Wimbledon 2017 bude mať finále v zložení Marin Čilič (vpravo) - Roger Federer.
Wimbledon 2017 bude mať finále v zložení Marin Čilič (vpravo) - Roger Federer. (Autor: TASR/AP, SME)
Sportnet|14. júl 2017 o 17:22

Súhrn semifinálových výsledkov mužov na Wimbledon 2017.

WIMBLEDON. Chorvátsky tenista Marin Čilič sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry grandslamového turnaja vo Wimbledone.

Je to niečo neuveriteľné, špeciálne kvôli tomu, ako sa turnaj vyvíjal od prvého kola. Hral som veľmi dobrý tenis. Bola to ťažko vybojovaná bitka.

Marin Čilič

V semifinále zdolal ako siedmy nasadený hráč Američana Sama Querreyho v štyroch setoch 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3) a 7:5. Pre Chorváta to bude premiérové finále vo Wimbledone.

Pred ním sa podaril takýto kúsok len jeho krajanovi Goranovi Ivaniševičovi, ktorý v roku 2001 celý turnaj vyhral.

"Je to niečo neuveriteľné, špeciálne kvôli tomu, ako sa turnaj vyvíjal od prvého kola. Hral som veľmi dobrý tenis. Bola to ťažko vybojovaná bitka, Sam hral na vysokej úrovni, hlavne v prvom sete, kde dobre podával. Celkovo si myslím, že sa hralo vo vysokom tempe. Súper hral veľmi dobre, čo ma prinútilo do konca stretnutia hrať svoj najlepší tenis," povedal Čilič v televíznom rozhovore po svojom víťazstve.

V druhom semifinále Wimbledonu 2017 sa stretli Švajčiar Roger Federer a Čech Tomáš Berdych. Český tenista bol jasný outsider, no po celý zápas dokázal držať krok s Federerom.

O osude prvých dvoch setov rozhodli tajbrejky - v oboch prípadoch Švajčiar triumfoval k štyrom. V treťom sete Federer zobral Berdychovi podanie a vyhral 6:4.

Wimbledon 2017 semifinále: Roger Federer - Tomáš Berdych: fotogaléria

14.7.2017

Vo finále tak doplnil Čiliča.

"Je pre mňa veľká česť, byť v ďalšom finále. Som rád, že môžem opäť hrať na centrálnom dvorci. Takmer neverím, že je to pravda. Teší ma, že mám deň na odpočinok a na zhodnotenie toho, čo som zatiaľ dosiahol na turnaji," povedal Federer.

Federer postúpil do jedenásteho finále v All England Clube a celkovo 29. na turnajoch veľkej štvorky. Vo všetkých týchto ohľadoch je rekordér.

Wimbledon - semifinále:

Marin Čilič (7-Chor.) - Sam Querrey (24-USA)

6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), 7:5

Roger Federer (3-Švaj.) - Tomáš Berdych (11-ČR)

7:6 (4), 7.6 (4), 6:4

Domov»Tenis»Wimbledon»Roger Federer si proti Čiličovi zahrá už vo svojom jedenástom finále vo Wimbledone