Martin finálovú účasť v Umagu neobháji, skončil už v druhom kole

Andrej Martin.
Andrej Martin. (Autor: TASR)
SITA|20. júl 2017 o 21:22

Slovenský tenista nestačil na ruského lucky losera z kvalifikácie Andreja Rubľova. Prehral v dvoch setoch 6:7 a 5:7.

UMAG. Slovenský tenista Andrej Martin prehral za 117 minút 6:7 (5), 5:7 s ruským lucky loserom z kvalifikácie Andrejom Rubľovom vo štvrtkovom zápase osemfinálového druhého kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Plava Laguna Croatia Open na antukovom povrchu v chorvátskom Umagu.

UMAG - 2. kolo:

(dotácia 540 310 eur, antuka)

A. Rubľov (Rus.) - Andrej Martin (SR) 7:6 (5), 7:5

/za 117 minút/

Martin doplatil aj na to, že v úvodnom sete nezužitkoval náskok 5:2 na gemy. V druhej časti vyrovnal z 3:5 na 5:5, ale potom ešte raz prišiel o svoj servis a už sa nezachránil.

Ešte len devätnásťročnému 74. hráčovi hodnotenia Rubľovovi sa Martin nedokázal revanšovať za nezdar 6:2, 3:6, 3:6, ktorý inkasoval vlani v auguste na antukovom challengeri v talianskom Come.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Martin, 149. v počítačovom poradí k 17. júlu, prišiel o nádej obhájiť svoj vlaňajší senzačný prienik do finále tohto podujatia.

Daviscupový reprezentant Slovenska figuruje na 214. pozícii v nezáväznom online hodnotení a má značne reálnu šancu zmestiť sa o necelé dva týždne nad čiaru kvalifikácie newyorských grandslamových US Open.