Je najbližším súperom Kližana. Djokovič postúpil v Eastbourne do finále

Novak Djokovič sa raduje z postupu do finále v Eastbourne.
Novak Djokovič sa raduje z postupu do finále v Eastbourne. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. jún 2017 o 18:34

Súperom srbského tenistu vo finále bude Gael Monfils.

EASTBOURNE. Srbský tenista Novak Djokovič nasadený ako prvý zvíťazil za 83 minút dvakrát 6:4 nad Rusom Daniilom Medvedevom v stretnutí piatkového semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v britskom Eastbourne (dotácia 693 210 eur, tráva).

Djokovič bude v sobotňajšom finále hrať s francúzskou dvojkou podujatia Gaelom Monfilsom, ktorý v semifinálovom derby zdolal Richarda Gasqueta nasadeného ako siedmeho za 152 minút tesne 6:2, 6:7 (7), 7:6 (4).

Monfils napokon nedoplatil na premrhanie náskoku 6:2, 4:2, resp. nevyužitie dvoch mečbalov za sebou na príjme v desiatom geme druhého setu a jedného na returne v tajbrejku predmetnej časti. Navyše, v rozhodujúcom dejstve Monfils nepykal za nezužitkovanie vedenia 5:3 na gemy.

Tridsaťročný Belehradčan Djokovič v utorok bude súperom Slováka Martina Kližana v 1. kole singlovej súťaže na treťom grandslamovom podujatí sezóny Wimbledone na tráve v Londýne.

Dvojhra - semifinále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Daniil Medvedev (Rus.)

6:4, 6:4

Pozrite si, aké údery predviedol Novak Djokovič v semifinále: fotogaléria

30.6.2017

Gael Monfils (Fr.-2) - Richard Gasquet (Fr.-7)

6:2, 6:7 (7), 7:6 (4)

Domov»Tenis»Je najbližším súperom Kližana. Djokovič postúpil v Eastbourne do finále