nedal v súboji generácií šancu dvadsaťročnému Nemcovi a v Halle oslavuje svoj deviaty titul v kariére.

Pozrite si, ako prebiehalo finále na turnaji v Halle: fotogaléria

26.6.2017

"Hral som neskutočne dobre, cítil som sa fajn a ani na chvíľu som nepoľavil. Bol to jednoznačne môj najlepší výkon v tomto týždni," povedal po finále Federer, ktorý na ceste za titulom nestratil ani set.

Pochválil aj svojho finálového súpera: "Veľmi sa mi páči ako napreduje, určite mu patrí budúcnosť."

Celkovo je to pre osemnásťnásobného grandslamového víťaza 92. trofej na hlavnom profesionálnom okruhu.

V tomto roku má na konte štyri finálové účasti a stopercentnú úspešnosť. Najprv sa radoval na Australian Open, potom prišli prvenstvá na podujatiach série ATP Masters 1000 v Indian Wells a Miami.

Švajčiar odplatil svojmu súperovi semifinálovú prehru z roku 2016. V Halle je historicky najstarším víťazom podujatia.

Zverev nepridal do zbierky svoj piaty titul. V Halle rovnako ako vlani neuspel vo finále. Pred rokom podľahol krajanovi Florianovi Mayerovi.