Kerberová nezaváhala, Wozniacka otočila zápas (súhrn 6. hracieho dňa)

Suverénnym spôsobom ide ďalej aj Španielka Garbine Muguruzová, ktorá vyradila Soranu Cirsteovú z Rumunska. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|8. júl 2017 o 14:38

Súhrn sobotných výsledkov 3. kola ženskej dvojhry vo Wimbledone.

WIMBLEDON. Najvyššie nasadená Angelique Kerberová sa v sobotu prebojovala do osemfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Po trojsetovej bitke zdolala v 3. kole Američanku Shelby Rogersovú 4:6, 7:6 (2) a 6:4, keď po strate prvého prehrávala v druhom dejstve už 2:4 a 0:30.

"Ťažko som hľadala správny rytmus, súperka hrala veľmi dobre a agresívne. Až v druhom sete som sa do toho dostala, kľúčom bola moja bojovnosť. Nevzdávala som sa ani na chvíľu," uviedla Kerberová.

(Autor: TASR/AP)

Jej ďalšou súperkou bude Španielka Garbine Muguruzová, turnajová štrnástka vyradila v treťom kole Soranu Cirsteovú z Rumunska hladko 6:2 a 6:2. Finalistka z roku 2015 a vlaňajšia víťazka Roland Garros urobila iba desať nevynútených chýb a v turnaji pokračuje stále bez straty setu.

Nad svetovou jednotkou Kerberovou vyhrala uplynulé štyri vzájomné duely.

Suverénnym spôsobom ide ďalej aj Ruska Svetlana Kuznecovová, ako nasadená sedmička si v treťom kole poradila so Slovinkou Polonou Hercogovou v dvoch setoch 6:4 a 6:0.

Piata nasadená Dánka Caroline Wozniacka otočila nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas s Estónkou Anett Kontaveitovou. Po strate prvého setu prehrávala v druhom už 3:5, napokon ale triumfovala 3:6, 7:6 (7) a 6:2.

Osemfinálovú miestenku má vo vrecku Chorvátka Petra Martičová, ktorá zdolala Zarinu Dijasovú z Kazachstanu 7:6 (6), 6:1 a najbližšie sa stretne so Slovenkou Magdalénou Rybárikovou.

Dvojhra - 3. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Lesia Curenková (Ukr.)

6:2, 6:1

Angelique Kerberová (Nem.-1) - Shelby Rogersová (USA)

4:6, 7:6 (2), 6:4

Caroline Wozniacka (Dán.-5) - Anett Kontaveitová (Est.)

3:6, 7:6 (3), 6:2

Svetlana Kuznecovová (Rus.-7) - Polona Hercogová (Slovin.)

6:4, 6:0

Agnieszka Radwanská (Poľ.-9) - Timea Bacsinszká (Švaj.-19)

3:6, 6:4, 6:1

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-14) - Sorana Cirsteová (Rum.)

6:2, 6:2

CoCo Vandeweghová (USA-24) - Alison Riskeová (USA)

6:2, 6:4

Petra Martičová (Chor.) - Zarina Dijasová (Kaz.)

7:6 (6), 6:1

Dvojice v osemfinálovom 4. kole dvojhry žien:

Angelique Kerberová (Nem.-1) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-14)

Agnieszka Radwanská (Poľ.-9) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-7)

Magdaléna Rybáriková (SR) - Petra Martičová (Chor.)

CoCo Vandeweghová (USA-24) - Caroline Wozniacka (Dán.-5)

Ana Konjuhová (Chor.-27) - Venus Williamsová (USA-10)

Jelena Ostapenková (Lot.-13) - Elina Svitolinová (Ukr.-4)

Johanna Kontová (V. Brit.-6) - Caroline Garciová (Fr.-21)

Viktoria Azarenková (Biel.) - Simona Halepová (Rum.-2)

Domov»Tenis»Wimbledon»Kerberová nezaváhala, Wozniacka otočila zápas (súhrn 6. hracieho dňa)