Američan Clint Dempsey oslavuje svoj gól do siete Kostariky.
Američan Clint Dempsey oslavuje svoj gól do siete Kostariky. (Autor: SITA/AP)

Súperom USA vo finále bude víťaz súboja Mexiko - Jamajka.

CONCACAF Gold Cup - semifinále:

Kostarika - USA 0:2 (0:0)

Góly: 72. Altidore, 82. Dempsey

/USA postúpili do finále/

ARLINGTON. Futbalisti Spojených štátov sa prebojovali do finále majstrovstiev Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku.

V domácom prostredí v Arlingtone zdolali v noci na nedeľu v semifinále Kostariku 2:0 gólmi Jozyho Altidora a Clinta Dempseyho.

V súboji o titul na CONCACAF Gold Cupe sa stretnú v Santa Clare s lepším z druhej semifinálovej dvojice Mexiko - Jamajka.

Mužom zápasu bol Dempsey, ktorý v 72. minúte pripravil Altidorovi úvodný presný zásah a o desať minút neskôr sám skóroval z priameho kopu.

Bol to preňho 57. gól v národnom tíme, čím sa vyrovnal streleckému reprezentačnému rekordérovi Landonovi Donovanovi.

Tridsaťštyriročný Dempsey má na konte už 136 štartov v najcennejšom drese. Viac zápasov za USA odohrali iba Cobi Jones (164) a Donovan (157).

"Žijem si svoj sen. Dokázal som sa vrátiť po dvoch operáciách srdca a stále som schopný hrať na tejto úrovni. Som veľmi šťastný," citovala Dempseyho AP.