Žilina i napriek výhre v Kodani v Lige majstrov skončila

Futbalisti MŠK Žilina skončili v 2. predkole Ligy majstrov.
Futbalisti MŠK Žilina skončili v 2. predkole Ligy majstrov. (Autor: SITA)

Slovenský majster porazil FC Kodaň 2:1.

Liga majstrov - 2. predkolo:

FC Kodaň (Dán.) - MŠK Žilina (SR) 1:2 (0:1)

/prvý zápas 3:1, do 3. predkola postúpil FC Kodaň/

Góly: 48. Verbič (z pok. kopu) - 19. Otubanjo, 57. Kaša, ŽK: 69. Vavro, 85. Škvarka (obaja Žilina), rozhodoval:Lardot (Belg.)

Kodaň: R. Olsen - Boilesen, Lüftner, E. Johansson, Bengtsson - Verbič, Greguš, U. Matič (66. Kvist), Toutouh - Sotiriou (67. A. Pavlovič), Santander

Žilina: Mandous - Vallo (75. Králik), Kaša, Vavro, Mazáň - Cociuc (66. Šejdajev), I. Diaz, Škvarka - Špalek, Otubanjo, Polievka (61. S. Mráz)

KODAŇ. Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 a rozlúčili sa s pohárovou Európou.

Žilinčania po minulotýždňovej domácej prehre 1:3 v stredajšej odvete 2. predkola na pôde dánskeho FC Kodaň zvíťazili 2:1, nepridali však tretí gól nevyhnutný na predĺženie a udržanie nádeje.

Do 3. predkola LM prenikol účastník skupinovej fázy vlaňajšej edície tohto kontinentálneho pohára číslo jeden.

Zverenci Adriána Guľu po prvom polčase viedli gólom Yusufa Otubanja. Krátko po zmene strán vyrovnal z pokutového kopu Slovinec Benjamin Verbič, v 57. min poslal MŠK presnou hlavičkou opäť do vedenia Filip Kaša.

Následná žilinská snaha nepriniesla slovenskému šampiónovi úspech, v nadstavenom čase zlyhal v obrovskej príležitosti striedajúci Ramil Šejdajev.

FC Kodaň si v 3. predkole zmeria sily s macedónskym Vardarom Skopje, ten si v 2. predkole poradil so švédskym Malmö FF (1:1 vonku, 3:1 doma).

Prvé zápasy 3. predkola odohrajú v termíne 25. a 26. júla, odvety sa uskutočnia 1. a 2. augusta.

Pre Žilinu je slabou náplasťou skutočnosť, že uťala domácu šnúru Kodane bez prehry v súťažných zápasoch, tá sa zastavila na 47 dueloch.

Dovtedy naposledy FCK odišiel doma zdolaný v súťažnom stretnutí 6. augusta 2015, v odvete 3. predkola Európskej ligy vtedy podľahol českému FK Jablonec (2:3).

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Samozrejme, išli sme sem postúpiť a je to trpké, že sa nám to nepodarilo napriek výhre. Chlapci hrali fantastický futbal v oboch zápasoch. Rozhodli mikrodetaily v prvom zápase. Chalani, hoci nepostúpili, v tejto konfrontácii s kvalitným súperom ako je FC Kodaň obstáli. Snažili sme sa ísť do maximálneho rizika. Verili sme, že tu môžeme vyhrať a dať tri góly. V závere súper takmer neprešiel za polovicu, ale ustál to. My sme ostrieľaného a renomovaného súpera zničili. Ale nedali sme góly. Hráčom som podal ruku a zagratuloval k výkonu."

Yusuf Otubanjo, útočník Žiliny: "Dnes sme naozaj na ihrisku odovzdali všetko. Dreli sme a zaslúžili sme si zvíťaziť. Žiaľ, rozhodol prvý domáci zápas, ktorý sme prehrali 1:3. Ale musíme dať hlavy hore, hráme už len v lige a v sobotu nás čaká zápas."

Nikolas Špalek, útočník Žiliny: "Veľmi nás to mrzí, že sme nepostúpili, lebo sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Ale taký je futbal. Máme však na čom stavať. Najhoršie je, že celý rok bojujeme, aby sme hrali takéto zápasy a už sme skončili. Verili sme do poslednej minúty."

Michal Škvarka, kapitán Žiliny: "V šatni bol veľký smútok. Celý zápas sme boli odhodlaní a išli sme za postupom. Nepodarilo sa nám to, ale verím, že raz sa nám to vráti. Domáci zápas zavážil. Hrali sme aj v ňom dobre, ale nemali sme dostať toľko gólov."

Online prenos:

Liga majstrov (predkolá) 2. predkolo 2017/2018
19.07.2017 o 19:30
Kodaň
1:2
(0:1, 1:1)
90+3 minúta
Žilina
Góly: 48. Verbić (pen.) – 19. Otubanjo, 57. Kaša. ŽK: 69. Vavro (ZIL). Rozhodca: Jonathan Lardot – Frédéric Godelaine, Vito Di Vincenzo (všetci BEL).
S konštatovaním, že do tretieho predkola Ligy majstrov postupuje FC Kodaň sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
Pyrrhovo víťazstvo Žiliny v Kodani pomerom 2:1. O góly MŠK sa postarali Yusuf Otubanjo a Filip Kaša. Za domácich skóroval Verbić. Škoda prvého zápase v Žiline a škoda obrovskej šance Ramila Šejdajeva v závere zápasu.
90+3
90+3
V úplnom závere priamy kop domáceho tímu, Mazáň odvracia na rohový kop pre Kodaň. Zdá sa, že je to koniec pre pohárové snahy MŠK.
90+2
Tak toto je neuveriteľný záver Žiliny, ktorá zviera obranu domáceho tímu! Denis Vavro však akrobaticky netrafil.
90+1
90+1
importantTo snáď nie je možné! Ramil Šejdajev v obrovskej šanci sám pred Olsenom netrafil loptu! Tak toto je nesmierna škoda pre Žilinu.
90
Nadstavovať sa budú minimálne tri minúty, stále má Žilina ešte trochu času na tretí gól.
89
Blíži sa koniec riadneho času, no stále nemáme informáciu o nadstavenom čase.
88
Kodaň má výhodu priameho kopu z ľavej strany, k lopte sa postavil Ján Greguš. Jeho následný center odhlavičkoval Filip Kaša.
87
Času je veľmi málo, Žilina však bojuje ako sa len dá. Aktuálne strieľal z ťažkej pozície Otubanjo, no cez Kvista nenamieril presne.
86
Samuel Mráz si v kombinácii nerozumel s Mazáňom, domáci idú dopredu, no následne znovu zbytočnou chybou strácajú loptu.
85
importantChyba v rozohrávke domáceho tímu, Michal Škvarka získal loptu pred šestnástkou, pripravil si streleckú pozíciu, no namieril presne do priestoru, v ktorom stál Robin Olsen!
84
Žilina už musí vsadiť všetko na jednu kartu, do konca druhého polčasu musia dať futbalisti MŠK ešte aspoň jeden gól.
83
Santander sa rútil do útoku, v poslednej možnej chvíli ho výborným sklzom zastavil Denis Vavro.
82
82
Šanca domáceho tímu, po ľavej strane sa do zakončenia dostal Andrija Pavlović, no mieril nad bránku Aleša Mandousa.
81
Šanca Žiliny stále žije, ale času je menej a menej.
80
Žilinčania kombinujú na polovici súpera, Samuel Mráz sa však ku centru do šestnástky domáceho tímu nedostal.
79
V týchto sekundách si oba tímy akoby vybrali menší oddychový čas. Žilina sa potrebuje nadýchnuť na záverečný ofenzívny tlak.
78
Šejdajev faulovaný približne 30 metrov od bránky Robina Olsena.
77
Čas letí ako bodnutý včelou, Žilina sa stále tlačí do útoku, no musí si strážiť aj defenzívne dvierka.
76
Žilina začína hrať systémom 3-4-3, čo je nesmierne ofenzívne riziko v podaní Guľovcov zo Žiliny. Dnešný výkon im však slúži ku cti, pretože stále bojujú o postup do tretieho predkola Ligy majstrov!
75
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Vallo, prichádza Králik.
74
74
Obrovská šanca pre Žilinu! Po výbornej kombinácii bola Škvarkova strela zblokovaná, následná strelu Mazáňa znovu zblokovaná, tentoraz však na rohový kop.
73
William Kvist v strede poľa fauloval Otubanja, domáci futbalisti pôsobia v týchto minútach dosť nervózne.
72
Srbský útočník Kodane Andrija Pavlović sa po prvý raz v dnešnom zápase zastreľoval, tentoraz nemieril presne. Bola to však prvá rázna výstraha pre obranu MŠK.
71
Šanca pre domácich, po Bengtssonovom centri z ľavej strany sa dostal do zakončenia hlavou Santander, no namieril nad bránku Aleša Mandousa. Výbornú obrannú prácu odviedol Róbert Mazáň.
70
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žiline chýba jediný gól aby si vybojovala aspoň predĺženie v súboji s FC Kodaň.
69
yellowCardŽltú kartu dostáva Vavro (MŠK Žilina).
68
Pavlović v prvom kontakte s loptou, no trojgólového strelca zo Žiliny okamžite stráži defenzívny štít Žiliny Iván Diáz.
67
importantVýborný center Róberta Mazáňa z ľavej strany, Yusuf Otubanjo hlavičkou mieri vedľa ľavej tyče Olsenovej bránky.
67
Tak, máme to poriadne prestriedané, Žilina má aktuálne na hrote až trojicu hráčov – Mráza, Otubanja a Šejdajeva.
66
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Sotiriou, prichádza Pavlović.
66
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Cociuc, prichádza Šejdajev.
65
William Kvist si po príchode na trávnik okamžite prebral kapitánsku pásku Kodane.
65
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Matić, prichádza Kvist.
64
V tíme Kodane sa chystá nasadenie ťažkých zbraní – a síce Williama Kvista a útočníka Andriju Pavlovića.
63
Žilinčania sa snažia, hľadajú priestor na prienik pred Olsena, no Kristiána Valla dvojica obrancov domáceho tímu napokon zastavila.
62
Žilinčania sa snažia, bojujú ako sa len dá, Otubanjovi však v týchto momentoch nefungovala spolupráca so spoluhráčmi.
61
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Polievka, prichádza Mráz.
60
Máme za sebou hodinu hry, Žilina vedie v Kodani po góloch Otubanja a Kašu 2:1.
59
Žilina rovnako plánovala striedanie, no Samuel Mráz do hry namiesto Cociuca zatiaľ nejde.
58
Nuž a tréner FC Kodaň už chystá prvé striedanie v dnešnom zápase.
57
57
goalŽilina dala gól!
Parádny gól Žiliny zaznamenal Filip Kaša, ktorý si ideálne nabehol na centrovanú loptu po rohovom kope a presnou hlavičkou do ľavého horného rohu nedal Olsenovi žiadnu šancu na úspešný zákrok!
56
Diáz výborne našiel pred šestnástkou Kodane Špaleka, ktorý následne výborne hľadal Otubanja, ktorý však nestihol zakončiť. Rohový kop pre Žilinu.
56
Prvý rohový kop v druhom polčase v prospech futbalistov Kodane. Greguš loptu zakrútil výborne, no obrana Žiliny si s vypätím všetkých síl poradila.
55
Polievka bol v súboji s Toutouhom faulovaný, loptu tak získava Žilina. Oba tímy už poslali na rozcvičku hráčov pre prípadné striedanie.
54
Nikolas Špalek výborne vysunul po pravej strane Nigérijčana Otubanja, no ten bol v postavení mimo hru. Škoda, pre Žilinu sa črtala pomerne zaujímavá možnosť útočnej akcie.
53
Dlhý center Nikolasa Špaleka z pravej strany, Robin Olsen pohodlne stiahol loptu zo vzduchu do svojej náruče.
52
Na futbalistoch Kodane vidieť, že sa po góle upokojili, znovu majú istotu pri držaní lopty. Tú však aktuálne posiela na polovicu domáceho tímu dlhým výkopom Aleš Mandous.
51
Kristiána Valla pri rozohrávke napádala až dvojica hráčov Kodane, najmladší hráč v zostave MŠK si však dokázal poradiť.
50
Greguš v strede poľa fauloval Diáza, lopta pre Žilinu.
49
V pohárovej matematike sa však pre Žilinu nič nemení, tak či tak musia dať futbalisti spod Dubňa v Kodani ešte ďalšie dva góly.
48
48
goalKodaň dala gól! Nuž a Benjamin Verbić s prehľadom ponúknutú penaltu premieňa. Vyrovnané, 1:1.
48
48
importantPo súboji Bengtssona s Ivanom Diázom je to pokutový kop pre Kodaň!
47
Dlhý výkop Aleša Mandousa až na polovicu Kodane, tam však nebol žiaden hráč MŠK a loptu tak získavajú domáci.
46
Úvodný výkop druhého polčasu v podaní MŠK Žilina. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedie Žilina v Kodani nad miestnym FC 1:0, keď sa v 19. minúte presadil nigérijský útočník Yusuf Otubanjo. Druhý polčas sa začne približne o 20:30.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Výborný Vallov center z pravej strany do šestnástky Kodane, Róbert Polievka však vo výskoku na loptu nedosiahol.
45
Na opačnej strane skúsil strelu Eugeniu Cociuc, no Moldavčan v drese MŠK mieril vysoko nad bránku Robina Olsena.
44
44
importantDo výbornej streleckej pozície sa dostal Ján Greguš, ktorý loptu po rohovom kope doslova napálil do Aleša Mandousa, ktorý predviedol vynikajúci zákrok!
43
Dve minúty do konca riadneho hracieho času prvého polčasu, máme tu ďalší rohový kop pre Kodaň.
42
Špalek na pravej strane skúsil prienik do šestnástky, no nevyriešil to ideálne a prišiel o loptu.Škoda, pretože do voľného priestoru si výborne nabehol kapitán Žiliny Michal Škvarka.
41
Loptu má znovu v moci Aleš Mandous, ktorý ju dlhým výkopom posiela ďaleko do poľa.
40
Verbić znovu aktívny v útoku, po jeho ďalšej strele si Mandous pripisuje úspešný zákrok.
39
Pomaly, ale určite sa blíži záver prvého polčasu.
38
Loptu zakrútil Ján Greguš, ktorý ju posadil na hlavou Sotirioua. Ten ju následne predĺžil na Santandera, ktorý však mieril rovnako hlavou nepresne.
37
Verbić faulovaný približne 25 metrov od žilinskej bránky, domáci majú výhodu priameho kopu z veľmi dobrej pozície.
36
Útočný faul Róberta Polievku, ktorý dostal úder lakťom do tváre a v páde poslal k zemi futbalistu domáceho celku. Lopta teda pred Kodaň.
35
Yusuf Otubanjo sa snažil ohroziť Olsena v bránke domáceho tímu, tentoraz to nigérijskému útočníkovi v službách Žiliny nevyšlo podľa predstáv.
34
34
importantZnovu vo výbornej šanci Benjamin Verbić, ktorý nasadil jasličky Kašovi a dostal sa do šestnástky Žiliny. Následnú strelu kodaňského hráča opäť obetavo zblokoval Denis Vavro!
33
Žilina kombinuje na polovici domáceho tímu, všetci hráči MŠK okrem Aleša Mandousa sú za poliacou čiarou. Útok hostí však v tomto momente zastavil Michael Lüftner.
32
Loptu má v moci žilinský brankár Aleš Mandous, pre ktorého je to ešte len deviaty súťažný zápas v drese MŠK.
31
Prízemný center sa dostal ku Špalekovi, ktorý loptu zrazil pre Filipa Kašu, no český stopér v službách Žiliny nebol ideálne zorientovaný pred Olsenovou bránkou.
30
Máme za sebou úvodnú polhodinu zápasu, Žilina má výhodu ďalšieho rohového kopu.
29
Tréner domáceho tímu už stojí pri postrannej čiare a rázne dohovára svojim hráčom.
28
Uroš Matić v ostrom súboji s Cociucom, ktorému nepríjemne kopol do nohy. Žltá karta z toho napokon nebude.
27
Tak toto sú skutočne napínavé minúty, zápas dostal po góle Žiliny poriadny náboj, Kodaň musela rapídne pridať vo svojom výkone.
26
26
importantObrovská šanca Kodane! Rýchle prečíslenie domáceho tímu, Santader našiel Toutouha, ktorý loptu posunul na pravú stranu pre Verbića, ktorý bol sám pred Mandousom. Českého brankára Žiliny aj obstrelil, no loptu z bránkovej čiary skvelý obranným zákrokom vykopol Denis Vavro!
25
Robin Olsen dnes v bránke Kodane zatiaľ veľa práce nemal, no už inkasoval jeden gól a my veríme, že dnes ešte zo dve lopty pustí do svojej siete.
24
Loptu z priameho kopu centroval Eugeniu Cociuc, no Róbert Polievka bol v postavení mimo hru.
23
Otubanjo po kombinácii so Špalekom faulovaný približne 30 metrov od Olsenovej bránky. MŠK má výhodu priameho kopu.
22
22
Ďalšia veľká šanca Kodane, Vavro chyboval a Federico Santander sa dostal do výbornej streleckej pozície, no z otočky poslal loptu tesne vedľa pravej tyče Mandousovej bránky!
21
Vavro skúsil po pravej strane rýchlo vysunúť Špaleka, toho však zastavil Erik Johansson.
20
Máme za sebou 20 minút dnešného zápasu, Žilina vedie v Kodani 1:0!
19
19
Nigérijčan YUSUF OTUBANJO na ľavej strane oklamal Jána Greguša, dostal sa do šestnástky domáceho tímu a jeho následná strela sa od brvna odrazila za bránkovú čiaru!
18
Zaujímavá kombinácia Žiliny v útoku, škoda, že Otubanjo nedokázal vysunúť rýchlonohého Špaleka, je z toho však rohový kop Žiliny.
18
Federico Santander naskakoval na centrovanú loptu z rohového kopu, výborný obranný zákrok ale predviedol Yusuf Otubanjo.
17
Loptu má znovu v moci už nejakú tú chvíľu Kodaň, Toutouh načasoval prihrávku Verbićovi, ktorý mu ju následne centroval do šestnástky Žiliny. Napokon je z toho rohový kop domáceho tímu.
16
Žilina kombinuje na vlastnej polovici, chýba však finálna prihrávka a moment prekvapenia.
15
Vzápätí pekný center kapitána MŠK Michala Škvarku pred bránkou Kodane, Robin Olsen však túto loptu bez problémov stiahol do náruče.
14
Pekný center Valla z pravej strany do vápna domáceho tímu, pred Otubanjom znovu zasahoval Michael Lüftner.
13
Otubanjo je na hrote doslova odtrhnutý od hry, aktuálna prihrávka Polievku smerovala do pravej strany, Yusuf bežal doľava.
12
importantZnovu šanca domáceho tímu, Cyperčan Pieros Sotirou sa po prihrávke od Verbića dostal do dobrej streleckej pozície, no technicky minul ľavý horný roh Mandousovej bránky!
11
11
importantObrovská chyba Aleša Mandousa, ktorý chcel rozohrávať nakrátko a lopta mu odskočila, trafil tak len dobiehajúceho Uroša Matića, od ktorého sa lopta odrazila pár metrov od bránky MŠK!
10
Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, Žilina hrá v Kodani stále nerozhodne 0:0.
10
Žilinčania ustáli úvodný tlak domáceho celku, Vavro skúsil prízemný center do šestnástky Kodane, no obrana domácich zatiaľ stojí na pevných nohách.
9
Z rohového kopu futbalisti MŠK nič nevymysleli, loptu odvrátil do bezpečia Pieros Sotiriou.
8
Kristián Vallo skúsil mäkučký center na Otubanja, Lüftner hlavou odvrátil na prvý rohový kop pre Žilinu.
7
Domáci fanúšikovia pískajú na svojich hráčov, no ktovie prečo? Medzitým Róbert Polievka v postavení mimo hru.
6
Róbert Polievka usilovne bojoval o loptu na ľavej strane s Boilesenom, črtala sa možnosť na rýchly útok slovenského tímu, na napokon je pískaný faul na domáceho obrancu.
5
V prvých piatich minútach sa futbalisti MŠK nedokázali dostať poriadne k lopte, domáci kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v útočnom priestore.
4
Santander znovu so snahou o útok, no Vavro ho výborne predskočil a získal loptu pre Žilinu.
3
Paraguajský útočník Federico Santander sa po rohovom kope dostal do hlavičkového zakončenia, nemieril však presne.
3
Loptu majú viac na kopačkách futbalisti Kodane, Toutouh získal po súboji s Denisom Vavrom prvý rohový kop pre svoj tím.
2
Infarktový úvod pre MŠK, ak by domáci dali gól, tak postup slovenského tímu by už bol naozaj len a len utópiou.
1
1
importantHneď v úvodu zápasu chyba v obrane Žiliny, Vavro si nerozumel s Vallom, no Pieros Sotiriou technickou strelou z ľavej strany minul bránku Aleša Mandousa!
1
Úvodný výkop zápasu mali domáci futbalisti Kodane.
1
Na trávnik nastupujú oba tímy, žilinský boj o zázrak sa začína.
V zostave Žiliny máme oproti domácemu zápasu tri zmeny. Stopéra Martina Králika nahradil český legionár Filip Kaša, vylúčeného Miroslava Káčera nahradil Eugeniu Cociuc a Eligiusa Jankauskasa vystriedal mládežnícky reprezentant Slovenska Róbert Polievka.

FC Kodaň: Olsen – Boilesen, Lüftner, Johansson, Bengtsson – Verbič, Greguš, Matič, Toutouh – Sotiriou, Santander
Náhradníci: Andersen – Antonsson, Kusk, Kvist, Pavlovič, Rasmussen, Thomsen

MŠK Žilina: Mandous – Vallo, Kaša, Vavro, Mazáň – Cociuc, Diaz, Škvarka – Špalek, Otubanjo, Polievka
Náhradníci: Holec – Holúbek, Chvátal, Jankauskas, Králik, Mráz, Šejdajev

Rozhodca: Jonathan Lardot – Frédéric Godelaine, Vito Di Vincenzo (všetci BEL).
Príjemný dobrý deň z Kodane. Vitajte pri sledovaní odvetného zápasu 2. predkola Ligy Majstrov, v ktorom futbalisti FC Kodaň privítajú na svojom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas sa začína o 19:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Zverenci trénera Adriána Guľu figurovali pred žrebom medzi nenasadenými tímami. UEFA rozdelila pred samotným aktom žrebovania účastníkov do skupín a „šošoni” tak sa ocitli v druhej skupine, pričom sa mohli stretnúť ešte s FC Kodaň, BATE Borisov, FK Astana, NK Rijeka, Šeriff Tiraspoľ a Hapoel Beer-Ševa.

Sedemnásobný slovenský majster naposledy hral v pohárovej Európe v ročníku 2015/2016 a veľmi solídne. V Európskej lige UEFA vyradil severoírsky Glentoran, moldavskú Daciu Kišiňov a ukrajinský klub Vorskla Poltava. Až v play-off bol nad sily slovenského klubu favorizovaný Athletic Bilbao, ktorý však Žilina doma zdolala 3:2 a vyradila ju až prehra 0:1 v Baskicku.

Aktuálne Žilina bojuje so zmenami v hráčskom kádri. Tím MŠK opustil najlepší strelec minulej sezóny Filip Hlohovský, ktorý zamieril do juhokórejského druholigového klubu FC Seongam. Ernest Mabouka nečakane prestúpil do Maccabi Haifa. Do kádra "šošonov" pribudol zo Sparty Praha obranca Juraj Chvátal. Vedenie Žiliny uskutočnilo i zaujímavú výmenu s Dunajskou Stredou, do DAC zamieril Lukáš Čmelík, do Žiliny putoval Róbert Polievka.

V Kodani pôsobí slovenský reprezentačný stredopoliar Ján Greguš, ktorý s klubom v uplynulej sezóne získal prestížne double. Mužstvo vedie tréner Stale Solbakken. Kodaň má na konte dvanásť majstrovských titulov, osemkrát vyhrala Dánsky pohár. Pred rokom hrala v skupinovej fáze Ligy majstrov s FC Porto, Leicestrom City a FC Bruggy. V skupine skončila tretia a išla do EL, kde v šestnásťfinále vyradila Ludogorec Razgrad. V osemfinále ju potom zastavil neskorší finalista Ajax Amsterdam.

V prvom zápase zvíťazila Kodaň v Žiline pomerom 3:1. O gól Žiliny sa postaral Nikolas Špalek, za Kodaň vsietil tri góly Andrija Pavlović. Žilinčania navyše prišli aj o Miroslava Káčera, ktorý dostal po druhej žltej karte červenú kartu a v odvete tak nemôže nastúpiť. Šance slovenského tímu sú síce malé, ale sú, družina okolo Adriána Guľu rozhodne zbrane neskladá.

Zápas sa začína o 19:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Žilina i napriek výhre v Kodani v Lige majstrov skončila