Číňan Jang Sun nedal súperom šancu a získal zlato

Jang Sun oslavuje zisk zlatej medaily.
Jang Sun oslavuje zisk zlatej medaily. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. júl 2017 o 18:08

Pozíciu veľkej favoritky potvrdila Američanka Katie Ledecká.

BUDAPEŠŤ. Čínsky plavec Jang Sun triumfoval časom 3:41,38 minúty vo finále na 400 m voľným spôsobom na majstrovstvách sveta v Budapešti.

Číňan zabral v druhej polovici pretekov a po zlato si prišiel s takmer trojsekundovým náskokom pred druhým Mackom Hortonom z Austrálie.

Tretie miesto obsadil Talian Gabriele Detti.

Jang Sun vybojoval zlato na 400 metrov voľný spôsob: fotogaléria

23.7.2017

Katie Ledecká suverénne zvíťazila

Slovenský reprezentant Richard Nagy skončil už v rozplavbách, v ktorých obsadil až 26. pozíciu. Dosiahol čas 3:52,10 minúty.

V rovnakej disciplíne zvíťazila v ženskej kategórii suverénnym spôsobom Američanka Katie Ledecká. Držiteľka zlata z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro zaostala za vlastným svetovým rekordom o necelé dve sekundy.

Striebro získala jej krajanka Leah Smithová, bronz Ping-ťie Li z Číny.

Katie Ledecká potvrdila úlohu veľkej favoritky.
Katie Ledecká potvrdila úlohu veľkej favoritky. (Autor: SITA/AP)

Sjöströmová plávala rekordne

Švédska plavkyňa Sarah Sjöströmová je prvá žena, ktorá sa na 100 metrov voľný spôsob dostala pod 52 sekúnd. Podarilo sa jej to ako členke švédskej štafety na 4x 100 m. Na svojom meranom úseku dosiahla čas 51,71 s.

Doterajšie svetové maximum v podaní Austrálčanky Cate Campbellovej z júla 2016 malo hodnotu 52,06 sekundy. Informuje o tom aj web swimmingworldmagazine.com.

Z triumfu na 4x 100 m sa napokon tešili Američanky (3:31,72 min) v zostave Mallory Comerfordová, Kelsi Worrellová, Katie Ledecká, Simone Manuelová.

Striebro si vyplávali Austrálčanky a bronz Holanďanky. Švédky v zostave s novou svetovou rekordérkou Sjöströmovou skončili na piatom mieste (3:33.94).