Slovákom sa v Čunove darí, Gewissler so Skákalom vyhrali kvalifikáciu

Michaela Haššová.
Michaela Haššová. (Autor: TASR)
SITA|20. júl 2017 o 10:41

Úspešné boli aj kajakárky do 23 rokov.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky Viktória Orokocká a Michaela Haššová si vybojovali postup do semifinále hneď z prvej kvalifikácie na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Čunove.

Medzi kajakárkami do 23 rokov skončila Orokocká trinásta a Haššová šestnásta. Na 22. mieste klasifikovali Simonu Macekovú, ktorá si prienik ďalej vybojovala desiatou pozíciou v II. kvalifikácii.

Slovenská dvojica Matúš Gewissler s Jurajom Skákalom ovládli kvalifikáciu C2 muži v kategórie do 23 rokov a idú ďalej.

V juniorskej kategórii medzi kajakárkami s prehľadom postúpili do semifinále Eliška Mintálová aj Soňa Stanovská, ktoré v prvej kvalifikácii skončili na 4. resp. 6. mieste. Silvia Brosová obsadila 22. pozíciu a čaká ju druhá jazda.

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome

Do 23 rokov - C2 muži - I. kvalifikácia (všetci do semifinále):

1.Matúš Gewissler, Juraj SkákalaSR101,36 s0 tr. sek.

Do 23 rokov - K1 ženy - I. kvalifikácia (20 najlepších do semifinále):

1.Lisa LeitnerováRakúsko91,88 s0 tr. sek.
13.Viktória OrokockáSR107,37 s0 tr. sek.
16.Michaela HaššováSR108,40 s6 tr. sek.
22.Simona MacekováSR111,01 s2 tr. sek.

Do 23 rokov - K1 ženy - II. kvalifikácia (10 najlepších do semifinále):

1.Barbora ValíkováČR105,74 s2 tr. sek.
10.Simona MacekováSR118,90 s0 tr. sek.

Juniori - C2 muži - I. kvalifikácia (všetci do semifinále):

1.Vít Pohanka, Denis WendlČR113,26 s0 tr. sek.