Slovenské basketbalistky túžia postúpiť do štvrťfinále.
Slovenské basketbalistky túžia postúpiť do štvrťfinále. (Autor: TASR)
SITA|26. jún 2017 o 17:02

Tím v zložení Alexandra Riecka, Alexandra Pribulová, Mária Felixová a Pavla Bertovičová obsadil na kvalifikačnom turnaji piate miesto.

ESCALDES-ENGORDANY. POITIERS. Slovenské reprezentantky v basketbale troch na troch (3 x 3) si vybojovali postup na majstrovstvá Európy v Amsterdame (7. - 9. júla).

Tím v zložení Alexandra Riecka, Alexandra Pribulová, Mária Felixová a Pavla Bertovičová obsadil na kvalifikačnom turnaji v andorrskej Escaldes-Engordany piate miesto.

Slovenky skončili v základnej B-skupine bez zisku bodov na poslednej pozícii, keď prehrali so Švajčiarkami 9:18, s Taliankami 3:16 aj Rumunkami 9:10. Vo štvrťfinále neuspeli s Maďarkami 14:19.

Darilo sa im až v súbojoch o umiestnenie na 5. - 8. mieste. Najskôr zdolali Nemky 18:10 a v dueli o poslednú postupovú priečku na ME - 5. pozíciu, vyhrali nad Estónkami 17:13.

Okrem slovenského výberu si v Amsterdame zahrajú aj Maďarky, Talianky, Švajčiarky a Rumunky.

Menej sa darilo mužským zástupcom, ktorý kvalifikačný turnaj odohrali vo francúzskom Poitiers.

V základnej A-skupine skončilo družstvo v zložení Lukáš Hoferica, Ondrej Haviar, Jozef Vojtek a Michal Podhorský na poslednom mieste.

Body nezískali so Srbmi (13:19), s Turkami (11:15) a nepostúpili do štvrťfinále. Napokon obsadili nepostupové 10. miesto. Na ME pocestujú tímy Lotyšska, Ruska, Španielska, Ukrajiny, Česka a Slovinska.

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenky si zahrajú na ME v basketbale troch na troch, muži neuspeli v kvalifikácii