Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. júl 2017 o 00:00

Slovenka vypadla v treťom kole.

LONDÝN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v treťom kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Vlaňajšia štvrťfinalistka prehrala ako nasadená osmička s dvadsaťsedmičkou podujatia Chorvátkou Anou Konjuhovou 6:7 (3), 6:3, 4:6. V úvodnom dejstve nevyužila náskok 5:1 a dva setbaly.

Wimbledon - 3. kolo:

Ana Konjuhová (27-Chor.) - Dominika Cibulková (8-SR)

7:6 (3), 2:6, 6:4

V prvom sete vyhrávala 5:1, prehrala ho

V úvodných dvoch gemoch nevyužila ani jedna z hráčok brejkbaly. Cibulková však potom získala štyri gemy za sebou a vybudovala si náskok 5:1. Konjuhová v ďalších minútach pridala na agresivite, zmazala manko dvoch brejkov a vyrovnala na 5:5.

V dvanástej hre Chorvátka odvrátila dva setbaly a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Cibulková síce vyrovnala z 0:3 na 3:3, Konjuhová však potom získala štyri body za sebou, keď predviedla plejádu bekhendových winnerov.

Na začiatku druhého setu Cibulková prelomila podanie súperky, v ďalšom geme odvrátila sériu brejkbalov a ujala sa vedenia 2:0. Za stavu 4:2 i 5:3 Chorvátku opäť brejkla a prišiel na rad tretí set.

Pozrite si, ako Cibulková podľahla v treťom kole Wimbledonu Konjuhovej: fotogaléria

7.7.2017

V ňom Konjuhová rýchlo odskočila Cibulkovej na 5:1 a hoci Slovenka ešte znížila na 4:5, Chorvátka si už záver postrážila.

Cibulková zaostala na esá 5:7, na dvojchyby to bolo 4:4. Konjuhová vynikla na víťazných úderoch 54:22, zároveň urobila výrazne viac nevynútených chýb - 47:24.

Chorvátka premenila päť zo šestnástich brejkbalov, Slovenka šesť z jedenástich. Postupujúca zvládla deväť z desiatich zákrokov pri sieti, zdolaná všetkých päť svojich. Na loptičky to dopadlo značne tesne 117:112 pre Konjuhovú.

Vlani ju zdolala

Deviatka svetového rebríčka WTA Cibulková nenadviazala proti 19-ročnej Konjuhovej (29.) na úspech 6:4, 3:6, 6:0, ktorý dosiahla vlani v druhom kole vrcholného parížskeho antukového Roland Garros. Dvadsaťosemročná Bratislavčanka stále čaká na tri triumfy za sebou v tejto sezóne.

Konjuhová bude v pondelok v osemfinálovom štvrtom kole čeliť nasadenej desiatke Venus Williamsová z USA. V britskej metropole dosiaľ Chorvátka mala maximum v podobe práve tretieho kola spred troch rokov.

Ťahala som dlhú turnajovú šnúru na tráve. Nevyhrala som toľko zápasov ako som si predstavovala, no Wimbledon hodnotím veľmi pozitívne. Odohrala som tu dva výborné zápasy a prerušila čiernu sériu.

Dominika Cibulková

Cibulková pred príchodom do Wimbledonu ťahala sériu štyroch prehier. V pondelok sa v dráme s nemeckou niekdajšou deviatkou systému Andreou Petkovičovou (6:3, 3:6, 9:7) vyhla negatívnemu rekordu celej svojej seniorskej kariéry, v stredu v druhom kole prekonala Američanku Jennifer Bradyovú dvakrát 6:4.

Cibulková bola vlani na londýnskom turnaji vo štvrťfinále.

Cibulková: S Wimbledonom som spokojná

Cibulkovú mrzela koncovka prvého setu. "Nechcem povedať, že to bol kameň úrazu, no zápas by sa bol určite ináč vyvíjal, keby som získala prvý set vo svoj prospech. Viedla som 5:1, mala som dva brejky k dobru, no nedokázala som si podržať servis," uviedla Cibulková pre TASR.

"Najprv som nedala do kurtu ani jedno prvé podanie, z čoho Konjuhová vyťažila, dostala ma pod tlak. Je to tenistka, ktorá hrá na pár úderov. Nevydaril sa mi ani ďalší gem na podaní za stavu 5:4 a vrátila som ju do zápasu," priznala.

"V druhom sete som to hodila za hlavu a hrala som výborne. Ušiel mi však začiatok tretieho setu. Potom som to začala doťahovať. Cítila som, že je pod tlakom a hovorila som si, že ju nechám v tom vyvariť."

"Aj sa mi to darilo, znížila som na 4:5, no potom to dobre odpodávala, dala do kurtu veľa prvých servisov. Bola to podobná situácia ako v prvom sete, na rozdiel odo mňa to zvládla," uviedla Cibulková, ktorá si po návrate z Wimbledonu dopraje pauzu.

"Ťahala som dlhú turnajovú šnúru na tráve. Nevyhrala som toľko zápasov ako som si predstavovala, no Wimbledon hodnotím veľmi pozitívne. Odohrala som tu dva výborné zápasy a prerušila čiernu sériu. Som na správnej ceste, treba v tom vydržať a pokračovať ďalej. Najbližšie sa predstavím na betóne v americkom Stanforde," dodala.

Online prenos: Dominika Cibulková - Ana Konjuhová (Wimbledon 2017, tenis, 3. kolo)

Wimbledon - ženy 3. kolo 2017
07.07.2017 o 14:09
Cibulková
1:2
(6:7, 6:3, 4:6)
Konjuhová
Dominika Cibulková končí na tohtoročnom Wimbledone v treťom kole. Zápas proti Chorvátke Ane Konjuhovej mala výborne rozohraný, keď v prvom sete viedla 5:1 a podávala. Napriek komfortnému náskoku úvodné dejstvo stratila v tajbrejku. V druhom sete mala Slovenka od začiatku navrch a zaslúžene triumfovala 6:3. Úvod rozhodujúcej časti zápasu jej však nevyšiel. Konjuhová si vypracovala rýchlo náskok dvoch brejkov a navzdory miernym komplikáciám napokon vyhrala tretí set 6:4.
Koniec zápasu
4:6
Ana Konjuhová využila hneď prvý mečbal, keď zabodovala priamo z podania.
15-40
importantCibulkovej bekhendový úder tesne neprešiel cez sieť. Ana Konjuhová má dva mečbaly.
15-30
Chorvátska tenistka mala na dosah tri mečbaly, no nečakane pokazila forhend z jednoduchej pozície.
0-30
Cibulková ukázala veľkú bojovnosť, ale jej bekhendu chýbala presnosť.
0-15
Ana Konjuhová podáva na víťazstvo v zápase a začína priamym bodom.
4:5
Slovenská reprezentantka zdramatizovala priebeh záverečného setu. Prehrávala už rozdielom štyroch gemov a dvoch brejkov, no teraz ju delí od vyrovnania jediná hra.
40-15
Cibulková ukončila svoju šnúru jedenástich bodov v rade štvrtou dvojchybou.
40-0
Chorvátska tenistka napálila loptičku iba do siete. Cibulková má tri gembaly.
30-0
Slovenská tenistka si pripísala už desiaty bod za sebou. Konjuhová má teraz herný útlm.
15-0
Dominika dostala Chorvátku do dlhej výmeny, v ktorej diktovala tempo a získala fiftín.
3:5
Ana Konjuhová sa bude musieť upokojiť. Posledné dva gemy vôbec nezvládla, nezískala ani jeden bod a skomplikovala si pozíciu.
40-0
importantCibulková získala siedmy bod za sebou a má výhodu troch brejkbalov.
30-0
Konjuhová trochu znervóznela, pretože podáva na víťazstvo v zápase. Opäť urobila chybu.
15-0
Slovenke sa vydaril return. Konjuhová nebola včas na mieste a pokazila svoj druhý úder.
2:5
Dominika Cibulková ukončila siedmu hru piatym esom. Stále však stráca dva brejky.
40-0
Do tretice to bolo bez výmeny. Cibulková má tri gembaly.
30-0
Cibulková zase nemusela hrať vo výmene, pretože jej protivníčka returnovala loptičku do siete.
15-0
Chorvátka tradične riskovala na returne, ale k úspechu jej chýbalo pár centimetrov.
1:5
Ana Konjuhová premenila tretí gembal. Rozbehala Cibulkovú a oslavovala víťazstvo vo výmene.
30-40
Cibulková zabojovala na returne a získala druhý bod v rade.
15-40
Vo výmene od základnej čiary bola presnejšia slovenská tenistka, ktorá si počkala na zaváhanie súperky.
0-40
Cibulková sa opäť ani len nedostala do výmeny a loptičku poslala z returnu do siete.
0-30
Konjuhová si pomohla zase servisom a získala priamy bod.
0-15
Chorvátska tenistka využila kvalitné prvé podanie a potom zahrala víťazný bekhend.
1:4
Konjuhová returnovala iba rámom rakety, takže loptičku neposlala do kurtu. Cibulková znížila svoje manko.
A-40
Chorvátka si išla pre víťazný úder, ale jej forhend sa zastavila na páske.
40-40
Cibulková sa hnevá sama na seba, pretože jednoduchý forhend poslala ďaleko za základnú čiaru.
40-30
Konjuhová sa zbytočne ponáhľala na returne a napálila loptičku priamo do siete.
30-30
Dominika Cibulková umne skrátila hru a Konjuhová na to nedokázala reagovať.
15-30
Slovenka sa nechce vzdať, bojuje o každú loptičku, no jej súperka hrá veľmi kvalitný tenis.
0-30
Cibulková zaváhala pri prechode na sieť a pokazila bekhendový úder.
0-15
Chorvátska tenistka pridala na svoje konto ďalší z množstva víťazných bekhendov.
0:4
Konjuhová potvrdila aj druhý brejk v treťom sete a kráča za postupom do osemfinále Wimbledonu.
40-A
Chorvátka si pomohla siedmym esom vo veľmi vhodnom momente.
40-40
Cibulková dala o sebe vedieť. Slovenka po dlhšom čase zaznamenala víťazný úder.
30-40
Ana Konjuhová si pomohla servisom a potom zahrala víťazný forhend.
30-30
Chorvátka je silná predovšetkým z bekhendových pozícií. Cibulková sa len pozerala na loptičku, ktorá dopadala do odkrytej časti dvorca.
30-15
Konjuhová mala dostatok času, aby rozhodla výmenu na sieti. Zbytočne hrala volej, ktorý v nábehu pokazila.
15-15
Dominika mala teraz kúsok šťastia, keď jej nevydarený úder dopadol presne na čiaru.
0-15
Cibulková je v týchto chvíľach bezmocná, pretože jej súperke sa darí vybehať všetky loptičky a navyše jej padajú aj presné údery.
0:3
Ana Konjuhová využila ponúknutú príležitosť, keď zahrala nechytateľný bekhend von z kurtu.
40-A
importantCibulková odpálila loptičku z forhendovej strany ďaleko za základnú čiaru. Konjuhová má brejkbal.
40-40
Ana Konjuhová si počkala na svoju returnovú príležitosť a zahrala víťazný bekhend po čiare.
A-40
Chyba prichádza aj na opačnej strane kurtu. Cibulková si vypracovala výhodu.
40-40
Chorvátka sa udržala v hre o tretiu hru. Cibulkovej druhý úder skončil v sieti.
40-30
Konjuhová sa nemohla spoľahnúť na agresívny return. Loptičku poslala za čiaru.
30-30
Cibulková nevyužila svoju útočnú pozíciu vo výmene a napokon prišla o fiftín.
30-15
Ana Konjuhová zase zaváhala. Teraz jej nevyšiel forhendový úder od základnej čiary.
15-15
Slovenke teraz pomohol nepresným return chorvátskej tenistky.
0-15
Dominika Cibulková urobila tretiu dvojchybu v zápase.
0:2
Ana Konjuhová potvrdila zisk rýchleho brejku. Druhý gem ukončila presným dropshotom.
15-40
Konjuhová využila na útok prvý servis a potom už len zahrala bekhendový winner po čiare.
15-30
Prichádza ďalšia nevynútená chyba slovenskej tenistky. Cibulkovej bekhend zase zlyhal.
15-15
Cibulková bola hlboko za základnou čiarou a jej bekhend neprešiel cez sieť.
15-0
Konjuhová zaváhala pri nábehu na sieť a pokazila bekhendový úder.
0:1
Slovenskej reprezentantke nevyšiel vstup do tretieho setu. Chorvátka bola mimoriadne agresívna a navyše presná, na čo Cibulková nenašla odpoveď.
15-40
importantKonjuhová si vypracovala dva brejkbaly. Cibulkovej nedala šancu razantným forhendom.
15-30
Dominika Cibulková si pomohla prvým servisom a získala dôležitý bod.
0-30
Mladá Chorvátka je naďalej aktívna. Teraz zatlačila z forhendu a zahrala víťazný úder.
0-15
Ana Konjuhová začala rozhodujúci set agresívnou hrou na returne a donútila Slovenku k chybe.
6:3
Chorvátka nezvládla dôležitý okamih pri vlastnom servise a urobila štvrtú dvojchybu v zápase.
40-30
importantKonjuhová bola donútená k chybe z forhendovej strany. Cibulková má výhodu setbalu.
30-30
Cibulková je už len dve loptičky od víťazstva v druhom sete. Nasledujúca výmena bude mimoriadne dôležitá.
15-30
Svoje zaváhanie rýchlo napravila šiestym esom.
15-15
Chorvátska tenistka vyprodukovala tretiu dvojchybu v zápase.
0-15
Ana Konjuhová odštartovala deviaty gem priamym bodom z podania.
5:3
Cibulková nedobehla kvalitný volej súperky a nevyužila prvú šancu na ukončenie druhého setu.
15-40
importantKonjuhovej razantný return donútil Cibulkovú k chybe. Dva brejkbaly pre Chorvátku.
15-30
Dominika Cibulková urobila druhú dvojchybu v zápase.
15-15
Ana Konjuhová sa pokúšala opäť o rozhodujúci úder z returnu, ale loptičku odpálila ďaleko za čiaru.
0-15
Chorvátka odštartovala ôsmu hru víťazným returnom. Už desiatym v zápase.
5:2
Konjuhovej bekhendový úder sa nezmestil do kurtu. Cibulková má výhodu dvoch brejkov a bude podávať na víťazstvo v sete. Rovnakú situáciu v úvodnom dejstve nezvládla.
40-30
Chorvátka prvý brejkbal odvrátila piatym esom v zápase.
40-15
importantKonjuhová pokazila dropshot. Cibulková má výhodu dvoch brejkbalov.
30-15
Slovenská tenistka rozbehala Konjuhovú a výmenu ukončila presným forhendom po čiare.
15-15
Dominika dostala súperku do dlhšej výmeny a dočkala sa jej zaváhania z bekhendu.
0-15
Cibulkovej return neprešiel na opačnú stranu siete.
4:2
Dominika Cibulková predviedla sériu presných forhendov a postrážila si náskok jedného brejku.
40-15
Chorvátka odmietla štvrtú čistú hru v rade parádnym bekhendovým returnom presne na základnú čiaru.
40-0
Konjuhová sa pokúšala o kratší return, ale loptičku poslala iba do siete.
30-0
Slovenka si zase pomohla kvalitným podaním a nepustila súperku do tlaku.
15-0
Dominika Cibulková zahrala svoje štvrté eso v zápase.
3:2
Videli sme tri čisté hry v rade, ale nič sa výrazne nezmenilo. Cibulková má stále výhodu brejku a bude podávať.
0-40
Ana Konjuhová si pomohla kvalitným podaním a získala priamy bod.
0-30
Dominika očakávala, že loptička od súperky dopadne za čiaru, ale nestalo sa tak.
0-15
Cibulková chcela rozhodnúť výmenu svojou aktivitou, ale nebola dostatočne presná.
3:1
Konjuhová sa teraz snažila tvoriť hru, ale výborná defenzíva Cibulkovej jej nedovolila zabodovať.
40-0
Dominika Cibulková vybehala náročné loptičky ďaleko za základnou čiarou a vypracovala si tri gembaly.
30-0
Do výmeny vstúpil dotyk pásky. Konjuhová nemala dostatok času na prípravu úderu a pokazila forhend.
15-0
Chorvátka si išla pre víťazný úder, ale nevyšiel jej nábeh na sieť.
2:1
Ana Konjuhová zabudla na nevydarený prvý gem druhého setu a čistou hrou znížila svoju stratu na Cibulkovú.
0-40
Slovenská tenistka urobila ďalšiu chybu. Jej bekhend bol príliš dlhý.
0-30
Cibulkovej nevyšiel return. Konjuhová získala priamy bod.
0-15
Chorvátka pokračuje v aktívnej hre. Výmenu ukončila nechytateľným forhendom.
2:0
Slovenka absolvovala veľmi náročný gem pri vlastnom servise. Čelila až šiestim brejkbalom Konjuhovej, ale podržala si podanie a zvýšila svoj náskok.
A-40
Dominika Cibulková si pomohla tretím esom a má po dlhom čase výhodu.
40-40
Cibulková zahrala riskantný druhý servis a aj v tomto prípade dokázala odvrátiť brejkbal svojej protivníčky.
40-A
importantŠiesty brejkbal za sebou pre Konjuhovú. Cibulková je naďalej pod tlakom.
40-40
Zase je z toho len zhoda. Cibulková zahrala kvalitný kraťas a vyrovnal stav.
40-A
importantAna Konjuhová si vybojovala brejkbal, keď predviedla víťazný krížny forhend.
40-40
Chorvátska tenistka nebola včas pri loptičke, nabrala ju ako na lopatu a urobila nevynútenú chybu.
40-A
importantChorvátka má výhodu štvrtého brejkbalu po krásnom krížnom forhende do protipohybu.
40-40
Ani tretí brejkbal Konjuhová nevyužila, pretože vyprodukovala príliš dlhý return.
40-A
importantKonjuhová zatlačil z returnu a Cibulkovej druhý úder letel mimo dvorca. Brejkbal pre chorvátsku hráčku.
40-40
Druhý set je zatiaľ rozpačitý z oboch strán. Cibulková aj Konjuhová robia množstvo chýb.
40-A
importantKonjuhová má ďalšiu šancu na brejk, pretože Cibulkovej forhend uviazol v sieti.
40-40
Chorvátka napálila loptičku do otvorenej časti kurtu, ale na jej smolu dopadla tesne za čiaru.
40-A
importantCibulkovej bekhendový úder bol príliš dlhý. Konjuhová môže vyrovnať stav druhého setu.
40-40
Slovenská tenistka strieda svetlé momenty so zbytočnými chybami. Konjuhová stále bojuje o tento gem.
A-40
Servis na telo však Chorvátke nedovoľuje útočiť. Cibulková získala priamy bod.
40-40
Konjuhová je naďalej nepríjemná na returne. Dostala loptičku priamo na raketu a zahrala forhendový winner.
A-40
Ďalšia výhoda pre Slovenku, ktorá zaznamenala priamy bod z podania.
40-40
Dominika si však komplikuje situáciu zbytočnými chybami. Tentoraz odpálila loptičku mimo kurtu.
A-40
Cibulková začína využívať čoraz častejšie servis na telo, čo zatiaľ platí na Chorvátku.
40-40
Chorvátska tenistka je mimoriadne silná z bekhendu. Ak má dostatok času na realizáciu úderu, hrá jeden winner za druhým.
40-30
Nepresný return Konjuhovej prináša Slovenke možnosť na potvrdenie brejku.
30-30
Ana Konjuhová dobre returnovala a potom ukázala, že aj z forhendu dokáže rozdávať víťazné údery.
30-15
Chorvátka nezvládla return a loptičku odpálila za základnú čiaru.
15-15
V dlhších výmenách má stále navrch Slovenka, no musí sa tlačiť najmä do forhendu Konjuhovej.
0-15
Chorvátka postupne získala prevahu vo výmene a ukončila ju vydareným dropshotom.
1:0
Dominika Cibulková zahrala vynikajúci return, dostala Konjuhovú do defenzívnej pozície a získala rýchly brejk.
40-30
importantSlovenka zvládla dlhú výmenu, rozbehala svoju súperku a má k dispozícii brejkbal.
30-30
Cibulková odpovedá returnom s ideálnou dĺžkou, po ktorom urobila Konjuhová chybu.
15-30
Konjuhová je čoraz silnejšia pri vlastnom podaní. Teraz zaznamenala štvrté eso.
15-15
Chorvátka urobila veľkú chybu pri prechode útoku. Vo výbornej pozícii napálila loptičku do siete.
0-15
Ana Konjuhová odštartovala druhé dejstvo na podaní a získala úvodný fiftín.
6:7
Napínavý prvý set sa stal korisťou mladej chorvátskej tenistky, ktorá ho ukončila tradične víťazným bekhendom. Cibulková mala úvodné dejstvo rozohrané oveľa lepšie, viedla 5:1 a podávala, no túto situáciu nevyužila. Rovnako nepremenila ani dva setbaly v dvanástej hre a bola za to náležite potrestaná.
3-6
importantAna Konjuhová využila svoj obľúbený bekhend a zahrala nechytateľný úder. Chorvátka má tri setbaly.
3-5
Dominika sa pomýlila z bekhendu. Loptička skončila tesne za čiarou.
3-4
Konjuhovej riskantný bekhend dopadol presne na čiaru a Cibulková musí zase doťahovať stratu.
3-3
Slovenskej tenistke vyšiel parádny bekhend po čiare, vďaka ktorému zmazala manko jedného minibrejku.
2-3
Dominika bola zase úspešná, pretože Chorvátka nemierila presne z forhendu.
1-3
Cibulková skorigovala nepriaznivý stav, keď jej súperka pomohla bekhendovým zaváhaním.
0-3
Konjuhová odštartovala tajbrejk na jednotku. Pridala na svoje konto tretie eso.
0-2
Chorvátka získava aj druhý bod v tajbrejku. Tentoraz si počkala na chybu našej tenistky.
0-1
Ana Konjuhová sa prezentovala víťazným bekhendom a získala prvý minibrejk.
6:6
Čaká nás skrátená hra. Cibulková bola donútená k chybe z forhendovej strany.
40-A
Chorvátka môže poslať prvý set do tajbrejku, pretože po chybe Slovenky má výhodu.
40-40
Ana Konjuhová vytiahla presné prvé podanie a priamym bodom vyrovnala na zhodu.
A-40
importantJe tu ďalší setbal pre Slovenku. Cibulková tentoraz z forhendu uspela a ukončila výmenu.
40-40
Dominika nevyužila svoju príležitosťou a vlastným forhendovým zaváhaním sa pripravila o víťazstvo v prvom sete.
40-30
importantCibulková má k dispozícii setbal, pretože forhend mladej Chorvátky nebol presný.
30-30
Slovenská tenistka vyrovnala stav dvanásteho gemu nechytateľným bekhendom.
15-30
Cibulková nebola úspešná vo výmene, keď pokazila forhendový úder.
15-15
Mladá Chorvátka napravila svoje zaváhanie druhým esom.
15-0
Konjuhová zaváhala z forhendu a darovala fiftín slovenskej reprezentantke.
6:5
Dominika Cibulková zvládla náročnú jedenástu hru a vybojovala si minimálne tajbrejk.
A-40
Chorvátka urobila nevynútenú chybu z forhendovej strany. Cibulková má výhodu a gembal.
40-40
Cibulková donútila svoju súperku k chybe. Tentoraz Konjuhová neuspela z bekhendu.
40-A
importantJe tu ďalší bekhendový winner z rakety Chorvátky, ktorá má k dispozícii brejkbal.
40-40
Ana Konjuhová bojuje o každú loptičku a nechce vypustiť ani jednu výmenu. Teraz sa prezentovala víťazným bekhendom.
A-40
Dominika Cibulková zahrala druhé eso v zápase a má výhodu.
40-40
Boj pokračuje. Konjuhová sa dostala na zhodu.
40-30
Konjuhovej forhend neprešiel cez sieť. Cibulková má možnosť ukončiť jedenástu hru.
30-30
Cibulková zabodovala priamo z podania, pretože Konjuhová zasiahla loptičku iba rámom rakety.
15-30
Chorvátka pokazila jednoduchý return a darovala bod Slovenke.
0-30
Ana Konjuhová ukázala vynikajúcu defenzívu, následne prešla do útoku a zahrala víťazný úder z forhendu.
0-15
Cibulková teraz márne hľadá zbraň na svoju súperku. Robí zbytočné chyby a nedokáže prekvapiť Konjuhovú.
5:5
Konjuhová predviedla výborný návrat do prvého setu. Prehrávala už o štyri gemy, ale spresnila svoju hru a vyrovnala stav.
15-40
Chorvátka si pomohla podaním a potom výmenu zakončila razantným forhendom.
15-30
Cibulkovej nevyšiel return. Rámom rakety odstrelila loptičku mimo kurtu.
15-15
Ana Konjuhová odpovedá prvým esom v zápase.
15-0
Dominika dostala súperku do forhendovej výmeny, v ktorej mala jasne navrch.
5:4
Cibulkovej forhend dopadol tesne za čiaru. Konjuhová zmazala manko dvoch brejkov, no na vyrovnanie stavu si musí postrážiť svoje podanie.
40-A
importantDominika Cibulková urobila prvú dvojchybu vo veľmi nevhodnom okamihu.
40-40
Chorvátka chcela rozhodnúť výmenu zo svojej obľúbenej bekhendovej strany, ale potom prebrala kontrolu nad loptičkou Cibulková a zahrala forhendový winner.
30-40
importantKonjuhovej presný return dopadol do rohu kurtu a Cibulková bola bezmocná. Brejkbal pre Chorvátku.
30-30
Do hry muselo vstúpiť jastrabie oko, ktoré ukázalo, že Cibulkovej bekhendový úder dopadol tesne za čiaru.
30-15
Cibulková vzápätí zahrala víťazný forhend po čiare a nedala šancu Konjuhovej.
15-15
Dominika si vypracovala dobrú pozíciu presným prvým servisom a získala bod.
0-15
Konjuhová ukazuje, že krížny obojručný bekhend je jej silnou zbraňou a Cibulková na to nedokáže nájsť odpoveď.
5:3
Ana Konjuhová získala druhú hru v rade a tentoraz bez straty fiftínu. Cibulková však bude podávať na víťazstvo v prvom sete.
0-40
Nečakaný odskok loptičky pomýlil slovenskú tenistku, ktorá nemohla realizovať svoj úder z bekhendovej strany.
0-30
Konjuhová prešla na sieť po krátkom returne Cibulkovej a predviedla víťazný volej.
0-15
Loptička dopadla presne na čiaru. Forhend Chorvátky bol nechytateľný.
5:2
Konjuhová ukázala svoj cit na returne. Predviedla víťazný bekhendový úder a udržala sa v hre o prvý set.
15-40
Dominika Cibulková zmazala brejkbal prvým esom.
0-40
importantAna Konjuhová predviedla nechytateľný bekhend von z kurtu a má k dispozícii tri brejkbaly.
0-30
Konjuhová pritlačila z returnu druhého podania a dostáva sa do výhodnej situácie na prijme.
0-15
Cibulkovej nesadla loptička na raketu. Trafila ju iba rámom, z čoho rezultoval nepresný úder.
5:1
Konjuhová nezvládla náročnú situáciu. Urobila ďalšiu nevynútenú chybu a druhýkrát v zápase prišla o svoje podanie.
40-15
importantForhend mladej Chorvátky neprešiel cez sieť. Cibulková má dva brejkbaly.
30-15
Ana Konjuhová chcela zopakovať rovnakú kombináciu, no v tomto prípade pokazila druhý úder.
15-15
Chorvátka zase zvládla úspešne prvý servis a po nábehu na sieť zahrala víťazný úder.
15-0
Konjuhová začala vydareným prvým podaním, ale vo výmene urobila nevynútenú chybu.
4:1
Dominika Cibulková zatiaľ kvalitne podáva. Dokázala potvrdiť brejk a vypracovala si nádejný náskok.
A-40
Konjuhová neuspela pri returne druhého podania. Bola až príliš namotivovaná na víťazný úder a loptičku poslala do siete.
40-40
Parádny servis Cibulkovej dopadol presne na spojnicu čiaru. Konjuhová sa nezmohla na kvalitný return.
40-A
importantChorvátka bola opäť aktívna na returne, prešla k sieti a zahrala víťazný forhend, ktorý jej zabezpečil brejkbal.
40-40
Ana Konjuhová odpovedá nechytateľným obojručným bekhendom od základnej čiary. Je tu zhoda.
40-30
Dobre umiestnený druhý servis priniesol slovenskej tenistke gembal.
30-30
Cibulková rýchlo vyrovnala vďaka priamemu bodu z podania.
15-30
Ana Konjuhová produkuje na returne útočný tenis. Do každej loptičky dáva mimoriadnu razanciu a niekedy jej to vychádza.
15-15
Defenzívny bekhendový úder Cibulkovej sa krútil do kurtu, ale napokon dopadol tesne vedľa čiary.
15-0
Dominika si pomohla veľmi dobrým servisom a potom mala výmenu pod kontrolou.
3:1
Cibulková najprv svoju súperku tlačila od základnej čiary, ale potom sa dostala do defenzívnej pozície. Paradoxne však uspela, keď bola pod tlakom.
40-30
importantKonjuhovej riskantný bekhendový úder nemal správny smer. Cibulková má výhodu brejkbalu.
30-30
Chorvátska tenistka urobila druhú dvojchybu v zápase, takže je vyrovnané.
15-30
Konjuhová ťažko získava body vo výmenách. Naopak, robí zbytočné chyby.
0-30
Chorvátka využila svoj tvrdý prvý servis a nedala Cibulkovej šancu.
0-15
Konjuhová hľadá ideálny rytmus na podaní, ale napriek tomu je stále nepríjemná.
2:1
Cibulková premenila tretí gembal. V dlhších výmenách má zatiaľ Slovenka jasne navrch.
40-30
Hneď vzápätí pridala štvrtý. Chorvátka riskuje na prijme a loptičky hrá s veľkou razanciou.
40-15
Konjuhová tretíkrát v dnešnom zápase zahrala nechytateľný return.
40-0
Do tretice jednoduchý fiftín pre Cibulkovú, ktorá má tri gembaly.
30-0
Slovenke zase vyšlo prvé podanie, takže Konjuhová sa ani nedostala do výmeny.
15-0
Dominika Cibulková začína tretiu hru vydareným servisom a priamym bodom.
1:1
Mladá Chorvátka zvládla prvý gem pri vlastnom servise. Odvrátila dva brejkbaly a vyrovnal stav.
40-A
Cibulková nedokázala zreturnovať prudký servis svojej súperky, a tak má Konjuhová gembal.
40-40
Ana Konjuhová si pomohla presným prvým podaním, ale potom loptičku odpálila za čiaru.
40-A
Cibulková zase nepresne returnovala, a tak sa dostáva do miernej výhody Chorvátka.
40-40
Ani v druhom prípade Cibulková neuspela, pretože jej return sa nezmestil do kurtu.
A-40
importantSlovenka bola úspešná v defenzívnej pozícii od základnej čiary a vypracovala si druhý brejkbal.
40-40
Cibulková predviedla krásny krížny forhend. Konjuhová sa iba prizerala letiacej loptičke.
40-A
Cibulkovej bekhendový úder nemal správny smer. Loptička dopadla ďaleko za čiaru.
40-40
Ana Konjuhová neprešla presvedčivo na sieť, ale potom zvládla náročný volej.
40-30
importantAj v druhej hre uvidíme brejkbal. Cibulková zatlačila z forhendu a môže získať druhý gem v rade.
30-30
Konjuhovej konečne vyšlo prvé podanie, ale vo výmene urobila zbytočnú chybu.
15-30
Cibulková zase pokazila return druhého podania a tieto stratené body ju môžu mrzieť.
15-15
Chorvátka išla iba cez druhé podanie, ale return Cibulkovej neprešiel cez stred siete.
15-0
Ana Konjuhová trafila pri druhom servise pásku a napokon urobila dvojchybu.
1:0
Dominika Cibulková zabodovala priamo zo servisu a ukončila prvý gem.
A-40
Cibulková dokázala odpovedať na prudký return svojej súperky presným krížnym forhendom a má gembal.
40-40
Mladá Chorvátka skúšala rovnakú zbraň, no v tomto prípade mierila z bekhendu iba do siete.
30-40
importantHneď v prvej hre je tu brejkbal. Konjuhová si ho vybojovala vďaka presnému krížnemu bekhendu.
30-30
Prvýkrát sa hráčky dostali aspoň do krátkej výmeny. Konjuhová urobila nevynútenú chybu.
15-30
Konjuhová zostáva verná svojej taktike, ale tentoraz napálila loptičku iba do siete.
0-30
Opakoval sa rovnaký scenár. Chorvátka bola zase dostatočne agresívna a presná na prijme.
0-15
Konjuhová predviedla nechytateľný bekhendový return presne do rohu kurtu.
0:0
Obe hráčky museli absolvovať na ceste do tretieho kola dva zápasy, v ktorých odohrali zhodne päť setov. Cibulková strávila na kurte takmer štyri hodiny, jej súperka o štyridsaťpäť minút menej.
Slovenská tenistka postúpila vlani do wimbledonského štvrťfinále, čo znamená, že na vyrovnanie tohto výsledku potrebuje vyhrať ešte dva zápasy. Inak príde o získané body. Ana Konjuhová si naopak určite polepší, pretože pred rokom prešla iba do druhého kola.
Dominika Cibulková a Ana Konjuhová dorazili na dvanásty wimbledonský kurt. Absolvovali žreb a teraz ich čaká kráka rozohrávka. V Londýne je príjemné slnečné počasie, takže duel by nemal ovplyvniť dážď.
Dominika Cibulková dosiahla v aktuálnej sezóne svoje rebríčkové maximum, keď bola štvrtou hráčkou sveta. Od prechodu na antuku však hľadala hernú pohodu a nedarilo sa jej ani na prípravných turnajoch pred Wimbledonom. Preto klesla až na deviatu pozíciu v poradí WTA. Slovenská tenistka testovala svoju formu pred tretím grandslamom na troch trávnatých turnajoch, no vždy stroskotala na prvej prekážke. Na víťaznú vlnu sa dostala až v Londýne, keď v úvodnom kole zdolala Nemku Petkovičovú 6:3, 3:6, 9:7 a následne si poradila s Američankou Jennifer Bradyovou 6:4, 6:4.

Ana Konjuhová je veľkým talentom svetového tenisu a už ako devätnásťročná sa nachádza na 29. mieste rebríčka. Nadaná Chorvátka sa presadzuje najmä na rýchlych povrchoch a na tráve dokáže byť nebezpečná. Svedčia o tom aj jej výsledky z tejto sezóny, keď postúpila do semifinále v Hertogenboschi a do štvrťfinále na Mallorce. Vo Wimbledone podáva takisto presvedčivé výkony. V prvom kole prešla cez nebezpečnú Nemku Sabine Lisickú 6:1, 6:4 a v druhom kole vyradila Rumunku Irinu-Cameliu Beguovú po výsledku 7:6, 2:6, 6:3.

Dominika Cibulková hrala proti Ane Konjuhovej iba raz. Bolo to vlani na French Open, kde Slovenka triumfovala v troch setoch 6:4, 3:6, 6:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:10.

Domov»Tenis»Wimbledon»Cibulková vo Wimbledone skončila, nestačila na mladú Chorvátku