Slavia Praha zdolala Borisov, Plzeň remizovala v Bukurešti

Futbalista Steaua Bukurešť Mihai Pintilii (vľavo) a hráč Viktorie Plzeň Michael Krmenčík bojujú o loptu. (Autor: TASR)
TASR|25. júl 2017 o 22:10

Pozrite si súhrn výsledkov utorkových stretnutí 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2017/2018.

BRATISLAVA. Futbalisti českého šampióna Slavie Praha vyhrali v prvom zápase tretieho predkola Ligy majstrov 2017/2018 nad bieloruským BATE Borisov 1:0. Ďalší český zástupca Viktoria Plzeň si z ihriska FCS Bukurešť vezie cennú remízu 2:2.

O víťazstve Slavie rozhodol v 20. minúte z jedenástky Milan Škoda. Domácich však mrzia viaceré nepremenené šance, pretože Bielorusi hrali od penaltového verdiktu bez vylúčeného Jablonského.

V drese Slavie bol len na lavičke náhradníkov slovenský reprezentant Dušan Švento.

Plzeň na pôde bývalej Steauy dvakrát vyhrávala, ale domáci vždy odpovedali. Remíza a dva strelené góly na ihrisku súpera však pred odvetou dávajú Viktorii veľké nádeje na postup.

Celý zápas v drese českého vicemajstra odohral slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský, útočník Marek Bakoš prišiel na ihrisko v 67. minúte.

V ďalších dueloch remizoval azerbajdžanský Karabach Agdam s moldavským Šeriff Tiraspoľ 0:0 a futbalisti CSKA Moskva vyhrali na ihrisku AEK Atény 2:0.

Dánsky majster FC Kodaň so stredopoliarom Jánom Gregušom v základnej zostave prehral na pôde Vardaru Skopje 0:1. Premožiteľ MŠK Žilina mal v macedónskej metropole namále a najtesnejšia prehra, ktorú zariadil v 65. minúte Balotelli Jonathan, je pre neho ešte vzhľadom na priebeh milosrdná.

37. Budescu, 61. Teixeira - 23. Krmenčík, 53. Kopic
/Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Marek Bakoš (obaja Plzeň) hral od 67. minúty/

/Ján Greguš (Kodaň) odohral celý zápas/

Partizan Belehrad - Olympiakos Pireus 1:3 (1:1)
Góly:
10. Tawamba - 6. a 56. Ben, 90.+1 Emenike

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slavia Praha zdolala Borisov, Plzeň remizovala v Bukurešti