Dosiahol prvé profesionálne víťazstvo. Denifl zvíťazil na Okolo Rakúska

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. júl 2017 o 20:01

Jediný slovenský zástupca Marek Čanecký figuruje vo výsledkovej listine na 53. mieste.

WELS. Domáci jazdec Stefan Denifl triumfoval na cyklistických pretekoch Okolo Rakúska.

Člen tímu Aqua Blue Sport zvíťazil celkovo s náskokom 37 sekúnd pred Španielom Deliom Fernándezom v službách Delko Marseille Provence KTM.

Konečnú tretiu priečku obsadil Kolumbijčan vo farbách Astany Miguel Ángel López s mankom 59 sekúnd. Jediný slovenský zástupca Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC figuruje vo výsledkovej listine na 53. mieste s odstupom 41:43 min.

Pre 29-ročného Denifla ide o najväčší úspech v kariére a vôbec prvé profesionálne víťazstvo.

Sobotňajšiu poslednú šiestu etapu Okolo Rakúska zo St. Johannu do Welsu (203,9 km) ovládol Francúz Clément Venturini z tímu Cofidis pred Holanďanom Pimom Ligthartom (Roompot - Nederlandse Loterij) a Rusom Ivanom Savickým (Gazprom-Rusvelo).

Čaneckého klasifikovali na 86. pozícii (+11:01 min).

53.Marek ČaneckýSRAmplatz-BMC+ 41:43

Domov»Cyklistika»Dosiahol prvé profesionálne víťazstvo. Denifl zvíťazil na Okolo Rakúska