Slovan zdolal v príprave Spartak Moskva, rozhodli nájazdy

HC Slovan Bratislava bude hrať v prvom domácom súboji budúcej sezóny KHL s Minskom. (Autor: TASR)
SITA|25. júl 2017 o 20:57

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v príprave prvý zápas.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava uspeli vo svojom treťom prípravnom zápase pred sezónou 2017/2018 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v utorok na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Spartaka Moskva 3:2 po samostatných nájazdoch.

Po dvoch prehrách v Pardubiciach to bolo pre Bratislavčanov prvé víťazstvo v príprave.

Skóre stretnutia otvoril v štrnástej minúte útočník ruského tímu Ryan Stoa. V 23. min vyrovnal Pavol Skalický, ale už o päť minút vrátil hosťom vedenie Vjačeslav Leščenko.

Bratislavčania zlikvidovali náskok Spartaka aj po druhý raz, v 46. min sa presadil fínsky obranca Tommi Taimi.

Zápas sa dostal až do nájazdového rozuzlenia, v ktorom uspeli domáci. Rozhodujúci pokus premenil český útočník Jan Buchtele.

V belasom drese sa predstavili aj nové posily, v bránke zažil premiéru Jakub Štěpánek a v útoku Michal Řepík. Toho v prvej útočnej lajne doplnili staronoví hráči v kabíne Slovana, Radek Smoleňák s Lukášom Kašparom.

V obrane dostal príležitosť obranca Tomáš Voráček, ktorý je v bratislavskom tíme na skúške.

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 3:2 po sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Skalický (A. Šťastný), 46. Taimi (A. Šťastný, Skalický), rozhod. nájazd Buchtele - 14. Stoa (Lajunen, Leščenko), 28. Leščenko (Pepeľajev).

Zostava Slovana: Štěpánek (Janus) - Sersen, P. Bačík, Taimi, Švarný, T. Voráček, L. Kozák, Černý, Boldižár - Kašpar, Smoleňák, Řepík - T. Hrnka, J. Mikúš, Buchtele - Skalický, Sádecký, A. Šťastný - Michal Hlinka, M. Hecl, A. Liška.