Slováci prehrali aj druhý zápas, stále nezískali ani set

Kvalifikácia o postup na MS 2018 do Talianska a Bulharska

Európska časť - záverečná III. fáza, G-skupina:

KORTRIJK (BELGICKO)

Slovensko - Nemecko 0:3 (-23, -21, -24)

89 minút, rozhodovali: Partiainen (Fín.) a Markelj (Slovin.), 140 divákov

Zostava a body SR: Prešinský 6, Končal, Ogurčák 2, Ondrovič 5, Mlynarčík 5, Kriško 14, libero Vitko (Palgut 1, M. Petráš 10, Ludha)

Zostava a body Nemecka: Kampa 0, Kaliberda 15, Böhme 6, Hirsch 11, Fromm 10, Krick 5, libero Zenger (Malescha 0, Schott 0, Zimmermann 0)

6.Slovensko2020:60 b

KORTRIJK. Slovenskí volejbalisti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v belgickom Kortrijku na turnaji G-skupiny (19. - 23. júla) v rámci záverečnej III. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Talianska a Bulharska.

Po stredajšej prehre 0:3 s domácimi Belgičanmi zverenci Andreja Kravárika vo štvrtok popoludní podľahli favorizovaným Nemcom 0:3 (-23, -21, -24).

Slovákov čakajú ešte tri zápasy

V prvom sete Slováci zaostávali 15:20. Manko síce zmazali (22:22), no koncovka patrila Nemcom. V závere druhej časti boli na tom slovenskí reprezentanti ešte lepšie a viedli 21:19, vzápätí však prišla šesťbodová nemecká šnúra a bolo 0:2.

15:30 Španielsko - Slovensko

Vo finiši tretieho setu mali slovenskí hráči tesne navrch (21:20), svoje úsilie ale ani tentoraz nedotiahli do zdarného konca.

Spomedzi Kravárikových zverencov najčastejšie uspel smečiar Tomáš Kriško (14 bodov), v dobrom svetle sa ukázal striedajúci univerzál Michal Petráš (10 b.).

Slovákov ešte v Kortrijku čakajú súboje proti Bielorusom (piatok, 15:00), Estóncom (sobota, 17:30) a Španielom (nedeľa, 15:30).

Na MS postúpi iba najlepší

V záverečnej III. fáze kvalifikácie bojuje sexteto z druhých priečok skupín májovej II. fázy eliminácie. Na majstrovstvá sveta postúpi iba najlepší.

Slovensko, ktoré dosiaľ na svetovom šampionáte neštartovalo, v máji bojovalo na turnaji v Holandsku, kde napokon nestačilo len na domáci výber.

Istotu účasti na MS majú z európskych krajín hostitelia šampionátu Taliansko a Bulharsko, obhajca titulu Poľsko a sexteto víťazov skupín II. fázy kvalifikácie - Francúzsko, Holandsko, Slovinsko, Rusko, Srbsko a Fínsko.

Ohlasy po zápase:

(zdroj: svf.sk)

Andrej Kravárik (tréner SR): "Podali sme o päťdesiat percent lepší výkon než v prvom zápase proti Belgicku. Zatlačili sme súpera servisom a následne fungovala obrana na sieti a v poli. Všetky sety boli tesné, no v záveroch sme urobili viac chýb ako súper, a to rozhodlo. Najviac ma mrzí druhý set, v ktorom sme viedli 21:19 a od tohto stavu sme sa nepohli.

Je to škoda, pretože chlapci podali naozaj veľmi dobrý výkon. Takto by to malo vyzerať aj v ďalších zápasoch. V piatok nás čaká dôležitý duel proti Bielorusku, s ktorým sme sa stretli nedávno v príprave. Verím, že podáme taký výkon, ktorý nám prinesie prvé víťazstvo."

Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci prehrali aj druhý zápas, stále nezískali ani set