Najslávnejší zápas? Na Ružomberok zaútočí anglická superstar

Na snímke hráči Ružomberka sa radujú po góle v odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy.
Pavol Spál|21. júl 2017 o 01:09

Trenčín a Slovan vypadli. Do 3. predkola Európskej ligy postúpil tím, od ktorého sa to najmenej čakalo. Ružomberok vyzve slávny Everton.

BRATISLAVA. Keď strelí gól za anglickú reprezentáciu, aj princ William vyskočí z kresla a kričí: "Rooney, Rooney."

Európska liga - odveta 2. predkola:

BK Lyngby Kodaň - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0)

/prvý zápas: 1:0/

Góly: 20. Rygaard (z 11 m), 30. Örnskov - 89. Oršula

Bnei Jehuda Tel Aviv - AS Trenčín 2:0 (0:0)

/prvý zápas 1:1/

Góly: 50. Tchibota Dufounou, 85. Ashkenazi

SK Brann Bergen - MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 64. Qose, 78. Kružliak (z 11 m)

Wayne Rooney je s 253 gólmi najlepším strelcom v histórii Manchester United, najslávnejšieho anglického klubu.

Ani v národnom tíme nedal nikto viac gólov než on. Päťdesiattri. Prekonal dlhoročný rekord sira Bobbyho Charltona.

Rooney o pár dní už v drese liverpoolskeho Evertonu zaútočí na futbalistov MFK Ružomberok. Slovenský tím čaká možno najslávnejší súboj v dejinách klubu. Prvé duely tretieho predkola futbalovej Európskej ligy sú na programe 27. júla, odvety 3. augusta.

Z troch slovenských klubov v Európskej lige 2017/2018 postúpil do tretieho predkola iba jediný - MFK Ružomberok, ktorý otočil stav dvojzápasu s nórskym Brannom Bergen. Po domácej prehre 0:1 vyhral v Nórsku 2:0.

„To, o čom sme snívali, sa stalo skutočnosťou. Na náš štadión príde tréner Ronald Koeman i hviezdny Wayne Rooney. Chceme odohrať proti Evertonu dva dobré zápasy, začneme už na budúci štvrtok v Goodison Parku," vravel Dušan Tittel, športový a marketingový riaditeľ Ružomberka.

"Už teraz máme na domácu odvetu množstvo objednávok, ktoré viacnásobne prevyšujú kapacitu nášho štadióna. Škoda, že ho nemôžeme nafúknuť,“ dodal Tittel.

Minul deväťdesiat miliónov

Štadión MFK má kapacitu sotva päťtisíc. Everton je výnimočne atraktívny súper. V najvyššej anglickej súťaži odohral najviac sezón spomedzi všetkých tímov, nespadol nižšie od roku 1955. Je deväťnásobným majstrom Anglicka.

Prestupové obdobie je zhruba v polovici a Everton už minul za päť posíl cez deväťdesiat miliónov libier. To je suma rovná rozpočtu Ružomberka na štyridsať rokov. V novej sezóne má Everton obrovské ambície.

Žilina vypadla v stredu z bojov v Lige majstrov, Slovan a Trenčín nestačili na súperov v kvalifikácii o Európsku ligu. V hre zostal tím od ktorého sa to najmenej čakalo. Ružomberok. Prvý zápas pritom doma prehral 0:1.

„Do Nórska sme cestovali s tým, že raz skórujeme a posunieme odvetu do predĺženia,“ tvrdil Tittel. Albánec Kristi Qose, ktorý bol najlepším hráčom na trávniku, dal hlavou vedúci gól.

„Stopér a kapitán Dominik Kružliak, ktorý aj v mladom veku 21 rokov zobral na seba zodpovednosť, a štvrťhodinu pred koncom premenil bez problémov pokutový kop, zvýšil na 2:0,“ vysvetľoval Tittel.

Vittek zahodil penaltu

Kľúčovým hráčom bol aj Dalibor Takáč. Pripravil oba góly - prvý padol po jeho rohovom kope a po zákroku na neho bola jedenástka.

„Odohrali sme fantastický zápas, vysoko taktický s veľkou emóciou. Zlomové bolo, že sme zmenili systém hry, na čo nebol súper schopný zareagovať,“ dodal tréner Ružomberka Norbert Hrnčár.

Pokojne vezmem túto prehru na seba, mal som dať z penalty gól. Mali sme dosť šancí, ale - žiaľ - chýbali nám góly.

Róbert Vittek, hráč Slovana

Trenčín po remíze 1:1 pred vlastnými fanúšikmi s izraelským klubom Bnei Jehuda Tel Aviv neuspel na súperovom trávniku a prehral výsledkom 0:2. Ešte viac sklamal Slovan.

Najslávnejší slovenský klub nestačil na dánske Lyngby. Po domácej prehre 0:1 sa netešil ani v Dánsku. Prehral 1:2.

Domáci rozhodli o víťazstve v prvom polčase, keď strelili dva góly v rozpätí desiatich minút. Slovan nepremenil v ôsmej minúte pokutový kop.

„Pokojne vezmem túto prehru na seba, mal som dať z penalty gól. Mali sme dosť šancí, ale - bohužiaľ - chýbali nám góly,“ smútil útočník Slovana Róbert Vittek.

Domov»Futbal»Európska liga»Najslávnejší zápas? Na Ružomberok zaútočí anglická superstar