Sprava Dominika Cibulková, Jana Čepelová a Norbert Gombos.
Sprava Dominika Cibulková, Jana Čepelová a Norbert Gombos. (Autor: TASR/AP, SME.sk)
Sportnet|3. júl 2017 o 20:36

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí slovenských tenistov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

LONDÝN. Patril k najnapínavejším súbojom prvého hracieho dňa vo Wimbledone. Zápas medzi Dominikou Cibulkovou a Andreou Petkovičovou vyvrcholil až v šestnástom geme tretieho setu. Slovenka napokon duel vyhrala 6:3, 3:6, 9:7.

Nedarilo sa však ďalším dvom slovenským zástupcom. Norbert Gombos síce zobral favorizovanému Andreasovi Seppimu jeden set, na postup do druhého kola v mužskej časti pavúka to však nestačilo.

Úplne najmenej sa darilo Jane Čepelovej, ktorá proti Caroline Garciovej uhrala iba dva gemy a na kurte nestrávila ani hodinu.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Andreas Seppi (Tal.) - Norbert Gombos (SR)

6:2, 3:6, 6:2, 6:1

/za 98 minút/

Dvojhra žien - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-8) - Andrea Petkovicová (Nem.)

6:3, 3:6, 9:7

/za 163 minút/

Caroline Garciová (Fr.-21) - Jana Čepelová (SR)

6:1, 6:1

/za 50 minút/

Domov»Tenis»Wimbledon»Jedna výhra, dve prehry. V prvý hrací deň vo Wimbledone uspela zo Slovákov iba Cibulková