Žilina je stále bez bodu, v druhom kole doma podľahla Prešovu

Prešov vyhral aj v Žiline.
Prešov vyhral aj v Žiline. (Autor: TASR)
Sportnet|29. júl 2017 o 00:00

Slovenský úradujúci majster vstúpil do novej sezóny dvomi prehrami.

ŽILINA. Futbalisti slovenského úradujúceho majstra MŠK Žilina neuspeli ani v druhom kole novej sezóny Fortuna ligy 2017/2018.

Žilinčania po minulotýždňovej prehre na pôde nováčika z Nitry podľahli na domácom štadióne Prešovu 2:3 a do tabuľky si tak stále nepripočítali žiadne body. Prešov pritom hral celý druhý polčas bez vylúčeného Černáka.

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov (fotogaléria): fotogaléria

3.8.2017

Naopak, hráči Dunajskej Stredy zvíťazili na ihrisku Trenčína 2:1 a v novom ročníku nestratili ešte ani jeden bod. Minulý týždeň zdolali Podbrezovú.

V sobotu večer uspeli aj hráči Slovana Bratislava, ktorí doma zdolali Zlaté Moravce-Vráble 2:1. Radosť z troch bodov Slovanu strpčilo zranenie útočníka Róberta Vitteka, ktorý z duelu odstúpil v 22. minúte.

Dobrý vstup do novej sezóny potvrdila Nitra, ktorá je stále bez prehry, keď doma remizovala s Michalovcami 0:0.

Michalovce bodovali prvýkrát v tejto sezóne, pred týždňom podľahli v Trnave miestnemu Spartaku 0:1.

Fortuna liga 2017/2018 - 2. kolo:

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)

Góly: 7. Polievka, 40. Vavro (z 11 m) - 4. a 16. R. Černák, 60. Streňo (z 11 m)

Rozhodovali: Somoláni - Kováč, Pozor, ŽK: Káčer - R. Černák, Streňo, Talian, ČK: 44. R. Černák po druhej ŽK, 2025 divákov

Žilina: Mandous - Vallo (64. Mráz), Vavro, Kaša, Mazáň (64. Holúbek) - Diaz, Káčer - Škvarka - Špalek, Otubanjo, Polievka (81. Jankauskas)

Prešov: Talian - Streňo, Udeh, Dzurík, Kačala - T. Sedlák - Grešák (35. Micherda), Katona, R. Černák, Issa (66. Dupkala) - Wiezik (74. Keresteš)

Hlasy po stretnutí:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Futbal má krutú podobu pre chlapcov. Je to zrejme preto, aby sme v procese rozvoja hráča ešte viac pridali a boli dôslednejší. Súper bol neskutočne produktívny, bol u nás trikrát a strelil tri góly, čo je na môj vkus veľmi veľa. Treba to však rešpektovať. Očakával som ale, že budeme produktívnejší my. Chalani šliapali naplno, bolo nás síce o jedného viac, ale chýbal trošku väčší kumšt a niečo navyše, čo by prispelo ku gólu a zvrátilo výsledok. Emočne to chalani nemajú ľahké, ale podporíme ich a pôjdeme ďalej, pretože je to súčasť ich rozvoja. Súperovi zagratulujem, oceňujem skalných fanúšikov, ktorí neriešili výsledok a do poslednej minúty stále verili našim hráčom. V športe sú očakávania, že tím, ako my, bude stále vyhrávať, ale preto je to šport, že niekedy aj outsider hrajúci o jedného menej zápas takýmto spôsobom zvládne. Moji chalani mali ťažšiu školu, ale asi ju v kariére potrebujú."

Pavol Mlynár, asistent trénera Prešova: "Bol to presne ten výkon, s ktorým sme sa chceli prezentovať: oduševnený a poctivý po celý zápas. Prvý polčas bol z našej strany kvalitný, bola to výzva hrať proti kombinačne kvalitnému a skúsenému súperovi. V druhom polčase sme kvôli oslabeniu museli upraviť taktiku a stiahnuť sa, ale verili sme, že poctivým výkonom a nejakou brejkovou situáciou sa presadíme. Neostáva mi nič iné, len chlapcom poďakovať."

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)

Góly: 60. Janga - 25., 76. K. Vida

Rozhodovali: Ziemba - Balko, Štrbo, ŽK: Paur - Pambou, Davis, 2146 divákov

Trenčín: Chovan - Keston (33. R. Klooster), Skovajsa, Kleščík, Šulek - Paur, El Mahdioui, Ubbink (79. Čatakovič) - Gong, Gong, Beridze (62. Mance) - Janga

DAC: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis (69. Koštrna) - Ľupták, Ljubičič, Pambou - Pačinda (62. Čmelík), Šafranko (74. Divkovič), K. Vida

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Do zápasu sme mali dobrý vstup. Zápas sa neskôr vyrovnal. Cez týždeň sme sa pripravovali na to, čo Dunajská Streda vie hrať. Hostia dokázali prvú strelu na bránu premeniť na gól. Do druhého polčasu sme vstúpili ako sme chceli. Podarilo sa nám vyrovnať. V zlomových momentoch sme inkasovali gól. Zo záverečného tlaku sme už nedokázali vyrovnať. Musíme zlepšiť podporu krajných obrancov smerom dopredu."

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: "Zápas sme nezačali dobre. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa do neho dostali. Potom sme už lepšie bránili, začali súpera napádať vyššie a robili sme to, čo sme si počas týždňa natrénovali. Druhý polčas sa začal rovnako ako prvý. Najmä po domácich štandardkách sme mali veľa práce. Postupne sme si vypracovali šance a o víťazstve sme mohli rozhodnúť aj skôr."

ŠK Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:1)

Góly: 6. Sekulič, 52. Savičevič - 41. Rundič (vlastný)

Rozhodovali: Očenáš - Vorel, Chládek, ŽK: Chren, Bariš, Nikolič (ViOn), 845 divákov.

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon (46. de Sa)- Savičevič, de Kamps, Hološko - Oršula, Čavrič (87. Droppa), Vittek (22. Kubík)

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč - Záhumenský, Nikolič, Dobrotka, Chren - Bariš - Cleber (77. Ujlaky), Matheus, Gešnábel (46. Sládek), Orávik - Urgela (80. Renan)

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Pred zápasom som mal v hlave domáci zápas z minulej sezóny, keď sme remizovali 1:1. Vedeli sme, že Zlaté Moravce hrajú dobrý futbal. Chceli sme hrať od začiatku agresívne a rýchlo dať gól, to sa nám podarilo. Po zmene strán sme chceli pridať aj tretí gól, chýbala nám k tomu však posledná úspešná prihrávka. Pokiaľ ide o zranenie Vitteka, po zákroku súpera pocítil bolesť v zadnom svale. Vystriedali sme ho, nechceli sme ďalej riskovať."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Nič mi nezostáva, len gratulovať domácim k víťazstvu. Neviem, či zaslúženému, ale asi áno, lebo dali o gól viac. Stále mám však pocit, že sme mohli získať aspoň bod. Začali sme opatrne, neskôr sme mali niektoré dobré momenty v prechodovej fáze. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť pre zmenu výsledku, ale nebol som spokojný s niektorými hráčmi, ktorí boli benevolentní najmä pri bránení."

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 0:0

Rozhodovali: Pavlík - Somoláni, Roszbeck, 2870 divákov

Nitra: Hroššo - Niba, Križan, Kuník, Chovanec - Fábry (46. Kotrík), Kóňa, Šimončič, Ivančík (67. Ngeyitala Lola) - Balaj, Valenta (81. Abrahám)

Michalovce: Bieszczad - Sviarčinskij, Kavka, Carrillo (76. Koscelník), Šimčák - Šosták, Grič - Žofčák, Danko (81. Turik), Božok - Bragin (73. Kushta)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Pozitívnu emóciu na štadión medzi tých ľudí, ktorým znovu ďakujem v mene hráčov, že prišli, by bol priniesol gól z našej strany, ktorého sme sa ale nedočkali. Myslím si, že remíza bola spravodlivá. Zápas nám ukázal, že my nič nemôžeme predbehnúť. Máme štyri body z dvoch zápasov, čo je slušné. Budeme sa snažiť v ďalších zápasoch, aby to bolo lepšie. Do budúcna chceme priniesť pozitívnu emóciu v podobe gólu. Zápas sa niesol v duchu fair-play a ďakujem súperovi, že predviedol pekný futbal. Z našej strany to mohlo byť ešte o trochu kvalitnejšie."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Dnes sme videli najmä prvý polčas z oboch strán veľmi kvalitný zápas. Obe mužstvá hrali útočne. My sme mali možno čistejšie šance, ale Hroššo nám to chytil. Druhý polčas tempo hry upadlo. Snažili sme sa vyhrať, ale gól sme nedali. S bodom sme spokojní."

ONLINE prenos: MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov (Fortuna liga 2017/2018, 2. kolo)

Fortuna liga 2. kolo 2017/2018
29.07.2017 o 19:00
Žilina
2:3
(2:2, 0:1)
90+3 minúta
Prešov
Góly: 7. Polievka (Škvarka), 40. Vavro (pen.) – 4. Černák (Katona), 16. Černák (Adekunle), 60. Streňo (pen.). ŽK: 62. Káčer (ZIL) – 29. Černák (PRE), 39. Streňo (PRE), 90+2. Talian (PRE). 2.ŽK=ČK: 43. Černák (PRE). Rozhodca: Somoláni – Kováč, Pozor. Diváci: 2025.
To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera a víkendu.
Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Dnes je to odvrátená strana futbalu pre našich chalanov, ale asi je to tak ako to má byť a má nás to posunúť niekam ďalej. Chalani pracovali dobre, makali, ale chýbal pokoj a trochu kumštu. Chlapci to teraz nemajú jednoduché, ale podporíme ich a pôjdeme ďalej. Ďakujeme fanúšikom, ktorí neriešili skóre a hnali nás dopredu. Toto je na športe krásne, že súper hral o jedného hráča menej a napriek tomu zápas zvládli. Dostávame ťažkú školu, ale posunie nás to dopredu."
Pavol Mlynár (as. trénera hostí): "Jedna veta to bude vystihovať – poctivý, oduševnený výkon proti nesmierne silnému súperovi. Pre nás to bola výzva, vyšiel nám najmä prvý polčas, v druhom polčase sme museli upraviť taktiku."
Tlačovej konferencie po zápase MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov sú zúčastnia Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina), Pavol Mlynár (asistent trénera 1. FC Tatran Prešov) a Martin Kollár (PR manažér MŠK Žilina).
Obrovský šok a prekvapenie v Žiline, domáci tím MŠK totiž prehráva s 1. FC Tatran Prešov 2:3! Už o niekoľko minút vám prinesieme názory oboch trénerov z tlačovej konferencie.
90+3
90+3
Obrovský tlak Žiliny, niekoľko striel Žiliny však bolo zblokovaných.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Jozef Talian (1. FC Tatran Prešov).
90+1
Michal Škvarka z dobrej pozície páli vysoko nad bránku. Nuž, toto bude zrejme prekvapenie kola.
90
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne tri minúty.
89
V Žiline sa bude hrať už len veľmi krátko, tlak Žiliny už je skutočne zúfalý.
88
Samuel Mráz v jasnej pozícii hlavičkoval tesne nad bránku Taliana. Gólman Prešova ešte loptu vyškriabal končekmi rukavíc, no prekvapujúco nasleduje odkop od bránky hostí.
87
Žilina získala loptu a okamžite sa ženie do útoku. Po súboji Jankauskasa však nasleduje len odkop od bránky Jozefa Taliana.
86
Prešovčania po dlhšom čase v útoku a získali dôležitý rohový kop.
85
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, Žilina stále prehráva s Prešovom 2:3.
84
importantJakub Holúbek z hranice šestnástky Prešova volejom namieril tesne nad ľavý horný roh Talianovej bránky!
83
Rohový kop domácich neznamenal žiadne nebezpečenstvo pre bránku hostí. Tlak Žiliny už ale začína byť zúfalý.
82
Otubanjo sa snažil presadiť po pravej strane, cez trojicu hostí ale loptu neprepasíroval na spoluhráča.
81
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Róbert Polievka, prichádza Eligius Jankauskas.
80
Michal Škvarka však z priameho kopu zatočil loptu len nad bránku Prešova.
79
Káčer faulovaný v strede, priamo pred šestnástkou hostí. Tak toto je skutočne výborná strelecká parketa pre domácich.
78
Domáci sa cez prehustenú obranu hostí prebíjajú len veľmi ťažko, individuálne prieniky sa im vôbec nedaria.
77
Hostia sú po dlhšom čase v útoku, ale znovu sa zdržali len veľmi krátko a domáci sa opäť hrnú dopredu.
76
Žilina sa snaží, drie, ale je to nervózne a bez nápadu. Škvarka rozohral štandardnú situáciu na hranicu pokutového územia Prešova, no tam sa dvaja hráči MŠK nedokázali zhodnúť a loptu tak získali hostia.
75
importantVýborná strela Jakuba Holúbeka zo strednej vzdialenosti, no Jozef Talian predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím!
74
changeStriedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Jakub Więzik, prichádza Dávid Keresteš.
74
Znovu kombinácia Žiliny, Róbert Polievka však prihrávku z ľavej strany namieril len do rukavíc kapitána hostí Jozefa Taliana.
73
Lopta sa po kombinácii Žiliny dostala až do rukavíc Jozefa Taliana, ktorý ju okamžite vykopáva ďaleko dopredu a na chvíľu dáva vydýchnuť preťaženej obrane svojho tímu.
72
Obrovský tlak Žiliny, strela Michala Škvarku z výbornej pozície však bola znovu obranou hostí zblokovaná!
71
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina stále prehráva s Prešovom prekvapujúco 2:3.
70
Žilina stiahla hru v obrane na trojicu Diaz, Vavro a Kaša, hostia sú kompletne stiahnutí na hranici vlastného pokutového územia.
69
Dnešné stretnutie sleduje 2025 divákov.
68
Hostia znovu odvracajú loptu na rohový kop, tlak MŠK pokračuje.
67
Tréner Adrián Guľa nabáda svoj tím k väčšiemu pokoju v rozohrávke, domáci sa kombinačne snažia presadiť pred Jozefom Talianom.
66
changeStriedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Issa Adekunle, prichádza Martin Dupkala.
65
Séria rohových kopov domáceho celku, konečne sa preberajú i fanúšikovia, ktorí tlačia svoj tím aspoň za vyrovnaním.
64
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kristián Vallo, prichádza Samuel Mráz.
64
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Róbert Mazáň, prichádza Jakub Holúbek.
64
Strela Miroslava Káčera zblokovaná na rohový kop.
63
Znovu Žilina v kombinácii pred pokutovým územím hostí, nuž ale toto je už povestný prešovský betón.
62
Žilina chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Jakub Holúbek.
62
yellowCardŽltú kartu dostáva Miroslav Káčer (MŠK Žilina).
61
Tak v Žiline sa dejú skutočne neuveriteľné veci, Prešov prekvapujúco, ale v podstate zaslúžene vyhráva. Stále platí, že futbal sa nehrá na držanie lopty a ani na krásu, ale na góly.
60
60
goalPrešov dal gól!
Tak to je neuveriteľné, ERIK STREŇO nariadený pokutový kop premieňa a Prešov tak znovu v Žiline vedie!
60
importantPo faule Kristiána Valla nasleduje pokutový kop pre Prešov!
60
Po hodine hry máme v Žiline stále nerozhodný stav 2:2. Žilina je však v obrovskom, aj keď zatiaľ jalovom tlaku.
59
Nepríjemná situácia, kedy Christopher Udeh úplne mimo hry poslal k zemi kapitána Žiliny Michala Škvarku. Hlavný rozhodca si to vôbec nevšimol a tribúny žilinského štadióna sa veľmi hnevajú.
58
Obliehanie prešovskej bránky na pokračovanie, obrana Tatrana je ale stiahnutá pred vlastnou šestnástkou a bráni cenný bod.
57
Filip Kaša sa z 20 metrov oprel do strely, no loptu znovu obrana hostí zblokovala. Následne sa ju snažil získať Otubanjo, no tomu sa dnes veru nedarí.
56
Rohový kop však hosťom nevyšiel, dopredu sa znovu rútia domáci futbalisti.
55
Tomáš Sedlák aktivitou na ľavej strane vybojoval rohový kop pre svoj tím.
54
Krásna akcia domácich, následná strela ale minula bránku Jozefa Taliana.
53
Michal Škvarka vymyslel na ľavej strane kolmicu do voľného priestoru pre Otubanja, no táto prihrávka bola príliš rýchla a Nigérijčan ju nestihol zastaviť pred čiarou.
52
Hostia sú po dlhšom čase na žilinskej polovici trávnika, ale dlho sa tam veru nezdržali.
51
Tlak domácich je však nesúrodý, chýba myšlienka a najmä finálna prihrávka.
50
Hostia sa bránia aj za cenu odkopov lopty za postrannú čiaru. Jeden taký práve predviedol Udeh, no po vhadzovaní Žilina znovu oblieha bránku Jozefa Taliana.
49
Denis Vavro výborne vyviezol loptu z hĺbky obrany až pred šestnástku hostí, následnou tvrdou ranou poslal nechtiac k zemi prešovského Jána Dzuríka, ktorý musí byť ošetrovaný.
48
Žilina sa znovu snaží kombinačne presadiť, no domácim sa to zatiaľ nedarí.
47
Útočná snaha hostí končí postavením Issu mimo hru.
46
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Druhý polčas začína výkopom domáca Žilina.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Žiline stav 2:2. Hostia išli do vedenia vo štvrtej minúte, keď sa presadil Černák. Domáci vyrovnali v 7. minúte zásluhou Róberta Polievku. Hostia však znovu udreli v 16. minúte, kedy Mandousa opäť prekonal Černák. Domáci však i druhý raz vyrovnali, keď nariadený pokutový kop premenil v 40. minúte Denis Vavro. Následne zahoreli vášne, v 43. minúte dostal druhú žltú kartu už spomínaný Roland Černák a putoval pod sprchy. Krátko potom bol vykázaný na tribúnu tréner hostí Miroslav Jantek. Druhý polčas sa začne približne o 20:00.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Žilina v tlaku v závere polčasu, Diaz priťukol na hranicu šestnástky Škvarkovi, no táto strela bola znovu zblokovaná!
45+1
Nuž a v Žiline už horia vášne naplno, celá lavička hostí stojí a častuje hráčov domácich i hlavného rozhodcu typickými slovenskými vybranými slovami.
45
V prvom polčase sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.
44
V zápase končí i tréner hostí Miroslav Jantek, ktorý zjavne nezvláda vývoj dnešného zápasu a je rozhodcom vykázaný na tribúnu!
43
redCardAfterYellowTak Roland Černák stihol v prvom polčase nielen dva góly, ale i dve žlté karty a tak v dnešnom zápase končí!
43
importantVýborná prihrávka na hrot prešovského útoku pre Adekunleho Issu, ktorý sa dokázal presadiť pri Filipovi Kašovi, no následnou strelou mieril nad bránku Aleša Mandousa!
42
Žilinčania znovu kombinačne hľadajú priestor v obrane hostí, Udeh však na pravej strane postrážil agilného Špaleka a obral ho o loptu.
41
Do konca riadneho hracieho času prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, stav v Žiline máme zatiaľ 2:2.
40
40
goalŽilina dala gól!
Jozef Talian síce vystihol smer strely, no DENIS VAVRO napokon predsa len delovkou z pokutového kopu vyrovnáva na 2:2!
39
yellowCardŽltú kartu dostáva Erik Streňo (1. FC Tatran Prešov).
39
importantPriamy kop Žiliny, v šestnástke hostí bol poslaný k zemi Denis Vavro – penalta pre Žilinu!
38
Po tvrdom zákroku prešovského Udeha ostáva ležať na trávniku Špalek, no zdá sa, že bude napokon v poriadku.
37
Domáci to skúšajú tentoraz kombinačne, no nedarí sa im dostať do pokutového územia Prešova.
36
changeStriedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Matej Grešák, prichádza Lukáš Micherda.
35
Kristián Vallo je nováčikom na pravej strane obrany Žiliny, zatiaľ mu trošku viazne kombinácia s Nikolasom Špalekom.
34
Žilina to skúša ako sa len dá, kombinačne i dlhými prihrávkami, po stranách i stredom trávnika, no prešovská defenzíva si dnes dáva veľký pozor.
33
Domáci znovu v útočnej aktivite, Otubanjo i Polievka však nemali priestor na strelu.
32
Talian posiela dlhým výkopom loptu na žilinskú polovicu trávnika, domácim robí prehustená obrana Prešova veľké starosti.
31
Káčer našiel dobrým outovým vhadzovaním Yusufa Otubanja, ktorý sa predral cez dvoch hráčov Prešova, no keďže nemal priestor na strelu, tak skúsil prihrávku na Škvarku. Túto loptu však obrana Prešova stihla zblokovať.
30
Na trávniku už dlhšie ošetrujú Mateja Grešáka, no ten bude, zdá sa, napokon v poriadku.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Roland Černák (1. FC Tatran Prešov).
28
Prehustená obrana Prešova blokuje jednu strelu domácich za druhou, Adrián Guľa nabáda svojich hráčov aby viac využívali šírku ihriska.
27
Domáci sa veľmi snažia, ale zatiaľ sa im veru nedarí, Prešov sa výborne bráni a hrozí rýchlymi kontrami, ktoré robia Žiline problémy.
26
Žilina mala výhodu štandardnej situácie, no Denis Vavro doslova nemal komu prihrať. Následne poslal center Špalekovi, ktorý sa oslobodil od obrancu na pravej strane, ponúkol loptu Otubanjovi, no nigérijský útočník je po zranení zatiaľ len tieňom ostrostrelca z minulej sezóny.
25
Hostia sú dlhší čas v útočnom priestore, po chybe však prichádzajú o loptu a dopredu ide Žilina.
24
Do lopty sa oprel dnes strelecky mimoriadne disponovaný Roland Černák, no trafil len v múre stojaceho Filipa Kašu.
23
Diaz fauloval pred šestnástkou domácich, Prešov má výhodu priameho kopu z veľmi dobrej pozície.
22
Loptu zakrútil do vápna Škvarka, ale táto lopta mu vôbec nevyšla, pretože skončila v priestore, v ktorom nebol vôbec žiadny hráč Žiliny.
22
Žilina má tentoraz výhodu priameho kop z pravej strany, približne 22 metrov od bránky hostí.
21
importantZnovu parádna akcia domácich, kapitán Škvarka posunul loptu na hranicu šestnástky Káčerovi, ktorý si pripravil streleckú pozíciu, no technicky tesne minul ľavý horný roh Talianovej bránky!
20
Máme za sebou 20 minút dnešného súboja, Prešov prekvapujúco vyhráva v Žiline 1:2.
19
Pekná akcia Žiliny, po pravej strane sa presadil šikovný Špalek, no jeho krížna strela tesne minula pravú tyč bránky hostí.
18
Talian tentoraz vylákal nabiehajúceho Polievku a následne mu pred nosom zdvihol loptu do rúk. I tento moment svedčí o tom, že futbalisti Prešova sú dnes dostatočne sebavedomí.
17
Na opačnej strane sa do lopty oprel Denis Vavro, no jeho delovka mierila vysoko nad Talianovu bránku.
16
16
Nuž a Prešov v Žiline znovu vedie o gól! Adekunle Issa centroval z pravej strany, obrana MŠK neustrážila ROLANDA ČERNÁKA, ktorý pohodlne pridal svoj druhý gól v dnešnom zápase!
14
Žiline nefunguje úplne ideálne kombinácia v strede poľa, Diaz s Káčerom sú trochu vypojení z hry. Naopak hostia z Prešova predvádzajú do týchto chvíľ veľmi dobrý výkon.
13
Dlhá lopta hostí za obranu MŠK, Peter Katona sa však nedokázal rýchlostne presadiť pri mladom stopérovi Denisovi Vavrovi.
12
importantObrovská aktivita domácich, po prihrávke Polievku sa do lopty oprel kapitán MŠK Michal Škvarka, no jeho strela bola opäť tečovaná. Znovu však na kopačku Róberta Polievku, ktorý tvrdou ranou opečiatkoval ľavú tyč prešovskej bránky!
11
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, Žilina teda po góloch Černáka a Polievku remizuje zatiaľ s Prešovom 1:1.
10
Lenže ani hostia nezaháľajú a Mandous si pripisuje prvý úspešný zákrok v dnešnom zápase, ale treba povedať, že mal pomerne jednoduchú pozíciu.
9
A Žilina sa začína tlačiť viac dopredu, ďalšia strela domácich však letela vedľa bránky Tatrana Prešov.
8
Tak v Žilina máme za sebou úvod ako hrom, po úvodných niekoľkých minútach je stav 1:1.
7
7
Tak tentoraz Prešovu obranná taktika nevyšla, Nikolas Špalek šikovne potiahol loptu po pravej strane, pirhrávkou na os ihriska našiel Michala Škvarku, ktorého následná strela bola zblokovaná priamo na kopačku RÓBERTA POLIEVKU, ktorý s prehľadom prestrelil Jozefa Taliana.
6
Žilina sa snaží presadiť kombinačne, no obrana prešovského Tatrana je zatiaľ pozorná a nepúšťa Žilinčanov do ich typických akcíí.
5
Menšie prekvapenie pre žilinské farby, tréner Adrián Guľa okamžite reaguje a rázne nabáda svojich hráčov k väčšej zodpovednosti a obozretnosti.
4
4
Prešovská dvojica si tentoraz spoluprácu vymenila, Katona našiel ROLANDA ČERNÁKA, ktorý si zasekol žilinského hráča a peknou strelou otvára skóre dnešného zápasu.
4
V Žiline vládne veľmi príjemné futbalové počasie, napriek tomu je na štadióne pomerne málo divákov.
3
Po rohovom kope sa lopta potulovala po pokutovom území, nič vážnejšie však z toho nevzniklo a tak domáci po zisku lopty môžu ísť znovu dopredu.
2
Prvá vážna akcia hostí, Černák nabíjal Petrovi Katonovi, ktorého strela z hranice vápna bola tečovaná na rohový kop.
2
Už v úvodu zápasu Žilina tradične drží loptu na svojich kopačkách, prvý strelecký pokus Šošonov ale letel nad bránku prešovského gólmana Jozefa Taliana.
1

MŠK Žilina: Mandous – Mazáň, Kaša, Vavro, Vallo – Káčer, Škvarka (C), Diaz – Polievka, Otubanjo, Špalek.
Náhradníci: Leško – Chvátal, Králik, Holúbek, Mráz, Jankauskas, Klec.

1. FC Tatran Prešov: Talian (C) – Kačala, Udeh, Dzurík, Adekunle – Černák, Grešák, Katona, Więzik – Streňo, Sedlák.
Náhradníci: Ferenc – Petko, Keresteš, Dupkala, Špyrka, Micherda, Lenárt..
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 2. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov 1. FC Tatran Prešov. Zápas sa začína o 19:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline nevyšiel úvod sezóny podľa predstáv. V dvojzápase 2. predkola Ligy majstrov vypadla po statočnom boji s FC Kodaň, v 1. kole našej najvyššej súťaže navyše Šošoni prehrali na trávniku nováčika súťaže Nitry pomerom 1:0. Káder MŠK pred sezónou opustili Filip Hlovovský, Ernest Mabouka a Bojan Letić. Pod Dubeň pribudli Róbert Polievka, Juraj Chvátal a aktuálne aj arménsky talentovaný stredopoliar Vahan Bichakhchyan.

Prešovu patrí po úvodnom kole Fortuna ligy posledné miesto v tabuľke. Zásluhu na tom má bratislavský Slovan, ktorý zvíťazil nad Prešovom v Poprade (Prešov tam aktuálne hráva domáce zápasy) vysoko 5:1. O jediný gól futbalistov Tatrana sa postaral skúsený Peter Katona.

Zápas sa v Žiline začína o 19:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.