ONLINE: Piatu etapu na Tour de France 2017 vyhral Fabio Aru

Geraint Thomas v drese vedúceho pretekára celej Tour (v žltom).
Geraint Thomas v drese vedúceho pretekára celej Tour (v žltom). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. júl 2017 o 13:20

Froome vyzliekol zo žltého dresu svojho tímového kolegu Thomasa.

VITTEL. Taliansky jazdec Fabio Aru triumfoval v prvom horskom dojazde cyklistických pretekov Tour de France 2017 na La Planche des Belles Filles v pohorí Vogézy v rámci stredajšej piatej etapy.

Na druhom mieste skončil Ír Daniel Martin v drese Quick-Step Floors s mankom 16 sekúnd, tretí preťal cieľovú čiaru Christopher Froome zo zoskupenia Sky (+20 s), ktorý vyzliekol zo žltého dresu svojho tímového kolegu Gerainta Thomasa.

Froome vedie pred Thomasom s náskokom 12 sekúnd, priebežne na treťom mieste figuruje stredajší víťaz Aru s mankom 14 sekúnd.

V piatej etape TdF 2017 sa už neobjavil slovenský dvojnásobný majster sveta Peter Sagan, ktorého vedenie pretekov vylúčilo za incident s Markom Cavendishom v šprintérskom závere utorkovej 4. etape vo Vitteli.

Jediným Slovákom v pelotóne 104. ročníka tak zostal Juraj Sagan. Ten skončil v stredu na 169. priečke so stratou 16:01 min na Arua, celkovo mu patrí 187. pozícia (+33:34 min).

Online prenos z 5. etapy z Vittelu (Francúzsko) do La Planche des Belles Filles (Francúzsko) ste mohli sledovať tu >>

Domov»Cyklistika»Tour de France»ONLINE: Piatu etapu na Tour de France 2017 vyhral Fabio Aru