Slovákom sa doma darilo aj v nedeľu, získali šiestu a siedmu medailu

Soňa Stanovská vybojovala svoju druhú medailu. Predtým získala striebro aj v kategórii C1. (Autor: SITA)
SITA|23. júl 2017 o 11:24

Hliadku junioriek 3x C1 nepripravila o medailu ani päťdesiatka za vynechanie bránky. Skončila na druhom mieste.

ČUNOVO. Slovensko napokon získalo sedem medailí z majstrovstiev sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Čunove.

O druhé domáce striebro (3-2-1) sa v nedeľu predpoludním postarala hliadka junioriek 3x C1 v zložení Monika Škáchová, Simona Glejteková, Soňa Stanovská, ktorá napriek 56 trestným sekundám v konkurencii deviatich krajín našla premožiteľky len vo víťazných Nemkách. Bronz si vybojovali Češky s 58 trestnými sekundami a odstupom 8,40 sekundy za Slovenkami.

"Striebro je úspech. Individuálne sa mi na tomto šampionáte nedarilo, preto som vďačná aj za túto medailu," uviedla Simona Glejteková.

"Po včerajšom 'zemiakovom' štvrtom mieste prišlo teraz striebro. Z troch šancí na týchto majstrovstvách sveta mám dve medaily, čo je výborné," hodnotila Stanovská, štvrtá zo sobotňajšej K1 a vicemajsterka sveta z piatkovej C1.

"Čo sa týka pokazeného záveru, treba mať v bránke celú hlavu aj časť lode a Monika tam v závere urobila takú 'vykláňačku' - a za to na celom svetovom šampionáte dávajú päťdesiatku. Je to škoda, lebo nebyť tejto chyby, boli by sme majsterkami sveta," dodala Soňa Stanovská.

V piatok Soňa Stanovská oslavovala zisk striebornej medaily v C1 žien. V sobotu bojuje o cenný kov v K1. (Autor: TASR)

Neskôr do jagavej zbierky k trom zlatým a dvom strieborným pribudla druhá bronzová medaila (3-2-2). Postarali sa o ňu v súťaži hliadok 3x K1 juniorky Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Silvia Brosová.

V pôvodných výsledkoch mladé Slovenky figurovali na druhej priečke, avšak napokon ich ešte predstihli Francúzky, ktorým dodatočne zarátali štyri a nie šesť trestných sekúnd k predchádzajúcim štyrom.

Aj preto si udržali náskok tridsiatich stotín sekundy pred Slovenkami. Domáce družstvo nabralo štyri trestné sekundy.

Zlato berú Nemky s veľkým náskokom 6,32 sekundy.

Eliška Mintálová oslavuje v cieli pretekov.
Eliška Mintálová oslavuje v cieli pretekov. (Autor: TASR)

7.Slovensko126,08 s8

*Slovensko (Adam Gonšenica, Matej Pašek, Patrik Juríček)

*Slovensko: Jakub Grigar, Andrej Málek, Radoslav Miko

Domov»Ďalšie športy»Slovákom sa doma darilo aj v nedeľu, získali šiestu a siedmu medailu