MARKKLEEBERG. Kanoistka Monika Škáchová, kajakár Andrej Málek a kajakárka Eliška Mintálová márne bojovali o postup do semifinále v pretekoch tretieho kola Svetového pohára vodných slalomárov v nemeckom Markkleebergu.
Ostatné lode v kategóriách C2, C1, K1 muži a C1, K1 ženy si vybojovalo postup z piatkovej kvalifikácie do sobotňajšieho semifinále.
Andreja Máleka delilo od postupu v druhej kvalifikácii iba 41 stotín sekundy. V Markkleebergu zo slovenskej špičky chýbajú iba bratia Pavol a Peter Hochschornerovci (C2), ktorí z rodinných dôvodov zostali doma.
Organizátori pretekov v Markkleebergu neďaleko Lipska privítali takmer 250 pretekárov z 30 krajín sveta.
Svetový pohár v Markkleebergu (Nem.) - kvalifikácia:
C2 - I. kvalifikácia (všetkých 13 lodí do semifinále):
1. | Franz Anton, Jan Benzien | Nemecko | 102,61 s | 2 tr. sek. |
8. | Ladislav Škantár, Peter Škantár | SR | 107,42 s | 0 tr. sek. |
9. | Tomáš Kučera, Ján Bátik | SR | 112,17 s | 4 tr. sek. |
K1 muži - I. kvalifikácia (30 lodí do semifinále):
1. | Alexander Grimm | Nemecko | 89,92 s | 0 tr. sek. |
5. | Jakub Grigar | SR | 91,24 s | 0 tr. sek. |
7. | Martin Halčin | SR | 92,00 s | 0 tr. sek. |
36. | Andrej Málek | SR | 96,53 s | 4 tr. sek. |
II. kvalifikácia (10 lodí do semifinále):
1. | Kazuja Adači | Japonsko | 92,84 s | 0 tr. sek. |
11. | Andrej Málek | SR | 95,67 s | 2 tr. sek. |
C1 muži - I. kvalifikácia (20 lodí do semifinále):
1. | Denis Gargaud Chanut | Francúzsko | 95,50 s | 0 tr. sek. |
6. | Alexander Slafkovský | SR | 96,83 s | 0 tr. sek. |
9. | Matej Beňuš | SR | 97,55 s | 2 tr. sek. |
18. | Michal Martikán | SR | 100,55 s | 2 tr. sek. |
C1 ženy - I. kvalifikácia (20 lodí do semifinále):
1. | Nuria Vilarrublová | Španielsko | 109,53 s | 0 tr. sek. |
13. | Simona Maceková | SR | 127,33 s | 4 tr. sek. |
22. | Simona Glejteková | SR | 140,34 s | 6 tr. sek. |
33. | Monika Škáchová | SR | 191,95 s | 50 tr. sek. |
II. kvalifikácia (10 lodí do semifinále):
1. | Jessica Foxová | Austrália | 106,07 s | 0 tr. sek. |
7. | Simona Glejteková | SR | 128,55 s | 4 tr. sek. |
12. | Monika Škáchová | SR | 185,97 s | 54 tr. sek. |
K1 ženy - I. kvalifikácia (20 lodí do semifinále):
1. | Mallory Franklinová | V. Británia | 101,38 s | 0 tr. sek. |
16. | Jana Dukátová | SR | 106,58 s | 4 tr. sek. |
22. | Eliška Mintálová | SR | 110,13 s | 0 tr. sek. |
23. | Elena Kaliská | SR | 111,05 s | 2 tr. sek. |
II. kvalifikácia (10 lodí do semifinále):
1. | Eva Terceljová | Slovinsko | 103,88 s | 0 tr. sek. |
4. | Elena Kaliská | SR | 106,47 s | 4 tr. sek. |
21. | Eliška Mintálová | SR | 117,56 s | 2 tr. sek. |