Nováčik hneď na úvod zaskočil majstra, vyhral po parádnom góle

Filip Balaj strieľa otvárací gól zápasu a vôbec celého ročníka Fortuna ligy.
Filip Balaj strieľa otvárací gól zápasu a vôbec celého ročníka Fortuna ligy. (Autor: TASR)
Sportnet|22. júl 2017 o 00:00

Všetky tri úvodné zápasy nového ročníka Fortuna ligy sa skončili výsledkom 1:0.

FORTUNA LIGA 2017/2018 - 1. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 15. Balaj

ŽK: 54. Balaj, 90. T. Kóňa - 23. Škvarka, 90. Vavro

Rozhodovali: Glova - Benko, D. Hrčka

Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba, J. Chovanec - Šimončič, T. Kóňa, Fábry (53. Kotrík) - Valenta, Ivančík (61. Ngeyitala) - Balaj (87. Charizopulos)

Žilina: Mandous - Chvátal (46. Šejdajev), Vavro, Králik, R. Mazáň - Káčer (63. Polievka), Díaz, Škvarka - Špalek, Otubanjo, Jankauskas (40. S. Mráz)

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 5. Š. Pekár

ŽK: 42. Godál - 8. Bragin, 33. Božok, 39. Koscelník, 86. Turík

Rozhodovali: Marhefka - Slyško, Žákech, 2134 divákov

Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka - Pehlivan, Greššák - Jirka (74. L. Mihálik), Š. Pekár (90.+ I. Hladík), Čanturišvili - Egho (83. També)

Michalovce: Bieszczad - Sviarčinskij, Kavka, Šosták, Šimčák - Grič - Koscelník, Danko (68. Turík), Božok (74. Antonov), Žofčák - Bragin

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 44. Pačinda

ŽK: 52. Pačinda - 19. Kostelný, 62. Viazanko, 78. D. Leško

Rozhodovali: Vlk - Ádám, Pozor

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Šatka, M. Živkovič - Ljubičič, Simon Pambu (71. Kontár), B. Ľupták - Pačinda (80. Divkovič), Vida (57. Čmelík) - P. Šafranko

Podbrezová: Dušan Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič - Migaľa, Kopičár (53. Káčerík) - Viazanko, Válovčan (79. K. Kuzma), D. Leško - M. Mikuš (53. Rendla)

NITRA. Futbalisti FC Nitra na vlastnom ihrisku prekvapujúco zdolali hráčov MŠK Žilina v sobotňajšom stretnutí prvého kola Fortuna ligy 2017/2018.

Nováčik rozhodol už v prvom polčase, keď v 15. minúte Tomáš Kóňa v stredovej zóne vybojoval loptu a poslal presný center na Filipa Balaja, ktorý nedal žiadnu šancu brankárovi súpera Alešovi Mandousovi.

Hostia si vypracovali viacero príležitostí, avšak vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, Nitra mohla zveľadiť svoj náskok, ale hlavička Andreja Ivančíka v druhom polčase smerovala priamo na pripraveného Mandousa.

FC Nitra - MŠK Žilina (fotogaléria): fotogaléria

23.7.2017

Žilina nenadviazala na triumf v Kodani

V závere duelu dostala Žilina možnosť zahrávať priamy kop. Michal Škvarka zakrútil loptu ponad múr, ale Lukáš Hroššo skvelo podržal svoj tím.

Hostia v nadstavenom čase zatlačili domácich, ale tí sa ubránili. Nitra si tesné vedenie ustrážila a vstúpila do sezóny s cenným víťazstvom.

Úradujúci majster nedokázal nadviazať na výsledok zo stredajšej odvety druhého predkola Ligy majstrov v Kodani, keď zdolal tamojšie FC 2:1.

Hlasy po zápase:

Ivan Galád, tréner Nitry, zdroj: RTVS: "Teším sa kvôli ľudom, ktorí prišli na tento zápas. Vidieť, že Nitra je futbalové mesto.

Som rád, že sa sem vrátila radosť z futbalu. Žilina má skvelé mužstvo, teším sa, že sme nad ňou zvíťazili. Sme skromní, slušní a dúfam, že budeme ďalej napredovať."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapcom nemôžem nič vyčítať. Hlavne za druhú časť, pretože šľapali. Po návrate sme absolvovali len jeden tréning, takže fyzicky sme to zvládli fantasticky. Súper hral veľmi oduševnene, s nasadením a s entuziazmom. Navyše bol podporený fantastickými fanúšikmi. Snažili sme sa nájsť medzery, no to sa nám nepodarilo.

Chýbal nám pokoj vo finálnej časti. Kvalitné mužstvo - ako sme my - by malo premeniť viaceré šance. Gratulujem súperovi. Moji chlapci musia dať hlavy hore, pretože predviedli solídny výkon. Chýbala nám síce produktivita, ale chlapci si zaslúžia malú pochvalu."

Víťazná premiéra El Maestra

Víťaznú premiéru v novom tíme zaznamenal srbský tréner Spartaka Trnava Nestor el Maestro. Trnavčania v sobotu doma zvíťazili nad Michalovcami 1:0.

Jediný gól zápasu strelila už v piatej minúte nová tvár v drese Spartaka Štefan Pekár. Domáci mohli zdvojnásobiť vedenie v 21. minúte stretnutia, avšak dorážku Martina Tótha zneškodnil brankár hostí Gerard Bieszczad.

Po zmene strán sa už stav nezmenil.

Nesto El Maestro.
Nesto El Maestro. (Autor: TASR)

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Góly menia zápasy. My sme vstúpili do zápasu dobre - na začiatku Jakubech skvelo zasiahol a onedlho sme dali gól. Do druhého polčasu sme pridali na agresivite, škoda, že sme neskórovali druhý raz. Posledných 20 minút som bol nervózny, pretože hrozilo vyrovnanie. Michalovce hrali dobre, kontrolovali hru. Napriek tomu si myslím, že sme si zaslúžili vyhrať."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Odchádzame smutní, pretože sme siahali na bod. Škoda úvodnej nevyužitej šance, po ktorej nás súper potrestal. V ďalšom priebehu sme sa ťažko presadzovali, ľahko sme strácali lopty. Keď chceme uspieť, musíme tieto chyby odstrániť."

Aj Dunajskej Strede stačil jediný gól

Takisto len jediný gól stačil na víťazstvo futbalistom Dunajskej Stredy, ktorí na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Podbrezovej 1:0. Rozhodujúci gól strelil v závere prvého polčasu Erik Pačinda. Ukážkovo zrealizoval priamy kop.

Domáci mohli po zmene strán pridať aj ďalšie zásahy, ale Pačinda z uhla minul bránku a rovnako nepresne vystrelil aj Branislav Ľupták.

Podbrezová v závere zápasu prekonala brankára DAC Patrika Maceja, Jaroslav Kostelný však fauloval súpera a hlavný rozhodca Mário Vlk gól neuznal.

Stav stretnutia sa napokon nezmenil a Dunajská Streda dotiahla prvý domáci zápas do víťazného konca.

Hlavičkový súboj o loptu zvádzajú hráč Dunajskej Stredy Marko Živkovič (vpravo) a Lukáš Migaľa z Podbrezovej. (Autor: TASR)

Marco Rossi, tréner DAC: "Prvý zápas sezóny je vždy komplikovaný, hlavne pre nás. Prišli noví tréneri, nový realizačný tím.

Zaslúžili sme si vyhrať, odohrali sme dobrý zápas. Máme veľa problémov. Prípravu sme začali neskôr, chýbali nám hráči z 21-ky a Davis ešte stále absentuje. Keď budeme kompletní, budeme sa zlepšovať.

Hráči odohrali dobrý duel, dali do toho srdce, ale pred takým publikom a na takom štadióne to inak ani nemôže byť."

Karol Praženica, tréner Železiarní Podbrezová: "Nemali sme dobrý vstup do zápasu. Hrali sme ustráchane, ale po 25. minúte sme hru vyrovnali. Súpera sme vážnejšie neohrozili, chýbala nám presnejšia strela. Do druhého polčasu sme chceli hrať ofenzívnejšie, preto sme aj striedali. Boli sme aktívnejší, no čistú šancu sme si nevypracovali. Domáci dali gól, my nie, preto oni zaslúžene vyhrali."

Online prenos: FC Nitra - MŠK Žilina (Fortuna liga, 1. kolo)

Fortuna liga 1. kolo 2017/2018
22.07.2017 o 18:30
Nitra
1:0
(1:0, 0:0)
90+3 minúta
Žilina
Góly: 15. Balaj (Kóňa). ŽK: 54. Balaj (NIT), 90. Kóňa (NIT) – 24. Škvarka (ZIL), 90. Vavro (ZIL). Rozhodca: Glova – Benko, Hrčka. Diváci: 3500.
Obrovský výbuch radosti v Nitre, pretože nováčik súťaže po góle Filipa Balaja z 15. minúty zvíťazil nad majstrovskou Žilinou 1:0! To je odo mňa na dnes všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia.
90+3
90+3
Po akcii Ngeyitala Nitra získava prvý rohový kop v dnešnom zápase, zdá sa však, že o výsledku je pre dnes rozhodnuté!
90+2
Diaz v útočnom faule pred šestnástkou Nitry, domáci sa oslobodzujú a Lukáš Hroššo sa s výkopom logicky vôbec neponáhľa.
90+2
Charizopoulos po dlhom čase odkopom na krátku chvíľu oslobodzuje svoj tím spod tlaku Žiliny.
90+1
Tak toto je už doslova drvivý tlak Žiliny, Nitra je so všetkými hráčmi vo vlastnej šestnástke.
90+1
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 3 minúty.
90
Po priamom kope Škvarku nasledovala strela Polievku, ktorá bola tečovaná na rohový kop.
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Denis Vavro (MŠK Žilina).
90
yellowCardŽltú kartu dostáva Tomáš Kóňa (FC Nitra).
90
Po súboji s Kóňom bol faulovaný Denis Vavro a následne vznikla medzi obomi hráčmi rázna roztržka.
89
Riadny hrací čas sa pomaly končí a Nitra stále vedie nad Žilinou 1:0.
88
Filip Balaj, strelec dnes zatiaľ jediného gólu, opúšťa trávnik za mohutného potlesku fanúšikov Nitry.
87
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Filip Balaj, prichádza Márius Charizopulos.
86
Center Michala Škvarku odvrátil do bezpečia Filip Balaj.
86
Ďalší rohový kop Žiliny, Nitra dnes ešte rohový kop nekopala.
85
Z následného rohového kopu už hostia nič zaujímavé nevymysleli, dovolím si povedať, že zákrok Lukáša Hrošša pred malou chvíľou bol kľúčovým zlomom tohto zápasu.
84
84
importantTentoraz loptu krásne technicky zakrútil Michal Škvarka, no Lukáš Hroššo bravúrne vyrazil na rohový kop!
83
Otubanjo skúsil individuálnu akciu, bol však pred pokutovým územím Nitry faulovaný Róbertom Valentom. Znovu výborná pozícia z priameho kopu pre Žilinu.
82
Lopta napokon technicky zatočil Róbert Mazáň, ktorý však mieril nad brvno Lukáša Hrošša.
81
Samuel Mráz faulovaný tesne pred šestnástkou Nitry, Žilina bude mať výhodu priameho kopu z výbornej pozície.
80
Do konca riadneho hracieho času ostáva posledných 10 minút, Nitra chystá posledné dnešné striedanie.
79
importantVeľká šanca Nitry, z ničoho nič sa pred Alešom Mandousom objavil nestrážená Lola Ngeyitala, no žilinský brankár mu stihol loptu uchmatnúť ešte pred zakončením.
78
Samuel Mráz v dobrej pozícii nastrelil Nibu Macdonalda. Žilinská ofenzíva už začína byť mierne zúfalá.
77
Nitra v druhom polčase ohrozila bránku Žiliny len jediný raz, napriek tomu mal však Andrej Ivančík obrovskú šancu.
76
Rýchly útok Žiliny, Škvarka poslal dobrú prihrávku na pravú stranu pre Diaza, ktorý centroval, následne však Róbert Polievka z voleja mieril veľmi nepresne.
75
Po dlhom čase sa k lopte dostal Aleš Mandous, ktorý sa zapojil do rozohrávky svojho tímu.
74
Skvelí fanúšikovia Nitry ženú svoj tím dopredu. Ale na trávniku máme tvrdú zrážku Hrošša so spoluhráčom Kuníkom, navyše Niba Macdonald leží na trávniku s kŕčmi.
73
Nádejná akcia Žiliny, Špalek však neuspel s centrom z pravej strany, Nitra sa znovu na chvíľu oslobodzuje z mohutného tlaku MŠK.
72
Otubanjo v kombinácii s Mazáňom, lopta však končí na kopačkách Martina Králika.
71
Útočiaci hráči Žiliny si variabilne menia pozície, ale nie je im to zatiaľ nič platné, keďže obrana Nitry dnes hrá výborne.
70
Pomer striel je aktuálne 16:6 v prospech Žiliny, stav je však 1:0 v prospech Nitry.
69
69
importantPolievka prihrával poza Šimončiča na Michala Škvarku, ktorý zakrútil parádne technicky, zasekol si dvoch hráčov Nitry, no lopta tesne minula bránku Lukáša Hrošša.
68
Žilina v ďalšom z nespočetných útokov, Ramil Šejdajev bol však odzbrojený od lopty.
67
Hra sa síce prelieva zo strany na stranu, ale tempo mierne opadlo.
66
Žilina má v držaní lopty takmer 70%-ný podiel, Nitra však predvádza priam heroický výkon a zatiaľ stále vedie 1:0. Nuž, ak bude takto nováčik pokračovať, tak bude skutočne príjemným prekvapením Fortuna ligy.
65
Žilina už je na trávniku v absolútne najofenzívnejšom zložení aké len môže mať, no Otubanjo fauloval v útočnej fáze a loptu získava domáca Nitra.
64
Tentoraz je na trávniku ošetrovaný otrasený Matúš Kuník.
63
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Róbert Polievka.
62
Žilina pripravuje posledné dnešné striedanie, do hry príde Róbert Polievka. Na trávniku je ošetrovaný strelec gólu Nitry Filip Balaj, ktorý má kŕče.
61
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Andrej Ivančík, prichádza Aurelien Ngeyitala.
60
Nitra pripravuje druhé dnešné striedanie, do hry príde Ngeyitala. Ešte predtým však priamy kop Žiliny, no obrana domácich loptu pohodlne odvrátila.
60
Po hodine hry Nitra stále vedie gólom Filipa Balaja nad Žilinou 1:0.
59
Rohový kop Žiliny, už piaty v dnešnom zápase, zatočil Michal Škvarka, obrana Nitry však loptu odvrátila do bezpečia.
58
V strede poľa dva fauly v krátkom slede na oboch stranách, oba tímy bojujú o loptu srdnato a tak sa niet čomu čudovať.
57
Lopta je znovu v moci Lukáša Hrošša, ktorý ju dlhým výkopom posiela na stranu Žiliny.
56
Tak úvodné minúty druhého polčasu sú veľmi zaujímavé, Nitra hrozí protiútokmi a Žilina veľmi túži po vyrovnaní.
55
importantKrásna akcia Žiliny, Káčer dobrou prihrávkou našiel v šestnástke Nitry Ramila Šejdajeva, ktorý pálil z prvej. Lukáš Hroššo bol však pozorný a podržal svoj tím.
54
yellowCardŽltú kartu dostáva Filip Balaj (FC Nitra).
54
54
importantFantastický center Róberta Valentu z pravej strany, loptu skvele posadil na hlavu Andreja Ivančíka, ktorý bol sám pred Mandousom, no Ivančik hlavičkoval veľmi slabo a gólman Žiliny loptu bez problémov chytil.
53
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza René Kotrík.
53
Rýchly útok Nitry, Vavro si však poradil s Filipom Balajom.
52
Nitra je aktuálne stiahnutá so všetkými hráčmi pred vlastnou šestnástkou, Žiline sa však nedarí v kombinácii.
51
Žilina kombinuje v strede poľa, Škvarka s Diazom si chodia po loptu až medzi dvojicu žilinských stopérov. Nasleduje rýchla akcia MŠK, Otubanjo však strelou z veľkého uhla neuspel.
50
Druhý polčas pokračuje v obraze záveru prvého polčasu, Nitra je stiahnutá v defenzívne, Žilina naopak v mohutnej ofenzíve.
49
Rýchly útok Žiliny, Otubanjo si poradil s Nibol Macdonaldom, následne Hroššo musel boxovať loptu pred Ramilom Šejdajevom.
48
Lopta je v moci skúseného brankára domáceho tímu Lukáša Hrošša, ktorý ju dlhým výkopom posiela ďaleko za stredovú čiaru.
47
Centrovaná lopta Nikolasa Špaleka do šestnástky Nitry, táto lopta však bola príliš vysoká.
46
Žilina začína druhý polčas s veľmi ofenzívnym zložením, rovnakým ako v závere zápasu v Kodani. Na hrote útoku má Žilina Mráza, Šejdajeva a Otubanja.
46
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Juraj Chvátal, prichádza Ramil Šejdajev.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Nitre mierne nečakaný výsledok, pretože Nitra vedie po parádnom góle Filipa Balaja nad Žilinou 1:0 Druhý polčas sa začne približne o 19:30.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Yusuf Otubanjo skúsil strelu približne z 20 metrov, Hroššo loptu bez problémov skryl v náruči.
45+1
Špalek v súboji so Šimončičom faulovaný, Žilina tak získava loptu a pôjde dopredu.
45
V prvom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.
45
Pred Mandousom centroval Balaj na Kóňu, no loptu mu nesadla ideálne. Pre domácich škoda, pretože sa rysovala sľubná útočná šanca.
44
V týchto momentoch je Žilina v optickom tlaku, ale úradujúci majster si nedokázal vypracovať pozíciu na zakončenie.
43
Nitra navyše hrozí rýchlymi protiútokmi a najmä dlhými loptami za obranu Žiliny.
42
Žilinčania sa stále snažia kombinačne prejsť cez obranu domáceho tímu, ale Nitra šikovne prehusťuje priestor pred Hroššom a Žilinčanom to robí veľké problémy.
41
Otubanjo sa po prihrávke Káčera dostal pred Hrošša, no končí na trávniku a pýta si pokutový kop. Hlavný rozhodca Filip Glova však ostáva pokojný a nariaďuje odkop od bránky Lukáša Hrošša.
40
Rohový kop Žiliny zatočil Michal Škvarka, lopta končí po odkope obrany Nitry ďaleko za stredovým kruhom.
40
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Eligius Jankauskas, prichádza Samuel Mráz.
39
Po Chvátalovom centri sa k lopte snažil dostať Yusuf Otubanjo, no toho dobre pokryl Niba.
38
Adrián Guľa chystá striedanie už v prvom polčase, do hry príde útočník Samuel Mráz.
37
Na opačnej strane rovnako chyba domácej obrany, Hroššo trafil pri odkope lopty Otubanja, no lopta mierila mimo bránky Nitry.
36
importantHrubá chyba žilinskej obrany! Andrej Ivančík sa dostal do úniku, no skončil v mlyne medzi Denisom Vavrom a Martinom Králikom. Spadol na trávnik, no pokutový kop sa pískať nebude, čo sa vôbec nepozdáva domácim fanúšikom.
35
Nikolas Špalek sa po druhý raz v dnešnom zápase do zakončenia, Lukáš Hroššo však nemusel zasahovať.
34
Priamy kop pre Nitru. Skvelú loptu rozohral Tomáš Kóňa, ktorý je centrom útočných akcií domáceho tímu. Miloš Šimončič však nedokázal zakončiť presne.
33
Denis Vavro diriguje hru Žiliny v obrane, no nemá komu v strede poľa prihrať. Žilina pôsobí trošku zaskočene doterajším vývojom zápasu.
32
V Nitre vládne skvelá futbalová atmosféra, nasledovať však bude krátka prestávka na občerstvenie, keďže aktuálne je v Nitre viac než 30°C.
31
Miroslav Káčer sa snažil nájsť kapitána Michala Škvarku, Žiline však viazne kombinácia a to nie pre hru MŠK bežný jav.
30
Po polhodine hry sa na stave nič nemení, Nitra stále vedie po krásnom góle Filipa Balaja nad Žilinou 1:0.
29
Hra sa prelieva zo strany na stranu, Nitra hrá so Žilinou absolútne vyrovnaný zápas.
28
Ivančik s druhou dnešnou strelou, znovu však nemieril presne a Aleš Mandous nemusel zasahovať.
27
Zápas má veľmi dobré tempo a skutočne sa je na čo pozerať.
26
importantTak to je neuveriteľné! Jankauskas s Diazom dvakrát poslali loptu do tyče Hroššovej bránky! Následne sa ešte lopta ocitla na bránkovej čiare, gól to však napokon nebol!
25
Žilina sa snaží niečo v útoku vymyslieť, nastáva obliehanie šestnástky Nitry.
24
yellowCardA to sa kapitánovi MŠK vôbec nepáči, za protesty tak dostáva žltú kartu.
23
Ďalšia lopta na hrot Žiliny pre Michala Škvarku, ktorý po súboji s Macdonaldom Nibom padol v šestnástke Nitry na trávnik, penalta sa však nepíska.
22
Chvátal našiel v strede poľa Diaza, ktorý okamžite skúšal kolmicu pre Michala Škvarku, no táto lopta bola zblokovaná.
21
Otubanjo je na hrote Žiliny osamotený, typická krídelná hra dnes zatiaľ futbalistom Žiliny nejde podľa predstáv.
20
Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu, Nitra možno trošku prekvapujúco vedie nad Žilinou 1:0, ale nováčik hrá do týchto chvíľ veľmi dobrý zápas.
19
Vysoká lopta na hrot útoku Nitry pre Filipa Balaja, obrana Žiliny si tentoraz dala na strelca spod Zobora veľký pozor.
18
Šimončič v strede poľa faulovaný Miroslavom Káčerom. Nitra znovu pôjde dopredu.
17
Vysoký pressing domácich robí Žiline veľké problémy, uvidíme ako dlho Nitre vydržia sily na takýto herný štýl.
16
Žilina znovu v problémoch v obrane, napokon všetko vyriešil agilný Denis Vavro. Nitra však ostáva pri lopte, pretože ju bude vhadzovať od postrannej čiary.
15
15
goalNitra dala gól!
Krásna akcia Nitry, Tomáš Kóňa vymyslel parádny center za obranu Žiliny pri minulosezónneho najlepšieho strelca Nitry FILIPA BALAJA, ktorý osvedčil svoj strelecký talent a parádnou strelou pokoril Aleša Mandousa!
13
Zaujímavý úvod zápasu, nováčik sa majstra vôbec nebojí a bez rešpektu napáda rozohrávku Žiliny s trojicou hráčov.
12
Po rohovom kope sa lopta nedostala ku Miroslavovi Káčerovi, následne v útoku fauloval Yusuf Otubanjo.
11
11
importantPriamy kop Žiliny v podaní Michala Škvarku, Lukáš Hroššo vytiahol výborný zákrok! Nasledovať bude ďalší rohový kop Žiliny.
10
importantVeľká chyba Ivana Diaza, domáci sa dostali do dobrej šance, keď Fábry našiel pred bránkou úplne voľného Andreja Ivančíka, no ten v jasnej pozícii veľmi zle trafil loptu a neohrozil tak Aleša Mandousa.
9
Loptu zakrútil kapitán Žiliny Michal Škvarka, tá sa následne dostal k Mazáňovi, ktorý mieril vysoko nad bránku Žiliny.
8
Denis Vavro na útočnom výlete, križoval ho však Šimončič a Žilina získava prvý rohový kop v dnešnom zápase.
7
Nitra mierne vyrovnala držanie lopty, Kóňa šikovne získal loptu v strede poľa, no nepodarilo sa mu ju následne prihrať Valentovi.
6
6
Rýchle akcie na oboch stranách, v permanencii boli ako Aleš Mandous, tak aj Lukáš Hroššo, no neboli to vážnejšie útočné akcie.
5
Fábry šikovnou dlhou prihrávkou hľadal na hrote útoku Valentu, obrana Žiliny je však pozorná.
5
Dlhý nákop na Michala Škvarku, obrana Nitry si dala pozor.
4
Nikolas Špalek sa snažil presadiť po pravej strane, skúsený obranca Nitry Ján Chovanec si ho postrážil a obral ho o loptu.
3
Tomáš Kóňa v strede poľa stratil loptu, tá je tak znovu v moci Denisa Vavra a jeho spoluhráčov.
2
Žilina s tradičným obrazom hry, hráči MŠK kombinujú v strede poľa, no Nitra hrá s tromi hráčmi na hrote a vysoko napáda rozohrávku hostí.
1
Hneď v úvode zápasu sa lopta dostáva k Alešovi Mandousovi, ktorý sa rozohrávkou zapojil do hry.
1
Oba tímy máme na trávniku, v Nitre vládne skvelá futbalová atmosféra. Nitra, vitaj po troch rokoch vo Fortuna lige!

FC Nitra: Hroššo – Niba, Križan, Kóňa, Fábry – Balaj, Valenta, Šimončič (C), Chovanec – Ivančík, Kuník.
Náhradníci: Kolmokov – Ďurek, Ngeyitala, Vencl, Kotrík, Abrahám, Charizopulos.

MŠK Žilina: Mandous – Chvátal, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz, Káčer, Škvarka (C), Jankauskas – Špalek, Otubanjo.
Náhradníci: Leško – Cociuc, Mráz, Vallo, Hancko, Polievka, Šejdajev.

Rozhodca: Glova – Benko, Hrčka.
Príjemný dobrý deň z Nitry, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FC Nitra privítajú na svojom trávniku hráčov úradujúceho majstra Slovenska MŠK Žilina. Zápas sa začína o 18:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

FC Nitra je nováčik v našej najvyššej súťaži. Klub spod Zobora do ligy postúpil až po administratívnom neprijatí víťaza 2.ligy VSS Košice. Nitru vedie skúsený tréner Ivan Galád, oporami budú najmä brankár Lukáš Hroššo a stredopoliar Tomáš Kóňa, ktorý pod Zobor zamieril zo Slovana Bratislava.

Žilina už svoju sezónu začala, najskôr prehrala na domácom trávniku v 2. predkole Ligy majstrov s dánskym tímom FC Kodaň 1:3, aby v stredu zvíťazila pomerom 2:1 v odvetnom zápase v Kodani. Na postup to však nestačilo a tak sa Žilina môže sústrediť už len na Fortuna ligu a Slovenský pohár. Z tímu MŠK odišli pred sezónou Filip Hlohovský, Ernest Mabouka a Lukáš Čmelík, pod Dubeň naopak zamierili Juraj Chvátal a Róbert Polievka.

Zápas sa začína o 18:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.