Kližan v Hamburgu titul obhajovať nebude, odhlásil sa

Vlani si Martin Kližan (vľavo) preberal od riaditeľa turnaja v Hamburgu Michaela Sticha víťaznú trofej. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. júl 2017 o 17:32

Slovenský tenista bol naposledy v akcii 4. júla, keď nedohral duel prvého kola Wimbledonu.

HAMBURG. Slovák Martin Kližan sa pre zranenie ľavého lýtka odhlásil z budúcotýždňového turnaja ATP World Tour 500 German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu (dotácia 1 499 940 eur, antuka vonku), na ktorom mal obhajovať titul. Informáciu priniesol web ATP.

Dvadsaťosemročný Bratislavčan Kližan dosiaľ naposledy bol v akcii 4. júla a nedohral duel prvého kola grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne proti Srbovi Novakovi Djokovičovi (3:6, 0:2 a skreč). Zverenec Martina Hromeca figuruje na 121. priečke v singlovom renkingu, už však bol aj na 24. mieste.

Vlani sa Martin Kližan v Hamburgu tešil z celkového víťazstva.